Smokkelroute weg Waardering voor halve eeuw trouwe dienst Weer branden in schuurtjes ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Stank mogelijk door schoonmaak riolering Herdenking is bij monument op Markt Dodenherdenking op twee plaatsen 'Who's got talent?' in De Sporthal FEITEN SCHELDORADO wumKchesmjield.nl ZATERDAG 4 MEI 2013 HULST Het zou in delen van de ge meente Hulst de komende we ken een beetje kunnen stin ken. Dat komt doordat de ge meente het riool schoonmaakt in Graauw, Kapellebrug en de len van Clinge, Hulst en Sint lansteen. Het werk begint maandag en neemt ongeveer een maand in beslag. Wie in huis last krijgt van stank, wordt aangeraden even alle kranen te laten lopen. RETRANCHEMENT De plechtigheid rond doden herdenking in Retranchement vindt vandaag niet plaats bij de Hickmanbrug, zoals gisteren abusievelijk in deze krant ver meld, maar bij het oorlogsmo nument op de Markt. Daarop staan de namen van de drie oorlogsslachtoffers uit het dorp. De herdenking begint om 19.30 uur. OOSTERLAND BIERVLIET Ook in Biervliet worden van daag oorlogsslachtoffers her dacht. Dat gebeurt vanaf 19.50 uur bij het monument in de Paulinapolder. Er worden kran sen gelegd, muziek gespeeld en voordrachten gegeven, onder anderen door wethouder Cees Liefting. Aansluitend is er ook in het dorp zelf, bij de herden kingsplaquette op de Markt, een herdenking. Daarna is de afsluiting in het dorpshuis. CADZAND-BAD De Sporthal aan de Noorddijk bij Cadzand-Bad houdt woens dag 'Who's got talent?'. Jong en oud mag, alleen of in een groep je, laten zien waar hij of zij goed in is. Een act mag maxi maal 3,5 minuten duren. De winnaar krijgt de titel 'Talent van Cadzand'. Aanvang is om 19 uur. Wie mee wil doen, kan zich aanmelden in De Sporthal of via info@desporthal.com. Het Duivelandse Oosterland is in de nacht van donderdag op vrijdag opnieuw opgeschrikt door brand. Twee schuurtjes en een afvalcontainer gingen in vlammen op. Er is zeer waar schijnlijk sprake van brand stichting. Het aantal branden in Ooster land komt daarmee op negen tien in ruim een jaar. De mees te vinden plaats in schuurtjes, maar ook een leegstaand huis en een caravan gingen al in vlam men op. Persoonlijke ongelukken deden zich (nog) niet voor. In het dorp wordt ervan uitge gaan dat er een pyromaan rond loopt. Dat leidt tot onrust. Sinds twee weken wordt extra gepa trouilleerd in het dorp door de po litie en in de avonduren door handhavingsambtenaren en straatcoaches. Ook die extra con trole kon de nieuwe branden dus niet voorkomen. ARDENBURG - De Smokkelroute, een grensoverschrijdende auto route door de gemeenten Sluis, Maldegem, Sint Laureins en Dam me, verdwijnt. De gemeenten ha len de bordjes weg en toeristenor ganisaties aan beide kanten van de grens verkopen de routes niet meer in drukvorm. „De route en de teksten waren verouderd", ver telt directeur Nynke van der Ploeg van de VW Zeeuws-Vlaan- deren. „Er zijn inmiddels zoveel aanpassingen aan de infrastruc tuur gedaan, dat de route niet meer goed te rijden is." De toeris tische diensten gaan nu gezamen lijk kijken naar een opvolger, ver telt Van der Ploeg. „Dat wordt een fietsroute met hetzelfde thema." Vertier voor iedereen. En tussendoor een hamburger. ook aan ouders een T\irks stoombad. In tegenstel ling tot het oude Scheldorado hoeft nergens meer extra voor be taald te worden. „Heerlijk die rust", zegt een vrouw in het stoombad. Dat had ze niet moe ten zeggen, want daarna loopt kind na kind luidruchtig langs en zo nu en dan trekt er een de deur open. „Maar het is een hele voor uitgang ten opzichte van eerst, je kunt je eens even terugtrekken als ouder", vindt ze. Figuren als 'Jill Zonnebril' en 'Fred Waterpret' zorgen ervoor dat de kinderen de hele dag kun nen knutselen