o Eerste Chinees op Italiaanse menukaart SPORT 35 Poortvliet en Bakx verliezen slotduel De Koeyer wint landenproef Standbeeld voor Di Tomasso Kampioene Cakir opnieuw in de fout Spektakel bij Groene Ster tegen Noordzee ZATERDAG 4 MEI 2013 Frank en Ronald de Boer staan mede aan de basis van het succes van Ajax. De Amsterdammers kunnen zondag tegen Willem II voor de 32e keer kampioen van Nederland worden, foto Koen Suyk/ANP een gelijkgestemde. „Het individu is belangrijk, maar het team nog veel meer. Dat zie je terug. Ze ge nieten ervan, gunnen elkaar suc ces. De ene keer is het Lewan- dowski of Reus die het verschil maakt, dan weer Götze. Vaak die drie, omdat zij exceptionele kwali teiten hebben." De rest van de spelers is meer inwisselbaar. Net als bij Ajax, waar Eriksen, De Jong en Fischer er bovenuit ste ken. Beide broers geloven erin Dort mund te kunnen achterhalen. Ro nald: „Ik heb er heel veel vertrou wen in dat het gaat lukken. Door de benadering van Johan." Frank (iets gereserveerder): „Je moet in elk geval een doelstelling hebben. Als je alleen maar kampioen wilt worden, dan leg je daar de grens. Dat vinden wij te weinig. Wij denken dat we dat kunnen realise ren." Ronald: „Barcelona en Real Madrid achterhalen we misschien net niet, maar jongens als Reus en Götze kunnen en gaan we op leiden." pagina 36 en 37 Zeeuwen over Ajax door Ad Pertijs NAPELS - Terwijl Giro-baas Michele Aquarone openlijk droomt van een start in Amerika, is hij voorlopig al helemaal in zijn nopjes met de komst van Cheng Ji naar de Ronde van Italië. Met de 25-jarige renner van Argos-Shimano staat er - on der nummer 196 - voor het eerst een Chinees op de menukaart van de Giro. „Ach, ik ben wel vaker in een koers als de eerste Chinees verwel komd, maar zoveel ophef als nu is er nog niet eerder om gemaakt", zegt Ji als hij vanaf een terrasje ge niet van het uitzicht over de baai van Napels. „Echt emotioneel word ik er niet van. Het hoort er bij. Ik ben een Chinees in een Eu ropese ploeg en wil daarmee voor al de sport in eigen land onder de aandacht brengen." Of ze hem daar in zijn verre oosten al een beetje kennen? „Ik denk het niet", zegt hij lachend. „En ook in mijn geboorteplaats Harbin zullen de meeste mensen niet weten waar ik gebleven ben." Harbin is wat hij noemt een 'kleine' stad in het koude noordoosten van China. „Er wonen meer dan 3,5 miljoen mensen en in de winter vriest het wel 35 graden. IJshockey is bij ons dan ook veruit de populairste sport." Sinds enkele jaren woont hij in het zeer nabije oosten. In Hengelo. Het Harbin van Neder land? „Nee joh, veel kleiner dus. Ik heb er een appartementje, maar ik ben er bijna nooit. Mijn buren zullen me niet kennen. Ik ben altijd onderweg." Onderweg om zijn droom na te ja gen. Als tiener kon hij hard lopen. Ji viel op, mocht naar een sporta- cademie, maar ontdekte zichzelf vervolgens als fietser. „Soms was Ji Cheng. het bij ons zo koud, dat je alleen binnen op een fiets op de rollen kon trainen." Toen hij hoorde dat Shimano Chinese talenten zocht voor een Europees project, stak hij zijn vinger op en werd aange nomen. „Ik ben van de tweede lichting. Na mij kwam er nog een jongen." Hij is de eerste die het ge maakt heeft. Zijn debuut voor het toenmalige Skil-Shimano in 2007 zal hij nooit vergeten. „Het was heel anders racen, dan ik gewend was in China. In plaats van te rem men voor de bochten, gaven ze gas bij om er als eerste door te gaan. Het hard aanzetten na een bocht was ik ook niet gewend. Ik had het daar heel moeilijk mee." De ploeg liet zijn Chinees uit Har bin echter niet zo maar vallen. „Twee jaar heeft Piet Hoekstra me onder zijn hoede genomen. Hij liet me in het noorden van Neder land veel criteriums rijden om zo de Europese racestijl meer onder de knie te krijgen." Teambaas Iwan Spekenbrink vond het niet vreemd dat Ji zijn tijd nodig had om zich thuis te voelen in het pe loton. „Stel je voor, hij kon bij ons nog geen verkeersbord 'lezen'. We moesten hem eerste het racen en leven in Europa bij brengen." DEN BOSCH FC Den Bosch heeft het sei zoen afgesloten met een ne derlaag. De ploeg van coach Jan Poortvliet en aanvaller Istvan Bakx verloor het laat ste duel in de Jupiler League met 1-4 van De Graafschap. Voor Wilmer Kousemaker van Dordrecht krijgt het sei zoen nog een toetje. De Tho- lenaar gaat met zijn team de nacompetitie in. Datzelfde geldt voor Vlissinger Jeremy de Nooijer. Hij gaat voor pro motie met Sparta. ROOSENDAAL Dressuuramazone Jasmien de Koeyer uit Sint Jansteen heeft in Roosendaal de lan denproef voor junioren ge wonnen. De Zeeuws-Vlaamse scoor de in de internationale wed strijd met haar paard TC Ta ke it Easy 73,02 procent. Twee Noorse junioren leg den beslag op de plaatsen twee en drie. Jeanine Nieuwenhuis uit Serooskerke (W) werd met Hexagons Baldacci achtste met 69,324 procent. UTRECHT FC Utrecht onthult volgen de week zondag na de laat ste competitiewedstrijd te gen Heracles Almelo een borstbeeld van David di To masso, de verdediger die in 2005 tijdens zijn slaap plotse ling overleed. De Fransman wordt in het stadion vereeu wigd op de Bunnikside, tus sen zijn fanatieke fans. LONDEN Olympisch kampioene Asli Cakir Alptekin hangt een le venslange schorsing boven het hoofd. De Turkse atlete is voor de tweede keer in haar carrière betrapt op do ping. Dat maakte de interna tionale atletiekunie LAAF be kend. Cakir, die op de Spe len in Londen de 1500 meter won, is in staat van beschul diging gesteld omdat ze ab normale waardes in haar bio logisch paspoort vertoonde. ROTTERDAM De zaalvoetballers van Groe ne Ster en Noordzee werk ten vrijdagavond een zenuw slopend duel af met als in zet het kampioenschap in de eerste divisie. Bij het ter perse gaan van deze krant was de stand 3-3 en moest er verlengd worden. In het Topsportcentrum in Rotter dam maakten Saïd Bouzam- bou (2x) en Hoessein Bou- zambou de Vlissingse tref fers. Het wedstrijdverslag met de definitieve uitslag is te lezen op pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35