PIDpBR^ëTy/W BSl/eiSgy i Lente aan de Moezel! 30 MENINGEN brieven Wegenvignet 3 Fitte senioren Victory Sulawesi Zorgakkoord pharosreizen.nl hs. 3 ihl Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Kees van Beveren roept Zeeuwen op massaal te reageren tegen het Belgische Wegenvignet. Bedoelde gedeputeerde Van Beveren Zeeuws-Vlamingen die aan de grens met België wonen? In 1987 konden de inwoners van Zeeuws-Vlaanderen een jaarabon nement stoombotendienst kopen voor 8 gulden om van Zeeuws-Vlaanderen naar de over kant te varen en terug. Dit moet toch ook mogelijk zijn voor de Westerscheldetunnel? 8.00 euro voor een jaarkaart alleen voor de inwoners van Zeeuws-Vlaande- ren. Bij deze een oproep aan Kees van Beveren om geen twee keer tol te vragen aan Zeeuws-Vlamingen L. de Bokx Stationsstraat 17, Sas van Cent Vandaag een ontzettend triest en bangmakend artikel in de krant over: Ouderdom komt met gebre ken. Vele 55-plussers moeten al vast hun huis gaan aanpassen, want stel dat er wat met je ge beurt, wat dan? Je kan er niet vroeg genoeg bij zijn. Er moeten woningaanpassingen komen: Drempel weg of verlaagd bij de voordeur: 700 euro, drempel weg bij slaapkamer: 65 euro. Vaak wordt er ook geadverteerd met sta-opstoelen, trapliften, rolla- tors, scootmobielen enzovoort. En dan gaat het over 55-plussers hè. Wat ik enorm mis in deze zeer eenzijdige berichtgeving is de an dere kant. Wij zijn trainbaar. Wij kunnen tot op hoge leeftijd nog steeds vaardigheden trainen in al lerlei vormen. Fietsen, wandelen, fitnessen, spor ten, hardlopen, dansen. Afgelopen dinsdag stond er een mooi artikel in de krant over sporten: Bruce Lee of de rollator.... Wat mij betreft: Stop met het pamperen en bang maken van se nioren. Kom in beweging. Niek Knol Verlengde Dishoekseweg 2, Koudekerke Als Stichting Wings to Victory zijn wij blij met de reacties op ons verzoek om over betreffende neergekomen Vi/V2's in Zuid-West Nederland melding te maken. Er is echter wel wat ondui delijkheid. De heer Koeman schrijft bijvoorbeeld in zijn stukje dat de twaalf stuks die op Tholen gevallen zijn er beslist meer zou den moeten zijn. Dat is ook zo. Wat wij nu willen weten is waar de juiste locatie is van deze twaalf stuks. Er zijn totaal vijfenveertig stuks (in Zuid-West Nederland) waarvan de juiste lokatie bekend is, maar er is daarnaast nog heel veel onbekend. Daar willen we graag het publiek voor inschakelen om dit ontbre kende stuk van de luchtoorlog bo ven Zuid-West Nederland in kaart te kunnen brengen. Elk verhaal, elke waarneming, fo to, kaart, etcetera is van belang om dit werk te kunnen doen. Leo Bakker (Wings to Victory) Christinastraat 24, Burgh Haamstede CZ Zorgverzekeraar CZ vergoedt ook de voor mij hoopvolle en levens verlengende behandeling niet Ma nager Medische Beoordelingen be sluit dat het niet de juiste behan deling is in mijn situatie. Een be sluit dwars tegen de adviezen van mijn oncoloog en professor van de UZ-Gent in. Alleen vergeet hij te vermelden wat dan wel de goe de behandeling is. Volgens zijn schrijven moet er vol doende bewijs zijn dat de behan deling (HIPEC, uitgevoerd in Uni versitaire Ziekenhuizen) op lange termijn goed en veilig is. Meneer de manager vergeet hierbij dat ik en vele anderen die tijd niet heb ben. En om dit te bewijzen zal de behandeling uitgevoerd moeten worden. Is het niet voor mij, dan wel voor mijn kinderen die een zeer grote kans maken op deze kankersoort. Investeren zou kostenbesparend kunnen