en dansen. Af en toe wordt de muziek wat harder gezet en proberen de entertainers de kinderen mee te laten dansen vanaf een podium. De animatie zorgt er ook voor dat kinderen even weg zijn uit bijvoorbeeld de bubbelbaden, waar sommige ouders zich zichtbaar ergeren aan de kleintjes. Ook de bar is flink onder handen genomen. Al lijkt het alsof er nog flink wat moet gebeuren. Rond een uur of vier staat er een rij van zo'n twintig man te wachten voor het 'hamburgerrestaurant'. Een naam waarmee Scheldorado zich zelf wel erg veel credits geeft, want een restaurant kun je het niet noemen. De service is gerust langzaam te noemen en bij het be stellen van een ijsje duurt het lang voordat de verkoopster ach ter de prijs komt. De hamburger- bar is echter wel een flinke voor uitgang ten opzichte van de oude. Er is weliswaar minder keuze: waar het vroegere Scheldorado het aanbod van een complete snackbar had, is er nu keuze uit zo'n zeven gerechten. Ze smaken wel beter en je krijgt er meteen een bak friet bij. Het zou alleen wel fijn zijn als je daar geen kwar tier op zou moeten wachten. Bij het naar buiten gaan valt met een op dat de verbouwing voorlo pig nog niet klaar is. Bouwvak kers werken aan een speeltuin naast de ingang: weer een extra plek voor de kinderen dus. Laat de werklieden dan meteen nog eens naar de poortjes kijken. Want ook bij het verlaten van Scheldorado komt menig ouder vast te zitten... Op 12 november 2012 sloot Schel dorado nadat eigenaar Westerme- ijer de rekeningen niet meer kon betalen. Ruim een maand later, op 18 december, werd het zwempara dijs failliet verklaard. In februari dit jaar nam de Oostappen Groep zowel Scheldo rado als vakantiepark De Braak man over. De Braakman werd om gedoopt tot Marina Beach en het zwemparadijs kreeg de naam Aquadöme Scheldorado. Oostap pen Groep investeerde 12 miljoen in het opknappen van beiden. Na de verbouwing werd Scheldora do op 26 april weer geopend. Toegangsprijzen voor het zwempa radijs zijn 10 euro per persoon. BIERVLIET - Tonnie Vervaet (71) is al een halve eeuw dé vraagbaak voor iedere monteur die op een probleem stuit bij Machinefabriek Vervaet in Biervliet. En Walter Maas (70), begonnen als automon teur en 'omgeschoold' tot vracht wagenchauffeur, is even lang actief in het bedrijf. Dat beider medewerking ook na hun 70ste nog zeer wordt gewaar deerd, lieten hun collega's giste ren blijken. Ter ere van hun gou den jubileum maakten Tonnie en Walter gisteren een rondvlucht met een helikopter boven Bier vliet en wijde omgeving. Ondanks zijn leeftijd van 71 is Tonnie Vervaet nog een paar da gen per week in de fabriek aan de Hoofdplaatseweg te vinden. Ton nie kwam in 1963 bij zijn oudere broers Frans en Richard Vervaet in dienst. Toen de twee de activi teiten scheidden, bleef Tonnie in Biervliet om aan agrarische machi nes te werken. Hij leidde diverse generaties monteurs op en ook nu nog zorgt hij voor de inkoop van technische onderdelen. Boven dien blijft hij een vraagbaak bij technische problemen bij de pro ductie of revisie van bietenrooiers en mestinjecteurs. Walter Maas rijdt een paar dagen per week voor het bedrijf. „Werken houdt je jong en gezond", grijnst hij bij het uitstappen uit de helikopter. Tonnie Vervaet onderschrijft dat: „Werken is toch ook altijd een beetje een hobby gebleven." I Walter Maas en Tonnie Vervaet (die net de deur uitkomt) worden bij aan komst verwelkomd door tientallen collega's, foto Mark Neelemans Topcollectie nieuwe Engelse kwaliteits chesterfields Nieuw en gebruikt Repajratie/renovatie/inruil Tevens kasteelbanken, schapenleder en buro's HEMELVAARTSDAG GEOPEND EINDHOVEN Opcm Leenderweg 117 Dj - vrij: 09.30-17.45 Tel. 040-2123389 z» 09.30-17.00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 105