Mariano terug op de baan 34 SPORT Hoop op Schoofs en Schoorel Esther Vergeer is goed te spreken over het rolstoeltennistoernooi tijdens de Challenger Zeeland. Zelf komt ze een clinic geven. Volg Sweetdeal op Twitter en Facebook fe @SWEETDEALZEELND f /SWEETDEAL.ZEELAND -•sweetdeal.nl? Van der Lijke tweede en beste jongere Bijna 15 kilometer kasseien in Ronde Dennis Evertse wint in Merselo Axel en SC 't Zand in evenwicht: 1-1 'Blij met toernooi in Zeeland' door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Esther Vergeer is blij dat er komende zomer in Middel burg een internationaal rolstoelten nistoernooi is. Dat zei de voormali ge wereldtopper woensdag. „Het is een welkome aanvulling van de speelkalender", aldus de viervou dig paralympisch kampioene. Het ITF-toernooi voor rolstoelers is van 29 juni tot en met 7 juli op de banen van MLTC. Het maakt deel uit van de Challenger Zee land, een evenement dat al jaren een begrip is. „In Nederland hebben we tal van goede rolstoeltennissers en is ten nis ook één van de populairste sporten bij mindervaliden", zei Vergeer. „Toch zijn er niet of nau welijks internationale toernooien. Je had, totdat Middelburg zich meldde, alleen een rolstoelsche ma bij het ABN Amro-toernooi in Rotterdam. Maar dat is alleen voor de top acht van de wereld." Het rolstoelevenement in de Zeeuwse hoofdstad is puur voor mannen. Men mikt op de tennis sers net onder de wereldtop en heeft voor hen 2000 euro aan prij zengeld klaarliggen. Volgens de 31-jarige Vergeer is dat een mooie start. „Ik heb geen idee waarom niet meer organisatoren in Ne derland het rolstoeltennis oppik ken. Misschien is het wel vanwe ge de financiële crisis, maar wel licht ook omdat ze niet precies weten wat ze met rolstoelers aan moeten..." De Woerdense, die haar carrière in januari beëindigde, is al enige jaren ambassadeur en toernooidi recteur bij het ABN Amro World Wheelchair Tennis Tournament in Rotterdam. Ze verbindt nu ook haar naam aan de Challenger Zee land. Ze zal er namens de Esther Vergeer Foundation aanwezig zijn op 3 juli en dan onder meer een clinic geven. „Ik geef met de foun dation al jaren gastlessen op my tylscholen, die speciaal voor ge handicapte kinderen zijn. Daar ko men ook sporten als hockey, bas ketbal en atletiek aan de orde. In Middelburg zal het natuurlijk al leen om tennis gaan. En dan lijkt het me niet alleen aardig om aan mensen in een rolstoel te laten zien wat er mogelijk is, maar ook Esther Vergeer, die in Londen voor de vierde keer paralympisch kampioe ne werd, heeft haar naam verbonden aan de Challenger Zeeland, foto ANP aan valide mensen. Je hebt daar topsporters, recreanten, ouderen en jongeren rondlopen die dan ook eens kunnen ervaren hoe het is om een balletje te slaan vanuit een rolstoel." Dat het is gelukt om een ITF-toer nooi voor rolstoelers naar Zeeland te halen en dat een grote naam als Esther Vergeer in Middelburg langskomt, vindt Sander van Bu ren prachtig. De directeur van Challenger Zeeland had altijd al de wens om iets voor minder validen te doen. „Ik vind dat het toernooi nu pas compleet