werken in de toekomst. Mirjam Hamelijnck van Ostadestraat 2, Oostburg Deze dagen werd bekend dat de onderhandelingen tussen Neder land en 10 weduwen van de in to taal 1200 mannen in Sulawesi (Ce lebes) die daar in de periode juni 46 tot juli 47 door Nederlandse militairen werden gedood, mis lukt zijn. Dit alles onder leiding van kapitein Raymond Wester ling die in een televisieinterview uit 1969 bekende met zijn man schappen meer dan 3000 mensen in Zuid-Celebes te hebben ver moord (dus ook nog ten minste 1800 vrouwen en kinderen). Later op 9 december 1947 vond er in Ra- wagene op West-Java ook een bloedbad plaats: hier werden 431 mannen vermoord en dit gebeur de onder leiding van de majoor Fons Wijnen. Met de weduwen van deze mannen werd aanvanke lijk een regeling getroffen: ze zou den ieder 20.000 euro krijgen van Nederland. Maar later werd dit be drag gehalveerd tot 10.000 euro. Guy Vaessen Bernhardstraat 33, Schoondijke Vragen over het zorgakkoord en de thuiszorg en de klaagzang over Orionis zijn niet meer te volgen in Nederland. Weten al die ge schoolde mensen nog wel wat ze vertellen en regelen? Mensen wor den in het zorgakkoord afhanke lijk gemaakt van mantelzorgers, lees vrijwilligers. Maar ook die mensen worden verplicht vrijwil lig hulp te bieden. Werkelozen mogen niet verplicht worden. Toch door bezuinigingen in de zorg gaat dat vele banen kosten. Allereerst meer zorg voor de af hankelijke mensen. En ww'ers mag je niet verplichten te wer ken. Dus dan ook geen verplichte mantelzorger. Iedereen die een goed salaris verdient, kan hulp ko pen. Zij die een minimumloon hebben niet. Dus die zullen ver pauperen. Krijgen we de sloppen wijken zeker weer terug. Of vin den we meer mensen die er eigen lijk al niet meer waren. Sterkte al lemaal. M. J. de Graaf A. Lauwereyszstraat 63, Middelburg M ANWB 4-, 5~- of lV[ore> In^lu^tve- De Moezel is een heerlijk gebied om er een paar dagen tussenuit te gaan! U vindt hier heuvels vol wijngaarden, de romantisch kronkelende rivier en vrolijke wijndorpjes met kasteeltjes en vakwerkhuisjes! Proeft u de lekkerste wijnen op een gezellig terrasje? Of wandelt u vanuit uw hotel naar de prachtige Burg Eltz? U profiteert van een zeer scherp geprijsd arrangement, met volop mogelijkheden voor leuke uitstapjes en ontspanning! Uw verblijf U verblijft in Hotel Ringelsteiner Mühle in Moselkern. Het hotel ligt op ca. 2 km van de Moezel, ideaal voor wandelin gen door bossen en wijngaarden en voor uitstapjes naar wijnstadjes als Cochem. Het hotel heeft een hoge klantwaardering en een prima keuken. Uw kamer is voorzien van een tweeper soonsbed of twee eenpersoonsbedden, satelliet-tv, en badkamer met bad/ toilet, föhn. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900-365 65 65 (20 cpm) met zoek boekcode 17035 of ga naar een van de reisbureaus van VakantieXperts. zoek boekcode 17035 Inbegrepen 3, 4 of 7x overnachting met uitgebreid ontbijtbuffet 3,4 of 7 x driegangenmenu of buffet 2, 3 of 6 x saladebuffet met soep (12-14 uur) 1x welkomstdrankje 1 x koffie met koek toeristische informatie Prijzen 4-d 5-d 8-d 04/05-15/05 119 159 269 16/05-30/09 129 169 289 01/10-31/10 119 159 269 01/11-20/12 99 139 239 Kinderkorting (bij 2 volbeta- lenden op de kamer) 1e kind t/m 11 jaar: gratis 2e kind 2/m 11 jaar: 50% korting Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: kosten Calamiteitenfonds, toeristenbelasting en reserveringskosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30