ZEELAND Vlissingen krijgt jachthaven in het Scheldekwartier almanak Doekjes Opladen voor roeirace Tinkebell sluit illegalen op in kunsthuis Zeeland Seaports boekt negatief resultaat van 15,9 miljoen euro door afschrijvingen op grondbezit en glastuinbouwproject. PZC ZATERDAG 4 mei 2013 CULTUUR Intratuin Koudekerke Galgeweg 5. www.intratuin.nl intratuin kleurtje leven Havenbedrijf in de rode cijfers door Frank Balkenende TERNEUZEN - Havenbedrijf Zeeland Seaports (ZSP) schrijft rode cijfers over het boekjaar 2012. Het netto resultaat: min 15,6 mil joen euro. In 2011 was dat min 3,6 miljoen. Het verlies komt door af schrijvingen op het stagnerende glastuinbouwproject WarmCo2 op de Axelse Vlakte en gronden die waren aangekocht voor na tuurcompensatie bij aanleg van de Westerschelde Container Ter minal. Het havenbedrijf heeft de WCT niet afgeschreven, maar op de lange baan geschoven. Het geeft voorrang aan plannen voor containeroverslag binnen het hui dige havengebied. Voor ZSP had 2012 twee gezich ten, zegt algemeen directeur Hans van der Hart. „Het is ener zijds jammer dat we een aantal grondposities en WarmCo2 moe ten afwaarderen, anderszijds is het bedrijfsresultaat positief. We zijn dan ook niet ontevreden." Ten opzichte van 2011 groeide de omzet vorig jaar met 24 procent tot 68,7 miljoen euro. Een deel van die stijging is te danken aan eenmalige meevallers. Zo betaal den Century en UTB, de bedrij ven die delen van de failliete alu- miniumfabriek Zalco overnamen, vorig jaar achterstallige pacht en kochten ze erfpachtovereenkom sten af. Dat leverde ZSP een posi tieve kasstroom op. Van der Hart: „Hierdoor konden we het bedrag waarvoor onze aandeelhouders - de provincie en de gemeenten Ter- neuzen, Vlissingen en Borsele - garant staan, terugbrengen van 424 naar 389 miljoen euro." pagina 23 Lichte groei overslag in 2013 door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Eindelijk is het voor elkaar: er komt een jachthaven in het Vlissingse Scheldekwartier. En snel ook: eind mei moeten de eerste bootjes er al liggen. Dat zijn er geen zes-, zevenhon derd met recreatiewoningen en een clubhuis, zoals het originele plan van groep Vroon Verstra- aten, maar maximaal honderd on der het motto 'het is een begin en er gebeurt tenminste wat.' Lokale projectontwikkelaar AW, die er grond en woningen heeft, hoopt er reuring mee te krijgen in het gebied van de voormalige scheepswerf De Schelde. Tip? redactie@pzc.nl Zo'n afspraak bij de gynaecoloog aan het eind van een werkdag is ei genlijk niks gedaanvond die Ter- neuzense. Ze had de hele dag op kantoor gezeten en kon zich nu niet uitgebreid opfrissen, zoals ze dat al tijd voor een consult aan de vrou wenarts placht te doen. De in haar middagpauze bij de dro gist aangeschafte individueel ver pakte vochtige 'intiemtissues' ble ken echter een uitkomst. Heerlijk fris verliet ze het toilet. Ze had nog een paar doekjes over en dat bracht haar tot een ingeving, een extra service aan haar gynaeco loog. En zo ging ze dus de beugels in. Ook met heerlijke frisse voeten... VLISSINGEN - Acht Zeeuwse sloepen gaan per ponton naar Harlingen, waar volgende week vrijdag de race Harlin- gen-Terschelling wordt geroeid. Het was dit jaar onzeker of de roeirace door kon gaan, om dat sponsoren zich terugtrokken. Mede dankzij een actie van Kees Verweerl uit Kattendijke - de beheerder van de website sloeproeien.info - werd genoeg geld ingezameld en kunnen sloeproeiteams voor de 38-ste keer uren af zien in de boot. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21