Dodenherdenking op Walcheren WALCHEREN 27 FNV heeft twijfels over Neckermann 'Westerpoort moet in Tholen blijven' Wandeling door Zwaakse Weel Vakantiebijbeldub op Faukeliusschool VRIJDAG 3 MEI 2013 dijk is high-tech I Bulldozers schrapen de oude bekleding van de dijk, scheppen ladingen steen er weer op, strijken de steenlaag glad en leggen nieuwe rijen stenen op hun plaats, foto Mechteld Jansen. SINT JANSTEEN Vakbond FNV volgt met ar gusogen de reorganisatie bij Neckermann.com in Sint Jan steen. Volgens Niels Suiker van FNV zijn er aanwijzigin- gen dat het bedrijf teveel mensen boventallig ver klaart. Hij adviseert mensen die menen ten onrechte ont slagen te zijn, bezwaar aan te tekenen. THOLEN De Zeeuwse SP-statenfrac- tie roept het provinciebe stuur op er alles aan te doen om voor Tholen te kiezen als fusielocatie van het Wes terpoort College. De SP was 'verbijsterd' toen zij vernam dat de kans groot is dat Tho len de enige openbare school voor voortgezet on derwijs kwijtraakt. KWADENDAMME Natuurmonumenten houdt op woensdag 8 mei een wan deling door de Zwaakse Weel. De tocht begint om 11.00 uur bij het informatiepunt van Natuurmonumenten aan de Zwaaksedijk bij Kwa- dendamme. Deelname aan de wandeling kost 10 euro. MIDDELBURG Op de Herman Faukelius school aan het Kuipers Riet bergkwartier 33 in Middel burg wordt vandaag en mor gen een vakantiebijbeldub gehouden. Van 9.45 tot 12.00 uur wordt er geknutseld en een verhaal verteld. De club is bedoeld voor kin deren in de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar. Op Walcheren worden morgen, zaterdag 4 mei, de oorlogsdoden herdacht. Hieronder in het kort de programma's: Arnemuiden 19.30 Verzamelen voor 't Stadt- huys aan de Langstraat 35. 19.40 Vertrek stoet naar de Alge mene Begraafplaats (oude begraaf plaats) aan de Radermacherstraat. 19.45 Begin herdenking. Domburg 19.30 Herdenkingsdienst in het kerkgebouw van de Protestantse Kerkgemeenschap Domburg aan de Markt. Gapinge 19.40 Verzamelen bij verenigings gebouw De Spil. Van daaruit is er een stille tocht naar de begraaf plaats waar de herdenking wordt gehouden. Koudekerke 19.00 Verzamelen bij de Michaels- kerk. 19.15 Vertrek stille tocht richting het monument bij de begraaf plaats waar de herdenking wordt gehouden. Middelburg 19.00 Dienst in de Nieuwe Kerk. 19.30 Verzamelen op Abdijplein. 19.45 Aanvang van de plechtig heid. Oostkapelle 19.15 Inloop herdenkingsdienst in de Hervormde Kerk. 19.30 Aanvang dienst. 19.50 Naar het 'Monument voor onze gevallenen' voor de herden king. Oost-Souburg 18.45 Aanvang herdenking op de begraafplaats. Serooskerke 19.15 Verzamelen bij monument op plein bij Johanneskerk. 19.20 Aanvang herdenking. Veere 19.00 Aanvang vesperdienst in de Kleine Kerk aan de Kapellestraat. 19.25 Verzamelen bij vredesmonu- ment in tuin van de Grote Kerk. 19.30 Vertrek stille tocht naar het oorlogsmonument op de oude be graafplaats van Zanddijk waar de herdenking wordt voortgezet.Na afloop koffie drinken in het Praet- uus. Vlissingen 18.45 Korte gebedsdienst in de On ze Lieve Vrouwe Kerk, Singel 106 te Vlissingen. 19.15 Plechtigheid met kransleg- ging bij het Landingsmonument aan de Commandoweg. 19.30 Plechtigheid op de Noorder begraafplaats in Vlissingen. Vrouwenpolder 19.00 Herdenkingsbijeenkomst in de Pelgrimskerk aan de Fort den Haakweg 2. 19.45 Vertrek in een stille tocht vanaf de kerk naar de begraaf plaats aan de Zoekweg waar de herdenking wordt voortgezet. 20.15 Terug naar De Ontmoeting, Fort den Haakweg 2, voor een sa menkomst met koffie, thee en li monade.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27