'Maurits naar IJzendijke' Weitje te huur in Hoek Ar ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Veste is centrum voor duizenden Alcoholvrij feest 3h Biljartclub De Veste werkt nog met ouderwetse klokken; ze gooien er een kwartje in voor twintig minuten spel. Vogelkijkvaartocht op de Westerschelde Expositie werk cliënten Emergis Vlaamse band Willow in juli op Weitjerock Winnaars bekend van fotowedstrijd VW Beter horen volgens Rob DONDERDAG 2 MEI 2013 tegelijkertijd soos door Wout Bareman TERNEUZEN - Om De Veste, het dienstencentrum met drie flatge bouwen voor ouderen aan het oos telijk Bolwerk, een biljartcentrum te noemen, zou te ver gaan. Maar het spel van keu en ballen wordt er wel dagelijks door tientallen oudere liefhebbers gespeeld op vier professionele tafels. Er zijn zelfs clinics voor aanstormend ta lent. Voorzitter Tom Overbeek: „We streven inderdaad naar een profes sionele aanpak." De biljartclub, onderdeel van de Stichting Wel zijn voor Ouderen, viert vandaag en morgen het veertigjarig jubi leum met het biljartkampioen schap voor Senioren Groot-Ter- neuzen. De club werd veertig jaar geleden opgericht in een plaatse lijk café en verhuisde na enige tijd naar De Veste. Daar gedijt de club nu meer dan ooit. Er staan vijftig namen op de ledenlijst en er is een flink aantal adspirant-le- den. Overbeek: „Na verloop van tijd be oordelen we of die mensen kun nen worden toegelaten tot de club. We nemen daar drie maan den voor." Aan het jubileumkam pioenschap doen de beste spelers van tien verenigingen mee. Alle maal bekenden van elkaar, want allemaal ook deelnemer aan de re gionale competitie, waaraan ze ventien clubs uit de regio uitko men. De wedstrijden beginnen vandaag en morgen om twaalf uur. De trofee liegt er niet om: een alternatieve Vroeger, in het café, gooiden ze een kwartje in de biljartklok en speelden ze hun partijtje. Dat doen ze nog steeds. Overbeek: „De Stichting Welzijn heeft er een hoop in voorraad en die ne men wij over. Voor een kwartje kun je twintig minuten biljarten. Ja, dat is wel een beetje nostal gie." De biljartclub is overigens meer dan biljarten alleen. Over beek: „Het is ook een gezellige soos." Die laatst een fikse klap te verwerken kreeg: uit de biljart ruimte op de eerste verdieping van het dienstencentrum waren door een onverlaat zeven biljart keus gestolen, in het foedraal nog wel. Secretaris Willy de Doelder: „We hebben er via de politie in middels vijf terug. Zonder foe draal. Op de rommelmarkt op Ko ninginnedag hebben we nog geke ken, maar niks natuurlijk." Ach, ze kunnen er ook wel om lachen. We steelt nu een keu?! TERNEUZEN - Dienstencentrum De Veste, eigendom van woonstich- ting Clavis en uitgebaat door de Stichting Welzijn voor Ouderen, trekt jaarlijks zo'n 17.500 bezoe kers. Ze komen af op de activitei ten van de clubs, die er onderdak vinden (van biljarten tot bridge), zijn lid van die clubs of komen in cidenteel langs voor een bingo of voor de inloopzondag. Entree te allen tijde: één euro. Voorzitter Leo Egberts is tevreden met het bezoekersaantal én met het korps van honderd vrijwilli gers, dat al die wekelijkse activitei ten begeleidt. Eind 2011 was het even hommeles in de tent, toen een groep vrijwilligers in opstand kwam tegen het gedrag van enke le bestuursleden. Egberts: „Dat is allemaal goed opgelost." De twee bestuursleden zijn vertrokken en ook een achttal vrijwilligers gaf er de brui aan. „Het loopt allemaal weer op rolletjes." BRESKENS Stichting Het Zeeuwse Land schap gaat in de Vogelkij kweek (4-12 mei) twee keer het water op om vogels te kijken. Dat ge beurt op 5 mei om 9.00 uur, en op 11 mei om 11.30 uur. De boot vertrekt met opkomend water vanaf Breskens richting de slik ken en het broedeiland de Hoo- ge Plaaten. Deelnemers zullen waarschijnlijk broedende dwerg- en grote sterns en zwartkopmeeuwen kunnen zien, en mogelijk steltlopers, zeehonden of bruinvissen. Aan melden voor de excursie kan via vogelweek.nl. TERNEUZEN Vandaag opent in de Kunstuit leen Terneuzen onder de naam Art Brut een expositie van wer ken die gemaakt zijn door men sen die op dat moment verble ven in centrum voor geeste lijke gezondheidszorg Emergis. De tentoonstelling is de laatste van een reeks van drie. Eerder werd al geëxposeerd in de Pas- sarelle in het