Regering velt vonnis dorpen op linkeroever Werk bij tolplein tunnel is klaar Stiekem langs de douane met koffers vol brandy 24 ZEEUWS-VLAANDEREN The Proof en AC/Daisies op Meirock CAPPENPUK TOYOTA De Toyota-dealer in de regio TERNEUZEN J 4 Mr F.J. Haarmanweg 58, Terneuzen. Tel. 0115-617 751 www.autozeeland.nl - www.cappendijk.nl Han Louwiesse heeft zestig flessen brandy: allemaal verschillende. foto Camile Schelstraete Advertentie: Verzameling Bran dy de Jerez Waar: Zeelandnet.nl Geplaatst door: Han Louwiesse uit Axel Prijs: Bieden vanaf 450 euro Soms kom je op internet een advertentie tegen waar je mond van open zakt. Die van Han Lou wiesse (50) is er zo eentje: hij biedt zestig flessen Brandy de Je rez aan. Het verzamelen begon onschul dig. „Tijdens een vakantie in An- dalusië, waar mijn vriendin een aantal jaren heeft gewoond, pro beerde ik een slokje." Vandaag de dag heeft Han zestig verschillen de soorten flessen Brandy de Je rez in zijn keukenkast staan. Brandy de Jerez - 'je zegt 'Gerez', Spanjaarden spreken de 'j' uit als een 'g" - komt uit de streek rond de stad Jerez de la Frontera in het zuiden van Spanje. „Gemiddeld kosten de flessen zo'n 10 tot 20 euro per stuk. De wat duurdere, langer gerijpte brandy's zo'n 60 tot 70 euro." In de afgelopen vijfentwintig jaar trokken Han en zijn vriendin re gelmatig naar Andalusië. Al snel werd Han's verzameling minder onschuldig: flessen brandy 'smok kelde' hij Spanje uit. „Je mag maar een bepaald aantal flessen meenemen. Wij kwamen soms met koffers vol langs de douane. Echt pure mazzel dat we er nooit zijn uitgepikt." Nooit is Han in de verleiding ge komen om een fles uit zijn collec tie open te trekken. „Ik zeg wel al tijd: 'Als ik de staatsloterij win, neem ik de beste fles uit m'n col lectie.' Helaas heb ik nog geen be richt gekregen." Wel nam hij af en toe een flesje extra mee voor thuis en in Andalusië proefde hij ook regelmatig van de drank. Wegens verhuisplannen moet de verzameling nu de deur uit. Daar bij is het de hele verzameling of niets. „Anders blijf ik bezig. Mis schien is het iets voor een Spaans restaurant?" Naast de brandy ver koopt Han ook een verzameling oude lampen uit de jaren '50. Een vriendin van hem zette zijn koopwaar op Zeelandnet. „Ik ben een ouderwetse zak", grinnikt Han. „Waarschijnlijk één van de weinige Zeeuwen zonder compu ter." De volledige advertentie staat op www.zeelandnet.nl/prikbord/ advertentie.php ?id=5670576 door Wout Bareman DOEL - De gehuchten Ouden Doel en Rapenburg op de linker Schelde- oever bij Doel verdwijnen defini tief. De Vlaamse regering velde gis teren met de goedkeuring van het Gewestelijk Ruimtelijk Uitvoerings plan (GRUP) het vonnis over de ge huchten. Het plan maakt uitbreiding van de haven van Antwerpen met dui zend hectare mogelijk en maakt de weg vrij om noordelijk van het Deurganckdok het veel grotere Saeftinghedok aan te leggen, dat tot ver in de polder, tot bij Kiel- drecht, reikt. Half maart deponeer de het kabinet Peeters de con cept-plannen bij de Raad van Sta te. Na wat aanpassingen is het nu definitief vastgesteld, inclusief de bouw van de Deurganckdocksluis (al begonnen) en verlenging van het Verrebroekdok. Binnenkort worden in de 'getroffen gebieden' informatieve bijeenkomsten be legd voor bewoners, huiseigena ren en landbouwers. Dat gebeurt in het kader van een inmiddels ook vastgesteld sociaal begelei dingsplan. De betrokken bewo ners blijven zich verzetten. Zeker in crisistijd zijn de plannen volko men-misplaatst, vinden ze. door Ellen Nieuwenhuijze In de rubriek 'Prikbord' wordt het ver haal achter een advertentie op internet of het traditionele 'supermarktprik- bord' verteld. De plaatser ervan legt uit wat hij of zij zoekt of in de aanbie ding heeft. Jubilerende dub is Voorzitter Leo Egberts van de Stichting Welzijn (links) en penningmeester Cor van Eek (derde van rechts), voorzit ter Tom Overbeeke en secretaris Willy de Doelder van de biljartvereniging, foto Peter Nicolai 'S-HEERENHOEK - Eerder dan ver wacht zijn de aanpassingen van het Tolplein van de Westerscheldetun- nel en de omringende wegen zo goed als gereed. Er was rekening mee gehouden dat het werk tot juli zou duren, maar de laatste gro te werkzaamheden werden al eind vorige week afgerond. Volgende week zijn er nog wat kleine klusjes, maar daar heeft het verkeer nauwe lijks last van. Het plein, de af- en toeritten van de nabijgelegen afslag richting het Sloegebied, en een deel van de Westerscheldetunnelweg zelf werden afgelopen weken geschikt gemaakt voor aansluiting op een verdubbelde Sloeweg (tussen de Westerscheldetunnelweg en de A58). Die verdubbeling staat voor volgend jaar op het programma. De werkzaamheden leidden voor al vorige week, toen de afrit rich ting het Sloegebied dicht was, tot veel vertraging tijdens de avondspits. Verkeer dat via die af slag richting de Zak van Zuid-Be veland wilde, moest nu via de Sloeweg. Daar staat aan het eind van de middag toch al bijna dage lijks een file. Die was nu nog een stuk langer. Die vertragingen zijn straks, door de geplande verbre ding van de Sloeweg, naar ver wachting verleden tijd. KOEWACHT - The Proof, AC/Dai sies, The Good, The Bad Bart XL, en Frituur Paula vormen de line-up voor Meirock in Koewacht, dat za terdag 4 mei vanaf 18.30 uur in Koewacht wordt gehouden. Het uit het Belgische Beveren af komstige The Proof speelt har drock, en AC/Daisies is een AC/DC-tributeband. The Good, The Bad Bart XL is een cover band uit Biervliet, en ook op het repertoire van het Mechelse Fri tuur Paula bestaat uit covers. Meirock wordt dit jaar voor de tweede keer gehouden. Het is vo rig jaar opgezet omdat er vooraf gaand aan de kermis en de meiker- mismarkt voorheen niets te doen was. Kaarten kosten 5 euro in de voorverkoop, en 7,50 aan de deur. Meer informatie: meirock.nl H TOYOTA ALWAVSA BETTER >m 15X Toyota Aygo in verschillende kleuren en uitvoeringen, handgeschakeld en automaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 70