is", stelde hij woensdag. „Onder meer de aanwezigheid van rolstoel tennissers maakt dat we nu op on ze gedroomde eindversie zitten. Wij noemen het ook 'challenger 2.0'." Volgens Van Buren is het Mid delburgse evenement met een in ternationaal vrouwentoernooi, een internationaal mannentoer- nooi, een open toernooi en een in ternationaal rolstoeltennistoer nooi „uniek in Europa". Rondom allle tenniswedstrijden zijn er bo vendien tal van 'side events'. Daar bij is er aandacht voor uiteenlo pende doelgroepen, zoals zaken mensen/sponsoren, alleenstaande ouderen, lichamelijke en/of ver standelijke gehandicapten en kin deren van weinig draagkrachtige ouders. Van Buren: „Alles bij el kaar mag je toch wel zeggen dat de challenger de X-factor heeft." MIDDELBURG - Martijn van Haas teren, die bij de Challenger Zee land onder meer verantwoorde lijk is voor het aantrekken van spe lers, heeft goede hoop op de deel name van een aantal toppers. Hij is bezig Arantxa Rus, Bibiane Schoofs, Michaëlla Krajicek en Thomas Schoorel warm te maken voor het tennistoernooi in Middel burg. In 2012 trof de Challenger Zeeland het met de komst van Thiemo de Bakker, die tijdelijk lager stond op de wereldranglijst. Nu mikt Van Haasteren weer op enkele spelers en speelsters die uit de mondiale top zijn weggezakt. „De kans dat Schoofs, die hier twee jaar gele den won, en Schoorel komen, acht ik vrij groot. Of het met Rus en Krajicek lukt, weet ik niet. Maar je weet het met proftennissers nooit. Die plannen nooit lange tijd voor uit. Ze kunnen dus ook niet nu al aangeven of ze daadwerkelijk ko men, maar ik houd wel contact met hen." Voor de vrouwen is er net als in de twee voorgaande jaren een challenger met 25.000 dollar aan prijzengeld. Bij de mannen, die een future spelen, is er 15.000 dol lar te verdelen. Deze deal koopje UITSLAGEN BASKETBAL NBA. Play-offs, eerste ronde (best-of-se- ven). Western Conference. Denver Nuggets - Colden State Warriors 107-100. Stand 2-3. Los Angeles Clippers - Memphis Grizzlies 93-103. Stand 2-3. p- SQUASH Amsterdam. EK landenteams. Vrouwen, divi sie I, poule A: Nederland - Duitsland 2-1; Grin- ham - Hathway 11-7 11-4 11-5, Van der Heij den - Wiese 11-4 11-7 11-7, Hennes - Noom 11-7 5-11 11-8 11-4. Engeland - Nederland 3-0: Massaro - Grinham 11-811-83-11 10-12 11 -3, Duncalf - Ter Sluis 11-411-511-4, Wa ters - Van der Heijden 11-611-411-4. Stand poule A: 1Engeland 2-4, 2. België 2-2, 3. Nederland 2-2, 4. Duitsland 2-0. Mannen. Divisie II, poule A: Nederland - Slo wakije 4-0' Anjema - Manfk 11-2 11-2 11-3, Penders - Celler 8-11 11-4 11-6 11-8, Wee- nink - Kviecinsky 11-5 11-6 11-8, Ravelli - Tóth 11-4 11-3 11-7. Nederland - België 4-0' Penders - Lecerf 11-8 9-11 11-6 12-10, Anje ma - Casteleyn 11-4 11-5 11-6, Weenink - De Mulder 11-311-711-4, Ravelli - Van den Her- rewegen 9-11 11-811-7 11-6. Stand poule A: 1. Nederland 2-4, 2. België 1-0, 3. Slowakije 1-0. k- TENNIS Oeiras. Vrouwen. Tweede ronde, belangrijk ste uitslagen: Pavlioetsjenkova (Rus/3) - Cabe- za Candela (Spa) 6-3 7-6 (4), Suarez Navarro (Spa/4) - Wickmayer (Bel) 6-4 