stadhuis en bij Toonbeeld. Er zijn werken te zien die gemaakt zijn met di verse technieken en die tegelij kertijd ruwheid tonen maar ook emotie uitstralen. De expo sitie Art Brut is te zien tot en met donderdag 30 mei. IJZENDIJKE De Belgische band Willow is toegevoegd aan het lijstje ar tiesten dat op 27 juli optreedt op Weitjerock in IJzendijke. Ook singer/songwriter Anne van Damme uit Hulst is te zien, net als de afsluiter: de Utrechtste danceformatie No- body beats the drum. Eerder maakte de organisatie bekend dat Absynthe Minded, Traumahelikopter en Mozes The Firstborn het podium op de weide aan de Krabbegatweg zullen betreden. De laatste drie namen worden binnenkort be kendgemaakt. TERNEUZEN De heer Kersten en mevrouw Brouwers zijn gekozen tot Zeeuws-Vlaamse winnaars van een fotowedstrijd van de VW. Toeristen konden foto's inzenden uit de hele provincie in de categorieën Zeeuwse eve nementen en attracties, Zee land uit eten en drinken, Zee land sportief, bijzonder Zee land of Zeeland humor. Ker sten fotografeerde paalhoof den, Brouwer legde het Zwin vast bij ondergaande zon. Ook dit jaar schrijft de VW weer een fotowedstrijd uit Meer informatie is te vinden op www.vvvzeeland.nl IJZENDIJKE - Het bestuur van de hervormde kerk in IJzendijke hoopt dat prins Maurits de vie ring van het vierhonderdjarig be staan van de kerk, volgend jaar september, komt opluisteren. De projectgroep die de festivi teiten organiseert, heeft de ge meente Sluis gevraagd mee te hel pen bij het uitnodigen van de prins. De keuze valt juist op prins Mau rits vanwege de nauwe betrokken heid van zijn naamgenoot bij de bouw van de kerk in IJzendijke, zo'n vierhonderd jaar geleden. De viering moet een groot eve nement worden, met onder meer een herdenkingsdienst, een thea terstuk, tentoonstellingen, een herdenkingsboekje, een optreden van een militaire kapel, lezingen en het ontwikkelen van een les pakket. HOEK - Inwoners van Hoek die graag een paard, pony, koe, bok of schaap willen houden, maar geen ruimte bij huis hebben, kunnen nu hun kans grijpen. Voor hon derd euro per jaar huren ze een weitje op het talud van het dood lopende stukje Molendijk, ter hoogte van de velden van W Hoek. Giel van Boom vroeg in zijn 'Geeltje', een persoonlijk in formatieblaadje van de fractievoor- Bij beschikking van de Kanton rechter d.d. 11 april 2013 is mevr. C. Koelewijn, geboren op 2-4-1995, wonende te 4331 NE Middelburg, Domburgs schuit- vlot 14, onder curatele gesteld met benoeming van mr. B. Kwakkenbos, kantoorhoudende te 4481 AW Kloetinge, Juliana- straat 2 tot curator. zitter van Top/Gemeente belangen, al eerder aandacht voor het gemeentelijke weitje. „Vroe ger stond er altijd een paard, maar de laatste jaren ligt het stukje grond er maar. Het is toch veel leu ker als er een paardje loopt of een paar kleinere dieren op ronddarte len?" Belangstellenden kunnen in formatie van Van Boom krijgen of direct contact met de gemeente, eigenaar van het weitje, opnemen. SINT JANSTEEN - In café Lazarus in Sint Jansteen wordt vrijdag een al coholvrij feest gehouden voor kin deren vanaf twaalf jaar. Verschil lende dj's draaien diverse stijlen muziek. Toegang is 5 euro, meer informatie is te vinden op fresh- beat.nl. www.beterhoren.nl H Wilt u net als Rob weten wat een hoortoestel kost? Beter Horen is er graag helder over. Met een handige calculator kunt u snel en eenvoudig berekenen wat u betaalt voor een hoortoestel. En belangrijker nog, wat u daar allemaal voor mag verwachten. Bij Beter Horen zijn naast het hoortoestel ook de service van de audicien en het periodieke onderhoud bij de prijs inbegrepen. Zonder onverwachte kosten achteraf. Omdat wij contracten hebben met alle zorgverzekeraars, wordt uw hoortoestel bij Beter Horen bovendien altijd voor minimaal 75% vergoed afhankelijk van uw aanvullende verzekering. Uw 25% eigen bijdrage zal liggen tussen de 0,- en maximaal 370,- per hoortoestel. Houd hierbij wel rekening met eventueel nog openstaand eigen risico. U vindt onze calculator op: www.beterhoren.nl/hoortoestel Meer weten? Wilt u meer weten over kosten, vergoedingen of de service van Beter Horen? Bezoek dan een van onze winkels of bel gratis 0800 - 0200 159. ^W|8eterflT7Tffl1^ De hoorspecialist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 71