Nog drie verdachten Boston opgepakt 'Gedwongen voeden gevangenen in strijd met het internationale recht' BUITENLAND 9 cheap.nl/dagactie|0900-700 7004 4 dagen Sport wellness bij Keulen do 2 mei De autoriteiten probeerden na het bekend worden van de arrestaties, onrust onder de bevolking te temperen 66 Het is onnodig voor de veiligheid van Amerika, duur en niet efficiënt DONDERDAG 2 MEI 2013 alleen vandaag boekbaar! *Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl. res.kosten C 15 per boeking. Voorwaarden zie website. BOSTON - De politie in Boston heeft drie nieuwe verdachten aan gehouden in verband met de bom aanslagen tijdens de marathon vori ge maand. Onder hen zouden vol gens bronnen rond de veiligheids diensten twee klasgenoten zijn van Dzjochar Tsarnajev (19), de jongste van de twee broers die van de aan slag worden verdacht. De politie maakte de arrestaties gisteren bekend. Er werd verder geen informatie gegeven over de verdachten of over hun rol in de aanslagen op maandag 15 april, waardoor drie mensen om het le ven kwamen. Een bron rond het onderzoek meldde dat de politie onderzoekt of de klasgenoten op verzoek van Dzjochar een rugzak hadden weggegooid. In elk geval een van de arrestan ten is een Amerikaanse staatsbur ger. De nieuwszender CNN meld de dat de twee anderen uit Ka- zachstan komen en klasgenoten van Dzjochar zijn. Volgens hun advocaat zaten de twee al vast van wege overtreding van de immigra- tiewet. Volgens de Boston Globe zijn de nieuwe verdachten alle drie scholieren die Dzjochar zou den hebben geholpen na de aan slagen. De autoriteiten probeerden met een na het bekend worden van de nieuwe arrestaties onrust onder de bevolking te temperen. Er is geen gevaar voor de samenleving, zo heette het. De politie had tot nu toe twee verdachten, de broers Tamerlan (26) en Dzjochar Tsarna jev. De oudste kwam om het le ven na een vuurgevecht met de politie. De jongste werd gearres teerd na een enorme klopjacht. door onze redactie buitenland GENEVE - Het gedwongen voeden van gedetineerden in Guantanamo, waar inmiddels steeds meer gevan genen in hongerstaking zijn ge gaan, is in strijd met het internatio nale recht. „Als het wordt beschouwd als een daad van foltering of als een on menselijk behandeling - en dat is het geval, want het is pijnlijk - dan is dat volgens het internatio nale recht verboden", verklaarde gisteren Rupert Colville, woord voerder van het Hoog Commissa riaat voor de Mensenrechten van de Verenigde Naties. Van de 166 gevangenen in Guanta namo - op de afgelegen basis van de Amerikaanse marine in het zuidoosten van Cuba - zijn er mo menteel 100 in hongerstaking. Naar verluidt zouden 21 van hen gedwongen worden gevoed met behulp van sondes door de neus. Het standpunt van de Verenigde Naties is gebaseerd op de richtlij nen van de World Medical Associ ation (WMA). Deze internationa le organisatie van artsen telt ook de Verenigde Staten onder de 102 landen die lid zijn. De WMA stel de in 1991 al dat gedwongen voe ding 'ethisch nooit aanvaardbaar is'. De richtlijnen van de WMA bepalen ook dat gevangenen die alle voedsel weigeren, die vrijheid hebben zolang ze in staat zijn President Barack Obama 'een bewust en rationeel oordeel te vellen' over de gevolgen van hun hongerstaking. Twee onaf hankelijke artsen moeten in geval van twijfel vaststellen in hoeverre het oordeel van de hongerstaker inderdaad nog rationeel is. Ondertussen is de hongerstaking zijn twaalfde week ingegaan en voelt de Amerikaanse president Obama er steeds meer voor de ge vangenis snel te sluiten. Hij liet dinsdag weten dat de Amerikaan se regering weer ging proberen het Congres achter zijn plan daar voor te krijgen. „Het moet wor den gesloten", aldus Obama die Guantanamo 'een niemandsland' noemde. Hij achtte de gevangenis verder 'onnodig voor de veilig heid van Amerika, duur en niet ef ficiënt'. De sluiting was al een ver kiezingsbelofte van Obama tij dens de verkiezingen van 2008. fabriekseigenaren en zonder deugdelijk bouwplan of noemenswaardige veiligheids voorzieningen. Sohel Rana, zoon van een arme keuterboer, werd snel rijk en bezit nog twee gebou wen en bouwgrond in Savar. Weinig mensen in de stad ver wachten dat hij ooit zal worden veroordeeld of dat vergelijkbare praktijken van andere criminelen serieus zullen worden aangepakt. De recente ramp lijkt namelijk erg op die van 2005, toen het ook illegaal uitgebreide Spectrum Swea ter gebouw instortte. Daarbij vie len 64 doden en 80 gewonden. +- Ook de eigenaar van dat gebouw had hooggeplaatste vrienden: zijn schoonvader zat in het Bengaalse parlement, zijn vrouw was rech ter. Eigenaar Sayed Shahriyar zat dus maar heel kort gevangen voor dat hij weer op vrije voeten kwam. Tienduizenden boze arbeiders in de hoofdstad Dhaka van Bangla desh eisten gisteren bij de 1-mei demonstraties de dood van de fa briekseigenaar, in wiens pand waarschijnlijk ruim 500 mensen om het leven zijn gekomen, foto Munir Uz Zaman/AFP per persoon, per arrangement 3 overnachtingen incl. ontbijt 1/ Gratis gebruik zwembad t/ Gratis gebruik sauna Bezoek Keulen en Bonn Lindner Sport Aktiv Hotel Kranichhöhe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 9