Zaterdag 8 juni 2013 Fiets mee tegen kanker www.deltaridefortheroses.nl Filip Djuricic kiest definitief voor Benfica Ga samen de strijd aan en schrijf nu in! AJAX GAAT VOOR 32E LANDSTITEL Ride for the Roses 36 SPORT Aart Veldhof Ton Uitterhoeve DELTA ten behoeve van Blokhuijsen tekent bij Corendon Onderzoek naar nederlaag Levante Vermeer gaat naar VC Vlissingen Evert van den Berg terug bij HW'24 in samenwerking met PZC RIDÉ R©SES HEERENVEEN - Filip Djuricic verruilt sc Heerenveen aan het einde van het seizoen voor Benfica. Dat heeft de Friese club vrijdagmiddag be kendgemaakt. Heerenveen doet geen mededelin gen over de transfersom die de kersverse finalist van de Europa League voor de Serviër betaalt. De 21-jarige Djuricic stond nog tot de zomer van 2014 onder con tract bij de club van trainer Marco van Basten. Tijdens de afgelopen winterstop polsten FC Twente en Ajax de aanvaller vergeefs voor een overgang. De club uit Ensche de dacht Djuricic voor zo'n zes miljoen euro over te kunnen ne men. De transfer mislukte omdat Everton op het laatste moment liet weten dat het afzag van Leroy Fer. Heerenveen nam Djuricic in 2009 over van het Servische Rad- nicki Obrenovac. De technisch vaardige speler speelde tot dusver 98 competitiewedstrijden voor zijn Friese ploeg. Hij scoorde twintig keer in de eredivisie. Jo- han Hansma, technisch directeur van Heerenveen, heeft vrede met het vertrek van één van de smaak makers van de eredivisie. „Het is een mooi visitekaartje voor Hee renveen dat Djuricic naar een gro te Europese club vertrekt." HEERENVEEN Jan Blokhuijsen schaatst ko mend seizoen voor Team Co rendon. De 24-jarige rijder heeft vrijdag in Heerenveen een contract getekend voor het olympische jaar met een optie voor een nog langer verblijf. Blokhuijsen reed sinds april 2010 voor TVM. Hij leverde zijn contract in, omdat hij botste met coach Gerard Kemkers. VALENCIA De Spaanse voetballeague LFP start een onderzoek naar de 4-0-zege van degra datiekandidaat Deportivo La Coruna bij middenmoter Levante van drie weken gele den vanwege mogelijke match-fixing. Het bestuur van Levante heeft laten we ten dat de club volledig mee zal werken aan het onder zoek. VLISSINGEN Lunven Vermeer komt vol gend voetbalseizoen uit voor zondag-eersteklasser VC Vlissingen. De aanvaller is nu actief bij GPC Vlissin gen. Vermeer kwam in het verleden ook uit voor Zee- landia Middelburg en Goes. Na de komst van Vermeer heeft VC Vlissingen de selec tie voor komend seizoen na genoeg rond. HULST Evert van den Berg keert ko mend voetbalseizoen terug bij zondag-derdeklasser HW'24. De 26-jarige speler is deze competitie actief bij derdeklasser Internos in Et- ten-Leur. Eerder werd al bekend dat Tim de Feijter terugkeert op het oude nest. Inmiddels is ook duidelijk dat aanvaller Jari Vyaene HW24 trouw blijft A art Veldhof (19), voetbal ler bij hoofdklasser Kloetinge, is een fanatiek supporter van Ajax. Afgelopen seizoen bezocht hij wedstrijden van de Amsterdammers in de Champions- én Europa League. Competitiewedstrijden bekijkt hij thuis vanaf de bank, volgens een vast ritueel. „De laatste jaren ben ik naar de uitwedstrijden in Dortmund, Madrid, Manchester en Boekarest geweest. Ik ga meestal met mijn vader en een paar vrienden. We boeken dan een hotelletje en zijn er een paar dagen tussenuit. Voor het volgende seizoen hopen we op een wedstrijd tegen Barcelona. Die stad staat bovenaan ons lijstje." „Ik moet daar wel mijn trainingen voor afzeggen. Toen ik naar Boekarest ging, vreesde ik even voor mijn basisplaats. Ik kwam net terug van een blessure, speelde bij het tweede en rekende niet echt op een kans. De reis was dus al geboekt. En plotseling kreeg ik een basisplaats in het eerste elftal. Maar gelukkig ben ik mijn plaats niet kwijtgeraakt door deze reisjes. Het zijn er toch maar één of twee per seizoen." „Ik bezoek niet veel thuiswedstrijden en heb geen seizoenskaart. Ik kijk dus thuis met mijn familie voor de televisie. Voor het beeldscherm leggen we elke wedstrijd vlaggen, sjaals en vaantjes van Ajax neer. Elk object heeft zijn eigen plaats en dat is elke week dezelfde. Daarnaast hebben we thuis een borstbeeld van het logo van Ajax. Dat zegenen we elke wedstrijd in. We gaan op onze knieën zitten en aaien hem als het ware vier keer met onze beide handen." Ajax kan zondagmiddag de kroon op een mooi seizoen etten. verovert voor de 32e keer de landstitel als Willem II v< or eig< wordt verslagen. In de aanloop naar het kampioensdü ^erte Zeeuwen over hun band met Ajax. geworden. Ik zat heel vaak op de tribune in de tijd dat hij nog speelde. Door de jaren heen leer je op die maniereen hoop mensen kennen. Ik heb door die goede contacten kunnen regelen dat Jong Ajax vijf of zes keer naar Zeeland is afgereisd voor een oefenwedstrijd." „In 1995 mocht ik mee naar de finale van de Champions League in Wenen. Zoiets maak je maar één keer in je leven mee. Ik kwam overal in het kielzog van Danny. Ik volgde Ajax bij de meeste uitduels in Europa en ook zijn wedstrijden voor het Nederlands elftal volgde ik vanaf de tribune. Ik krijg nu steeds meer het idee dat het allemaal opnieuw begint. Want nu speelt zijn zoon Daley natuurlijk in het eerste elftal van Ajax. Ook hem volg ik op de voet." „Daley was zo links als dat ie groot was. Ik wilde hem in mijn achtertuin eens met rechts leren schieten en hield zodoende zijn linkerbeen vast. Ik heb hem vanaf de C1 iedere keer stappen zien maken in de jeugdoplei ding van Ajax. Dan vind ik het mooi om te zien hoe hij zich nu zo heeft ontwikkeld. Ik zat met een brok in mijn keel op de tribune bij zijn debuut voor Ajax en het Nederlands elftal." Ton Uitterhoeve is een goede vriend van Danny Blind. De 69-jarige Oost-Souburger zit nu regelmatig op de tribune voor diens zoon Daley. Hij onder houdt, mede door zijn vriendschap met Blind, al jaren een goed contact met de Amsterdamse club. „Danny is, net als ik, van huis uit een Feyenoorder. Toen hij voor Ajax ging spelen, ben ik op den duur een Ajacied

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 36