PZC FIGHT AGING, FIGHT HARD! O Dagbladbezorger Vierde editie 'Biking for Bikkel' SCHELDEKWARTIER Jachthaven in het Scheldekwartier: vijftig bootjes bij de Timmerfabriek en vijftig voor de Machinefabriek. Monument voor Lancaster onthuld 26 WALCHEREN Vlissingen naar een bijbaan? annKarreman UITNODIGING 7 MEI Op ZOEK Ik wil, ook van ambtenaren, horen wat wél kan. Met Bosch Car Service komt u er wel. GOES - Stichting Jayden, de stich ting die vecht tegen neuroblast- oom kinderkanker, houdt vrijdag 10 mei voor de vierde keer een grote spinningmarathon op de Grote Markt in Goes. Jayden heeft inmiddels al bijna 300.000 euro bijeengebracht. Onlangs is een be drag gedoneerd aan het zogehe ten 'Sequence-onderzoek'. Dit zorgde voor een doorbraak in het onderzoek naar neuroblastoom. De spinningmarathon begint vrij dag om 14.00 uur. Onder anderen bandleden van Racoon en de bur gemeester van Goes stappen op de fiets. Erik Holm verzorgt de presentatie. Er zijn allerlei andere activiteiten. Om 17.00 uur wordt de opbrengst bekend gemaakt. Wellness Beauty Kom kennismaken met het exclusieve merk ZO® SKIN HEALTH van dr. Zein Obagi op dinsdag 7 mei a.s. van 14.00 tot 18.00 uur, bij annKarreman Weiness Beauty, Middelburgseweg 39, Grijpskerke. Op deze dag zijn de specialisten van ZO® SKIN HEALTH aanwezig en wordt u een gratis huidanalyse en leuke attentie aangeboden. Voor een hapje en een drankje wordt gezorgd. Aanmelden: E: info@annkarreman.com - T: 0118 614678 WeGeNeR Media De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen. Wat staat er tegenover? Een prima maandelijkse vergoeding. Gratis de PZC lezen. Vele extra's. Uitstekend te combineren met andere bezigheden. Ga naarwww.bezorgers.nl voor meer informatie. Direct aanmelden? Via internet: www.bezorgers.nl Telefonisch: 0800-0222710 Honderd boten Meer bereiken. Met Wegener door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Woningbouw lukt nu niet, daar heeft de gemeente Vlissingen zich bij neergelegd. Een grote jachthaven in het Schel dekwartier zat er ook niet in. Maar een kleintje wél. In de Machinefabriek wordt weer ouderwets hard gewerkt. Tiental len stalen drijvers liggen er, klaar om geschilderd te worden, net als de houten loopplanken. Vijfhon derd meter steiger die projectont wikkelaar AW 'ergens aan de Maas' op de kop tikte. Waarschijnlijk komt de ene helft bij de Timmerfabriek te liggen en de andere helft voor de Machinefa briek. Voor een bootje of hon derd. Daarvoor richt AW een nieuwe stichting op, die de jacht haven gaat exploiteren. Het be stuur is al gevormd. „In de stich ting zitten mensen met een nau tisch verleden, zowel vrijwilligers als betaalde krachten", zegt Jor- gen Geurts van AW. „Uiteinde lijk wordt het een commerciële club, die misschien nog wel meer ligplaatsen gaat exploiteren. Het animo daarvoor is heel groot, de wachtlijsten zijn enorm." Aanvankelijk zette de gemeente Vlissingen veel hoger in: de Zeeuws-Vlaamse reders Vroon en Verstraaten zouden samen met de landelijke projecontwikkelaar Vol- ker Wessels een jachthaven aan leggen; een heel grote, met recrea tiewoningen, een clubhuis en al. „Maar dat duurde te lang", zegt wethouder Jacques Damen. „Zij wilden alles in één keer realiseren Wethouder Jacques Damen NIEUWDORP - In Nieuwdorp is vrij dag onder grote belangstelling het monument voor de bemanning van een in de oorlog neergestorte Britse bommenwerper onthuld. Onder hen waren driehonderd ge nodigden en de familieleden uit Australië, Nieuw-Zeeland en En geland van de omgekomen ze ven-koppige bemanning van de Lancaster PB667 'Pathfinder'. Ver tegenwoordigers van het onder deel waartoe de bommenwerper behoorde waren ook aanwezig. Het monument staat dicht bij de plaats waar op 20 maart 1945 het toestel van de Royal Air Force (RAF) tegen de grond sloeg. en dat ging gewoon niet. Wij za ten met milieuwetgeving, met een bestemmingsplan en woning bouw waarvan we wisten dat het niks zou worden." AW, die al grond en woningen op het Scheldekwartier heeft en die met de gemeente onderhan delt over de ontwikkeling van Ho tel Britannia, wilde het veel klein schaliger aanpakken. Honderd bootjes als begin, en daarna ver der zien. Daar kon Damen zich in vinden. Hij gaf AW toestem ming om de drijvers in de Machin efabriek op te knappen, liet de ontwikkelaar een 'voorlopig plan netje' maken en zette zijn ambte naren aan het werk om zaken als walstroom en een sanitairvoorzie- ning te regelen. Met de Schelde wordt overlegd over de Dokhaven en de Koningsbrug, die regelma tig open zal moeten. Het glazen gebouwtje, oorspron kelijk bedoeld als theehuis, wordt havenkantoor en het sanitair komt in een nieuw te bouwen ge bouwtje naast het Dokje van Per ry. „Als dat allemaal geregeld is, kan de boel tenminste draaien", aldus Damen. „Die contracten re gelen we later wel." Waarom het nu, na jaren van voornemens alleen, plotseling wel kan? „Omdat we als gemeen te veel beter samenwerken met AW. En er is een cultuuromslag gaande. Ik wil, ook van ambtena ren, niet meer horen wat niet kan, maar juist wat wél kan. Op het stadhuis heeft jarenlang een andere cultuur geheerst. Ik heb druk op de ketel gezet. In juni moeten die boten er liggen, klaar. Met als gevolg dat ambtenaren zich nu een slag in de rondte wer ken om dat voor elkaar te krijgen. Zo hoort het. Die jachthaven brengt reuring in het gebied. Dy namiek. Mensen. Vlissingen ver dient dat." I In de machinefabriek ligt één van De rest laten we graag aan u over. Wij doen alles voor uw auto Autoservice van Liere v.o.f. Voltaweg 33 4338 PS Middelburg Tel.: 0118-627680 - www.autoservicevanliere.nl Autobedrijf Kluyfhout Karreveld 4 4371 GA Koudekerke Tel.: 0118-551991 - www.autobedrijfkluyfhout.nl Veersedam Auto v.o.f. Vrouwenpolderseweg 75 4354 KL Vrouwenpolder Tel.: 0118-591524 - www.veersedamauto.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26