ZEEUWS-VLAANDEREN baby' Dieven nemen schoenen mee Jachthaven in Scheldekwartier Sluis betaalt mee aan jubileum almanak Tinkebell sluit illegalen op in kunsthuis Boormachine Boorbara is zonder tegenslag over een kleine tien dagen klaar met boren noordbuis Sluiskiltunnel. H PT*P ZAAMSLACVEER - Schepen van de woestijn verwacht je was voor het eerst", vertelt eigenaar Ferdie Maljaars, die 13IJ ZjUIIUCI C njet djrect jn de Zeeuws-Vlaamse polder. Maar in een wei- ook tien alpaca's bezit. Hij houdt de dieren als hobby, CULTUUR Ui nnel boor al kilometer ver door Wout Bareman SLUISKIL - Tünnelboormachine Boorbara, die de Sluiskiltunnel boort, heeft gisteren de kaap van ïooo meter gerond. De machine moet nu nog een kleine 150 meter afleggen. Dat vergt met de huidi ge snelheid van zo'n 15 meter per etmaal nog tien dagen. Zodra het dichtblok (het eindpunt) aan de westkant van het Kanaal Gent- Terneuzen is gepasseerd, wordt de machine deels ontmanteld. Het voorste gedeelte, de boorkop, wordt dan losgekoppeld van de 70 meter lange machine en over de weg teruggebracht naar de bouw put in de Koegorspolder, aan de oostzijde. De machine zelf wordt door de pas geboorde tunnelbuis teruggesleept naar de oostkant. De voorbereiding voor het boren van de zuidbuis vergt een kleine drie maanden. Volgens woordvoerster Hannelore van der Maas van BV Kanaalkrui- .sing Sluiskil is het boorproces tot nu toe voorspoedig verlopen. Vooral de laatste weken was spra ke van een heuse eindsprint. „De boor zit nu onder de akkers op de westelijke kanaaloever. De moeilij ke Boomse kleilaag is achter de rug; Boorbara boort nu in zand grond. De laatste hindernis is het dichtblok. Dat is echt precisie werk." De boormachine begon op 27 januari aan de tocht naar de overkant. Toen voorspelde project manager Bernd Otten dat de ma chine er 110 dagen over zou doen. Dat wordt zo goed als zeker een dag of vijf minder. r* jj land aan de Prins Willem lll-weg in Zaamslagveer staan ze- maar ze dienen ook als extra attractie voor zijn camping ven kamelen. Twee ervan zijn vorige week geboren. „Dat Tuinenburg. foto Mark Neelemans OOSTBURG - Bij de Scapino in de Schoolstraat in Oostburg zijn in de nacht van donderdag op vrij dag bij een inbraak flink wat schoenen gestolen. Er wordt nog steeds geteld, maar de politie schat het aantal op zo'n negentig paar. De inbrekers kwamen bin nen via een raam. VLISSINGEN - In het Vlissingse Scheldekwartier wordt de komen de weken een jachthaven inge richt. Eind mei moeten de eerste boten er al liggen. Het zijn er nog geen zevenhonderd, zoals in het originele plan van de Sluise groep Vroon Verstraeten, maar - om te beginnen - maximaal honderd. Tip? redactie@pzc.nl Zo'n afspraak bij de gynaecoloog aan het eind van een werkdag is ei genlijk niks gedaan, vond die Ter- neuzense. Ze had de hele dag op kantoor geze ten en kon zich nu niet uitgebreid opfrissen, zoals ze dat altijd voor een consult aan de vrouwenarts placht te doen. De in haar middagpauze bij de dro gist aangeschafte individueel ver pakte vochtige 'intiemtissues' ble ken echter een uitkomst. Heerlijk fris verliet ze het toilet. Ze had nog een paar doekjes over en dat bracht haar tot een ingeving, een extra service aan haar gynaeco loog. En zo ging ze dus de beugels in. Ook met heerlijke frisse voeten... OOSTBURG - De gemeente Sluis be taalt 25.000 euro mee aan de acti viteiten die de Stichting Zeeuws- Vlaanderen volgend jaar ter ere van het 200-jarig bestaan van de regio gaat houden. Dit jaar wordt al 2500 euro overgemaakt voor een bijdrage aan de realisatie van een driestemmige versie van het Zeeuws-Vlaamse volkslied op cd. De rest van het bedrag volgt vol gend jaar. Ook de andere Zeeuws-Vlaamse gemeenten en de provincie hebben een bijdrage beloofd. Hoe groot die wordt, is nog niet officieel vastgelegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 101