dagen twee keer kampioen worden SPORT 35 1p Bijna 15 kilometer kasseien in Ronde Van der Lijke tweede en beste jongere Dennis Evertse wint in Merselo Hoek treft ASWH in halve finale beker Axel en SC 't Zand in evenwicht: 1-1 DONDERDAG 2 MEI 2013 meer dan biljarten Rudy Rousseau heeft de ballen aan een touwtje tijdens een oefensessie, foto Peter Nicolai de huid van de fllmkomiek Char lie Chaplin. „Ik stoot met de ach terkant van de wandelstok die ik als keu gebruik. Ik heb al demon straties gegeven in Hoevelaken, Kapelle en Terneuzen. Ze kunnen me hiervoor altijd bellen." De Belg maakt ook deel uit van het bondsbestuur van het biljar ten Delta Zuid West. Hij is volop bezig het toernooi om het natio naal rolstoelbiljartkampioenschap in 2014 naar Terneuzen te halen. Ook is hij door zijn vriendschap met Meerten Dallinga als vrijwilli ger betrokken bij het WK-jeugd biljarten in Sluiskil. Rousseau is een voorbeeld voor menig gehan dicapte sporter. „Ik kan niet stil zitten", zegt hij strijdvaardig. le jongens 's zondags ook op het veld aan de bak moeten." Net als zijn teamgenoot Abdoe Adenbi bij Groene Ster verruilt Ben Sellam Zeelandia Middelburg volgend seizoen voor VC Vlissin- gen. Die keuze heeft er vooral mee te maken dat het ambitieni veau van hun huidige club niet in de pas loopt met hun eigen doel stellingen. Bovendien spelen veel jongens van Groene Ster al bij VC Vlissingen op het veld. Een voorkeur voor het veld- of zaalvoetbal heeft Ben Sellam niet. „En dat maakt het lastig. Er is een spanningsveld. Daarom is het zaak dat iedereen zijn verantwoor delijkheid pakt. Het is bijvoor beeld niet uitgesloten dat er vol gend seizoen beslissingen wor den genomen die niet in jouw voordeel uitvallen. Zo is het niet onlogisch dat je zondag minder fit bent, omdat je zaterdag heb ge- zaalvoetbald, waardoor de trainer op zondag niet voor jou kiest." Vooralsnog is de combinatie zaal- en veldvoetbal prima te doen,, vindt Ben Sellam. Hij kwam in 2007 bij Groene Ster terecht. André Siereveld, Hoessein Bou- zambou en Youssef Ahrouch maakten toen ook al deel uit van de ploeg die vier keer kampioen werd en zodoende opklom naar de eerste divisie. Het team is daar na alleen maar sterker geworden. „Het is een vriendenploeg. Met jongens die alles tegen elkaar kun nen zeggen en veel van elkaar kunnen verdragen. Dat is één van onze sterke punten." Hoewel Groene Ster regelmatig wordt verweten dat de ploeg te veel met het hart en te weinig met het verstand voetbalt, zou Ben Sellam het niet anders willen. „We willen altijd aan vallen en onbevangen blijven spelen. Dat vinden we zelf het leukst en ook voor het publiek is het genieten geblazen. In de zaal zijn we echt jongens. En ook er buiten trouwens. Zodra de mo gelijkheid zich voordoet om er gens op een pleintje te kunnen spelen, doen we dat ook." De aanvallende speelwijze van Groene Ster kost veel kracht. Toch zijn er stappen gezet. „Op de juis te momenten gas terugnemen lukt al beter dan voordien. Posi tiefis ook dat we veel kansen creë ren. Het benutten ervan is een an der verhaal. Zo had het thuis te gen Noordzee na tien minuten 4-0 moeten staan. Die genadeklap deelden we niet uit, waardoor we de boel niet konden dichtgooien. Noordzee bleef daardoor in de wedstrijd. We verloren toen trou wens niet onterecht." Ben Sellam, die bij Groene Ster door het leven gaat als 'poes', een bijnaam die hij erfde van zijn va der die vroeger op het bedrijfster rein van zijn oude werk in Rotter dam de zorg voor zwerfkatjes voor zijn rekening nam, om schrijft Groene Ster als een team waar alles in zit. Zelf fungeert hij vanuit het midden als verbin dingsman. „Met André hebben we een stevig slot op de deur. Etiënne (Mallie) zorgt voor veel fysieke inbreng en met Abdoe en Hoessein brengen we rasartiesten binnen de lijnen. Tel daar een goaltjesdief zoals Saïd (Bouzam- bou) en de kwaliteiten van de an dere jongens bij op en je hebt een ploeg die veel te bieden heeft." Ben Sellam baalt dat het duel met Noordzee in Rotterdam wordt ge speeld. „Daarmee zijn we in het nadeel. Het is heel ver voor onze supporters. Er rijdt wel een bus, maar de sfeer bij ons thuis in sporthal Baskensburg valt natuur lijk op geen enkele manier te be naderen. Maar we gaan er alles aan doen om te promoveren. Een droom van een vriendengroep zou in vervulling gaan. Het is ook mooi voor de Marokkaanse ge meenschap in Vlissingen. Die kan wel iets positiefs gebruiken." TERNEUZEN De route van de Ronde van Zeeland Seaports ligt defini tief vast. Zoals bekend zijn op zondag 2 juni start en fi nish in Terneuzen. De etap pe heeft een lengte van 197,2 kilometer en telt veertien kasseistroken met een totale lengte van een kleine vijf tien kilometer. Voordat de renners in de Churchillaan in Terneuzen finishen, rijden ze nog twee ronden door de stad. QUIMPERLÉ Nick van der Lijke is tweede geworden in het eindklasse ment van de Ronde van Bre- tagne. De wielrenner uit Middelburg nam met zijn ploeggenoten van het Rabo Opleidingsteam klassement sleider Zoidl in de laatste etappe zwaar onder vuur, maar de Oostenrijker hield stand. Van der Lijke won wel het jongerenklassement en met zijn team het ploe- genklassement. MERSELO Springruiter Dennis Evertse heeft de rubriek tot 1.40 me ter van een sterkbezette wedstrijd in Merselo (Zuid-Limburg) gewonnen. De voormalige inwoner van Nieuwland die tegenwoor dig voor Stal Thijssen uit Baarlo uitkomt, bleef met Ca- luna's Carento foutloos in het basisparkoers. In de bar rage, waarin hij alleen An- ne-Marie Poels tegenkwam, bleef hij opnieuw foutloos. MIDDELBURG Hoek speelt in de halve fina le van het toernooi om de districtsbeker tegen ASWH. De zaterdag-hoofdklasser uit Hendrik Ido Ambacht versloeg woendagavond in de kwartfinale zondag-eer steklasser Halsteren met 3-1. De doelpunten van ASWH werden gescoord door Alex van Dommelen en Robbert Stout (2x). ASWH-Hoek wordt gespeeld in Hendrik Ido Ambacht. De datum staat nog niet vast. AXEL Zondagtweedeklasser Axel heeft zijn tweenalaatste wedstrijd in zijn bestaan met 1-1 gelijkgespeeld tegen SC 't Zand. De ploeg uit Til burg legde met die uitslag beslag op de tweede periode- titel. Axel nam één punt af stand van de dertiende plaats, die directe degradatie oplevert. In de 73e minuut kwam SC 't Zand op voor sprong via Daan van Hal. Tien minuten later maakte Danny Aarnoutse gelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 77