Volendam praat weer over Volendam SPORT 33 Vacansoleil zonder Rujano naar Giro Saint Etienne sluit vak met hooligans Oeco betrapt op doping Maaskant akkoord met schorsing Mario Götze dreigt CL-finale te missen DONDERDAG 2 MEI 2013 Mario Götze moet mogelijk de finale van de Champions League aan zich voorbij la ten gaan. De middenvelder van Borussia Dortmund viel dinsdag al vroeg uit in het duel met Real Madrid. Hij blijkt een scheurtje in een spier in zijn linkerdijbeen te hebben opgelopen. Volgens trainer Jürgen Klopp is het zelfs maar de vraag of Götze dit seizoen überhaupt nog in actie komt. RIJSWIJK Vacansoleil-DCM start zon der kopman Rujano in de Gi ro. Tegen de coureur uit Ve nezuela loopt een onder zoek in een dopingzaak. De ze maand beslist de Italiaan se justitie hierover. De selec tie: Grega Bole (Slv), Martijn Keizer, Maurits Lammertink, Pim Ligthart, Rob Ruijgh (allen Ned), Marco Marcato (Ita), Willem Wauters (Bel), Rafael Valls (Spa) en Frederik Veuchelen (Bel). PARIJS Saint Etienne heeft besloten bij de komende thuiswed strijd tegen Bordeaux het vak van de 'harde kern' in het eigen stadion dicht te houden. De Franse voetbal club straft daarmee de fana tieke aanhang voor meerde re incidenten. Recentelijk hadden de supporters de gang van zaken bij twee wedstrijden verstoord door rookbommen op het veld te gooien. RIO DE JANEIRO Voor de Portugees Deco dreigt een vervelend einde van zijn loopbaan. De 35-jari- ge middenvelder is na een wedstrijd van zijn Brazili aanse club Fluminense op doping betrapt. In de urine van Deco, die 75 interlands voor Portugal speelde, zijn sporen van fii- rosemide aangetroffen. Dat is een vochtafdrijvend mid del dat ook als maskering van andere doping kan wor den gebruikt. GRONINGEN Trainer Robert Maaskant van FC Groningen zal het uitduel met VW op zondag vanaf de tribune volgen. De coach en zijn club gaan niet in beroep tegen het schik kingsvoorstel van één wed strijd schorsing van de aan klager betaald voetbal. Maaskant werd zaterdag bij PSV (5-2) door arbiter Ruud Bossen weggestuurd, omdat hij de integriteit van de scheidsrechter in twijfel zou hebben getrokken. MADRID Arjen Robben heeft aan alle onzekerheid een eind gemaakt. De Nederlandse aanvaller heeft Bayern München op 0-1 gezet en wordt bejubeld door teamge noot Javi Martinez foto Alberto Estvez/EPA Dortmund en Bayern München nu al enorm. Amper een dag na het bereiken van de finale van de Champions League kwamen er bij Borussia Dortmund al meer dan 100.000 aanvragen voor kaar ten voor de wedstrijd op Wem bley binnen gekomen. De meeste van die fans zal de club moeten teleurstellen. Dortmund heeft iets meer dan 24.000 tickets voor de eindstrijd van 25 mei in Londen in de aan bieding. In München lijkt de belangstel ling nog groter dan in Dortmund. door Hein ten Berge VOLENDAM - Nog één wedstrijd is er te spelen in de eerste divisie. Nogal verrassend gaat Volendam aan kop. De enige concurrent, SC Cambuur, moet in de laatste wed strijd twee punten goed maken. Het lijkt of de Heen en Weer weer kan gaan varen om de tiende Volen- damse promotie naar de eredivisie te vieren. Het 'kampioenen, olé, olé' rolt weer van de tjokvolle Pé Mührentribune. De voetbalmin- nende Volendammer kan de laat ste weken zijn lol niet op. De triomftocht die na de winterstop werd ingezet, heeft zijn uitwer king in het dorp niet gemist. Volendam is op kousenvoeten naar de top van de eerste divisie geslopen. De laatste jaren merkte je alleen aan de brandende licht masten dat Volendam thuis speel de. Nu steken weer drommen mensen de Sportlaan over en zijn de parkeerplaatsen schaars goed. „Iedereen heeft het weer over de FC", zegt Dick Tol van de suppor tersvereniging. „Volendammers zijn zo verschrikkelijk kritisch. Als we bovenaan staan, komt ie dereen kijken en wordt er con stant over gepraat. Gaat het min der, dan hoor je niemand." Die twee gezichten waren dit sei zoen beide zichtbaar. Aan het ein de van het vorige kalenderjaar be woog Volendam zich voort als een grijs muisje. Soms werd er een wedstrijdje gewonnen, een week later bleef de teller op nul. En ineens viel het kwartje. Althans zo leek het. Volgens trai ner Hans de Koning was er niet een specifiek omslagmoment. „Zo iets groeit. Je moet er achterko men hoe goed je eigenlijk bent. Als je dan speelt om te winnen, kom je een heel eind." Dat Volen dam binnen een paar maanden is opgeklommen tot dé titelfavoriet, zegt veel over de eerste divisie. Misschien wel Europa's meest bi zarre competitie waaruit degrade ren niet mogelijk is. Als dan ook nog clubs gedurende de rit omval len, krijg je een nog vreemder competitieverloop. Door het ver dwijnen van AGOW en Veen- dam werd de stand behoorlijk op geschud. De een, Helmond Sport, hoefde geen punten in te leveren en mocht zich spekkoper noe men. Net als Cambuur trouwens. Als we bovenaan staan, komt iedereen kijken. Gaat het minder, dan hoor je niemand Een ander, MW, raakte een kar renvracht aan punten kwijt. Tja, en Sparta de gedoodverfde fa voriet. Inmiddels is trainer Michel Vonk ontslagen en moet Henk ten Cate met al zijn ervaring de boel zien vlot te trekken, maar dat lukte in de reguliere competitie ook niet meer. Nee, dan Volen dam. Niks moet, zeggen ze in het palingdorp. Maar wat zou het leuk zijn om weer eens een keer van die vrijdagavond af te zijn. „Ik heb het gevoel dat de club er dit jaar klaar voor is", zegt suppor ter Tol. „Op zondagmiddag zal het nog een stuk voller zitten." De Koning kan dat beamen. „Een plek bij de eerste vijf blijft ons doel. Nu we zo ver zijn gekomen, willen we ook naar de eredivisie. Het liefst zonder play-offs. Dit is wat je wilt als voetballer. En als supporter. Dit succes hebben we met z'n allen verdiend."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59