Aanhanger niet langer gratis Baarland krijgt van gros inwoners een 8 BEVELANDEN en THOLEN 25 Helderheid over wat eeri hoortoestel echt kost Beter horen volgens Rob pük: m Ipy Sluiting expositie Duurzaam Wonen Stationsstraat dicht voor herinrichting Steve Baker geeft les in Bax-shop Bijeenkomst in Zorgcafé Amaliahof Thema avond digitale fotografie Graf adopteren bij Wings to Victory www.beterhoren.nl ^Ncli)west vv o o nbou'pvdf'L Marcon» DONDERDAG 2 MEI 2013 door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Gehandicapten die in de Oosterschelderegio wonen, moeten haast maken als ze hun scootmobiel of rolstoel op kosten van de gemeente mee willen ne men op vakantie. Tot 1 juli van dit jaar kan nog gratis gebruik worden gemaakt van de 'Holidaycar'. De drie speciale aanhangwagens zijn na tien jaar versleten en moe ten vervangen worden. „Gelet op het geringe gebruik van deze voor ziening, valt die aanschaf van nieuwe aanhangers niet billij ken", zegt een woordvoerder van de gemeente Schouwen-Duive- land. „Afgelopen jaar heeft maar één iemand uit de gemeente ge bruik gemaakt van de Holidaycar, die is bovendien onlangs ver huisd." In totaal hebben in 2012 zeven inwoners uit de Ooster schelderegio een Holidaycar mee genomen op vakantie. En dat is reden voor het Samen werkingsverband Welzijnszorg Oosterschelderegio om de vakan tie service te beëindigen. SMWO verwijst mensen voortaan door naar een verhuurbedrijf, waar ze op eigen kosten een aanhanger kunnen huren om mee te nemen naar het vakantieadres. Volgens de gemeente past deze 'eigen ver antwoordelijkheid' in het nieuwe WMO-beleid. WISSENKERKE Het informatiecentrum voor Duurzaam Wonen in Wissenkerke is dinsdaga vond 7 mei voor de laatste keer geopend. Op deze avond is de expositie nog van 19.00 uur tot 21.00 uur te bekijken. Het gaat om een speciale tentoonstelling van Trias Energetica. KAPELLE Volgende week begint de herinrichting van de Sta tionsstraat in Kapelle tussen de Oude Veiling en de Van der Biltlaan. Er komt een nieuwe fundering, nieuwe bestrating en beplanting. Het werk kan tot half juli du ren. De Stationsstraat is voor het verkeer gesloten. GOES Een van meest virtuose be spelers van de bluesharp, Steve Baker, geeft woensdag 8 mei een workshop in Bax-shop in Goes. Blues harpspelers kunnen dan tus sen 19 en 21 uur gratis hun licht op komen steken over onder meer ademtechniek, de tongslag, blues basics en toonvorming. WISSENKERKE In het Amaliahof in Wissen kerke is op dinsdag 7 mei een bijeenkomst van het Zorgcafé. Het thema van de ze avond is ketenzorg rond om dementie en het 'niet-pluisgevoel' dat veel de menterenden ervaren. Het programma begint om 19.30 uur. 'S-GRAVENPOLDER In dorpshuis Ons Dorpsle ven in 's-Gravenpolder is op 7 mei een thema avond over digitale fotografie. De bijeen komst is georganiseerd door HW Regio Zeeland, en gaat onder meer het gebruik van het programma Picasa. De avond duurt van 20.00 uur tot 22.00 uur. GOES De stichting Wings to Victo ry biedt oorlogsgraven ter adoptie aan. Het gaat om gra ven van soldaten van het Britse Gemenebest. Met het geld wat op die manier bin nenkomt wil de stichting de- graven van 200 militairen onderhouden en meer infor matie vinden over hen. www.wingstovictory.nl door Nadia Berkelder BAARLAND - Niemand geeft Baar land een lager rapportcijfer dan een zeven. En zelfs dat cijfer komt maar een paar keer voorbij; de meeste inzenders van de PZC-en- quête over Baarland geven hun dorp een acht. Het is de rust die het dorp zo aan trekkelijk maakt voor de meeste mensen, blijkt uit de inzendin gen. De rust, de kleinschaligheid, het ons-kent-ons-gevoel, de ruim te om te leven. Saamhorigheid wordt ook vaak genoemd, en het verenigingsleven, maar er is ook een bewoner die juist het gebrek aan saamhorigheid noemt als één van de nadelen van het wonen in Baarland. Veel mensen missen voorzienin gen, en dat is logisch in een dorp zonder winkels, zonder pinauto maat en zonder basisschool. Die ging twee jaar geleden dicht om dat er te weinig leerlingen waren. Goed openbaar vervoer wordt ook gemist. Er rijdt wel een bus, maar niet zo vaak: door de week eens in het uur, en 's avonds niet. Een aantal mensen moppert over het gebrek aan woningen: er is te weinig nieuwbouw en het dorp is te weinig aantrekkelijk voor jonge gezinnen. Opmerkelijk is ook de wens voor meer parkeerplaatsen, vooral in de Slotstraat. De komende weken worden bewo ners van Yerseke uitgenodigd om hun mening te geven over hun woon plaats. De vragenlijst is tot half mei te vinden op de website van de PZC: www.pzc.nl/enquete Wilt u net als Rob weten wat een hoortoestel kost? Beter Horen is er graag helder over. Met een handige calculator kunt u snel en eenvoudig berekenen wat u betaalt voor een hoortoestel. En belangrijker nog, wat u daar allemaal voor mag verwachten. Bij Beter Horen zijn naast het hoortoestel ook de service van de audicien en het periodieke onderhoud bij de prijs inbegrepen. Zonder onverwachte kosten achteraf. Omdat wij contracten hebben met alle zorgverzekeraars, wordt uw hoortoestel bij Beter Horen bovendien altijd voor minimaal 75% vergoed afhankelijk van uw aanvullende verzekering. Uw 25% eigen bijdrage zal liggen tussen de 0,- en maximaal 370,- per hoortoestel. Houd hierbij wel rekening met eventueel nog openstaand eigen risico. U vindt onze calculator op: www.beterhoren.nl/hoortoestel Meer weten? Wilt u meer weten over kosten, vergoedingen of de service van Beter Horen? Bezoek dan een van onze winkels of bel gratis 0800 - 0200 159. De hoorspecialist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65