6-3, Kanepi (Est) - Cirstea (Roe/5) 6-1 6-2, Hanescu (Roe) - Paire (Fra/6) 7-6 (2) 6-4, Vesnina (Rus/7) - Niculescu (Roe) 6-4 6-4. Oeiras. Mannen. Tweede ronde, belangrijk ste uitslagen: Ferrer (Spa/1- Roger-Vasselin (Fra) 6-4 4-6 6-3. München. Mannen. Tweede ronde, belang rijkste uitslagen: Dodig (Kro) - Cilic (Kro/2) 6-4 6-2, Kohlschreiber (Dui/4) - Korolev (Rus) 6-2 6-4, Dolgopolov (Oek/5) - Toersoenov (Rus) 7-6 (2) 7-6 (3). WIELRENNEN Frankfurt. Rund um den Finanzplatz Esch- born-Frankfurt. 1. Spilak (Slv) 200,9 km in 4,52.07, 2. Moreno Moser (Ita), 3. Greipel (Dui), 4. Degenkolb (Dui), 5. Ciolek (Dui), 6. Meersman (Bel), 7. Pozzovivo (Ita), 8. Lammer- tink (Ned), 9. Zatevitsj (Rus), 10. Matzka (Dui); 11. Kroon, 28. Hoogerland. Opgave: o.a. Van Leijen, Ligthart. Vierdaagse van Duinkerken. Eerste etappe Duinkerken - Courrières: 1. Démare (Fra) 155,1 km in 3.38.55, 2. Sinkeldam (Ned), 3. Van Hummel (Ned>), 4. Drujon (Fra), 5. Marti nez (Fra), 6. Van Staeyen (Bel); 16. Van Dijk, 19. Raymond Kreder, 44. Curvers, 57. Wesley Kreder, 66. Mol, 111. Stamsnijder, 123. Maas kant, 130. Danny van Poppel 0.22, 131. Boy van Pnnnel 0 28 133 Mirhpl KrpHpr QUIMPERLÉ Nick van der Lijke is tweede ge worden in het eindklassement van de Ronde van Bretagne. De wielrenner uit Middelburg nam met zijn ploeggenoten van het Rabo Opleidingsteam klassementsleider Zoidl in de laatste etappe zwaar onder vuur, maar de Oostenrijker hield stand. Van der Lijke won wel het jongerenklassement en met zijn team het ploegen- klassement. TERNEUZEN De route van de Ronde van Zeeland Seaports ligt definitief vast. Zoals bekend zijn op zon dag 2 juni start en finish in Ter- neuzen. De etappe heeft een lengte van 197,2 kilometer en telt veertien kasseistroken met een totale lengte van een klei ne vijftien kilometer. Voordat de renners in de Churchillaan in Terneuzen fi nishen, rijden ze nog twee ron den door de stad. LISSE MERSELO Springruiter Dennis Evertse heeft de rubriek tot 1.40 meter van een sterkbezette wedstrijd in Merselo (Zuid-Limburg) ge wonnen. De voormalige inwo ner van Nieuwland die tegen woordig voor Stal Thijssen uit Baarlo uitkomt, bleef met Calu- na's Carento foutloos in het ba sisparkoers. In de barrage, waar in hij alleen tegenstand kreeg van Anne-Marie Poels, bleef hij opnieuw foutloos. AXEL Zondagtweedeklasser Axel heeft de inhaalwedstrijd tegen SC 't Zand met 1-1 gelijkge speeld. De ploeg uit Tilburg leg de met die uitslag beslag op de tweede periodetitel. Danny Aarnoutse maakte voor Axel kort voor tijd gelijk. Hoek speelt in de halve fina le van het toernooi om de dis trictsbeker tegen ASWH. De hoofdklasser versloeg woens dagavond Halsteren met 3-1. Atleet Brian Mariano keert te rug op de atletiekbaan. De hardloper doet op 11 mei mee aan de Ter Specke Bokaal in Lisse. Mariano kwam vorig jaar in opspraak, toen in zijn koffer waarmee hij naar Amster dam wilde vliegen cocaïne werd aangetroffen. Inmiddels is de sprinter veroordeeld tot een ge vangenisstraf van 12 maanden, waarvan 6 voorwaardelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60