Staatsloterij spoort na bijna halfjaar winnaar van Jackpot op PZC h v-v. Vondsten niet van vermiste Warnow baren kunst Man (21) overleden na ongeval bij Hulst Sinds het tweede rapport-Deetman over seksueel misbruik binnen de katholieke kerk, regent het nieuwe klachten. VRIJDAG 3 mei 2013 Wolken cCd en zon 15° NIEUWSTIP? Herdenking alle oorlogsslachtoffers blijft heikel punt DESTELLING UW MENING 409 reacties Vlees eten is ongezond Word ook abonnee! editie: Walcheren 255e jaargang nr. 104 los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 redactie@pzc.nl of 0118-434010 BINNENLAND Klachtenregen misbruik door Niki van der Naald en Cyril Rosman UTRECHT - Het Meldpunt Mis bruik RKK in Utrecht verwerkte de afgelopen maanden tientallen nieuwe meldingen over misbruik door vertegenwoordigers van de Rooms-Katholieke Kerk. Het meldpunt was de laatste tijd voor al bezig oude klachten af te hande len. De nieuwe klachtenregen is volgens het meldpunt te verkla ren door de recente publicatie van het tweede onderzoeksrapport van de commissie-Deetman over misbruik van en geweld tegen meisjes binnen instellingen. Waar het zwaartepunt tot nu toe vooral lag op seksueel misbruik door kerkelijke vertegenwoordi gers, heeft 40 procent van de nieu we klachten betrekking op licha melijk dan wel geestelijk geweld. Twee derde van de nieuwe mel dingen is gedaan door vrouwen. De commissie noemt het 'uiterst onzeker' dat alle klachten voor het einde van 2013 zijn afgehan deld. De Tweede Kamer deed on langs juist een oproep aan de Rooms-Katholieke Kerk om alle klachten nog dit jaar te behande len. Het meldpunt wijst er op dat een kwart van alle binnengeko men klachten nog steeds niet ver vat is in een officieel klaagschrift. Pas als dat binnen is, kan de com missie aan het werk. Sommige klaagschriften zouden al drie jaar op zich laten wachten. Het bisdom Den Bosch en de Fra ters van Tilburg moeten het mees te uitkeren aan slachtoffers van misbruik in de katholieke kerk. pagina 5: Vooral ordes betalen schade misbruik RKK C/"*Vi p««T r/if* ROTTERDAM - Voor het geboortehuis van striptekenaar kjCllCl V Cll Marten Toonder op het Noordereiland in Rotterdam wordt het standbeeld van Tom Poes onthuld. Dat gebeur de donderdag door de kleinzoon van Toonder, Irwin. De kunstenaressen Tamyra en Saskia Meesters maakten het beeld, dat een huid heeft van gebruikt serviesgoed. Bewoners van het Noordereiland doneerden gebroken borden, kopjes en ander kapot serviesgoed voor het beeld. foto Marco de Swart/ANP GRONINGEN - Een man uit Gronin gen is bijna een halfjaar lang miljo nair geweest zonder het te weten. Hij ontdekte pas begin deze week dat hij op 10 december vorig jaar de Jackpot van 2,02 miljoen euro had gewonnen in de Staatsloterij. De loterij startte begin april een zoektocht, waarbij ook de hulp van Groningse media werd inge schakeld. „De man besloot na een bericht in de krant toch maar eens tussen zijn papieren te kij ken en vond daarbij tot zijn verba zing het winnende lot", zei een woordvoerder van de Staatsloterij gisteren. Hij wil over de geluksvo BERGEN - De spullen die de Noor se kustwacht vond, komen niet van het Nederlandse vermiste schip Warnow. Dat bevestigde de Nederlandse kustwacht donder dagavond. De spullen waren ge vonden op een eilandje ten noor den van Bergen. Familieleden van de vermisten kregen foto's van de goederen voorgelegd en bevestigden tegen over de politie dat de goederen niet bij de Nederlandse boot ho ren. Volgens een woordvoerder van de Nederlandse kustwacht waren het herkenbare goederen, zoals een 'kussentje voor een tuin stoel met een herkenbaar motief en een houten deur'. pagina 22 en 23: Commentaar; 'Hij zou bellen in Noorwegen' HULST - De 21-jarige man uit de ge meente Hulst die woensdagavond zwaargewond raakte bij een onge luk op de Hontenissestraat bij Hulst, is overleden. Dat meldt de politie. De man botste frontaal op een tegenligger, een 27-jarige man uit de gemeente Terneuzen. Die bleef ongedeerd. Het slachtof fer zat lange tijd vast in zijn auto en moest door de brandweer wor den bevrijd. Hij overleed gister nacht aan zijn verwondingen. Duitsers moeten ook herdacht kunnen worden Reageer op pzc.nl EENS 30% ONEENS 70% Ga naar www.pzc.nl/abonneren gel alleen kwijt dat die 'het niet kon bevatten'. Volgens de Staatslo terij gebeurt het zelden dat een winnaar van zo'n grote prijs zich niet direct meldt. Een winnend lot blijft een jaar geldig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1