Koning benoemt Maurits tot adjudant Verdachten 'Kidsweek'-pornozaak moeten geduld hebben 4 BINNENLAND ANTIBIOTICA PvdA tegen proef met schaliegas Comité wil gesprek over Jom Kipoer Griepepidemie na 18 weken voorbij Man krijgt 14 jaar cel voor 'laffe daad' EP ARNHEM De PvdA zal in de Tweede Kamer tegen proefboringen naar schaliegas stemmen. Dat zei fractieleider Die- derik Samsom gisteren op een 1 mei-bijeenkomst van zijn partij in Arnhem, zater dag nam het congres al een motie van die strekking aan. Als de winning schoon en veilig kan, bekijken de leden de zaak wel opnieuw. HILVERSUM Het Nationaal Comité Inhul diging wil een gesprek met de joodse gemeenschap over de datum van het af scheidsfeest van prinses Bea trix. Dat vindt plaats op 14 september, waarmee het sa menvalt met de joodse feest dag lom Kipoer. Het comité realiseert zich dat de dag on gelukkig valt, maar de da tum van het feest blijft on veranderd. UTRECHT Met een duur van achttien weken is de langste griepepi demie in 42 jaar voorbij, meldt onderzoeksinstituut Nivel. Afgelopen week wa ren zo'n 24 op de 100.000 mensen geveld door de griep. Er is sprake van een epidemie als meer dan 51 op de 100.000 mensen ziek zijn. Het Nivel spreekt van een lange maar milde griep epidemie. DEN HAAG Een 48-jarige man uit Den Haag moet veertien jaar de cel in omdat hij de 72-jarige Jeannette van den Boogert heeft gedood. De rechtbank in Den Haag spreekt van een 'nietsontziende, laffe daad'. De man heeft de vrouw op 12 april vorig jaar met talloze messteken ge dood, om haar van haar sie raden te kunnen beroven. Er was achttien jaar geëist DEN HAAG - Koning Willem- Alexander heeft gisteren op zijn eerste hele werkdag zijn neef prins Maurits benoemd tot zijn adjudant in buitengewone dienst. De prins is tevens bevorderd tot kapitein-luitenant ter zee. Als adjudant kan Maurits de ko ning bijstaan. Ook kan hij hem vertegenwoordigen tijdens cere moniële militaire aangelegenhe den. Willem-Alexander was adju dant in buitengewone dienst van zijn moeder Beatrix. Gisteren werd ook bekend dat Willem-Alexander gaat werken met hetzelfde team mensen als zijn moeder. Hij verandert de hof houding niet. De nieuwe koning was door Beatrix al jaren betrok ken bij het aantrekken van func tionarissen. In de Grondwet is geregeld dat 'de Koning met inachtneming van het openbaar belang, zijn Huis inricht'. Dat wil zeggen dat het staatshoofd zelf kan kiezen wie zijn naaste medewerkers zijn, zoals de ceremoniemeester, groot meester, hofmaarschalk en alge meen secretaris. Traditiegetrouw nemen al die functionarissen ontslag bij een troonswisseling, om de nieuwe koning de kans te geven een ei gen keuze te maken. Willem- Alexander laat vrijwel iedereen herbenoemen om een goed inge werkt team te krijgen. De aanhouding van republikein Hans Maessen op de Dam, vlak voor de balkonscène, was het ge volg van een persoonsverwisse ling. Dat liet de politie in Amster dam gisteravond weten. Maessen zou zijn aangezien voor de persoon over wie 'was afgespro ken dat deze zou worden gevor derd de Dam te verlaten. De man werd aangesproken en gevorderd de Dam te verlaten. Toen hij wei gerde te voldoen aan de vorde ring, is hij aangehouden. In de Grondwet ligt vast dat het staatshoofd zelf mag kiezen wie zijn naaste medewerkers zijn door Merel van Leeuwen UTRECHT - Drie dagen na zijn ont slag als adjunct-hoofdredacteur van Kidsweek is Maarten H. in een 'niemandsland' terecht gekomen, zoals hij zelf gisteren zei tegen de rechtbank in Utrecht. De 34-jarige H. en zijn partner Matthijs W. (33) worden al langer verdacht van het bezit van kinder porno. Omdat zijn werkgever pas eind vorige week hoorde over de rechtszaak, werd hij afgelopen zondag op staande voet ontslagen bij de kinderkrant. Tot grote frustratie van de twee verdachten kwam het gisteren niet tot een afronding van de rechtszaak. Het Openbaar Ministe rie (OM) liet weten nog een digi taal rechercheur te willen horen op zitting. Omdat de rechters 's middags an dere zaken hadden, was daar geen tijd voor. Hoofdschuddend hoor den H. en W. aan dat het drie maanden kan duren voordat de zaak verder gaat. „Het OM heeft de zaak drie jaar la ten liggen", vertelde H. de rech ters. De verdenking dateen al van mei 2010. „Het is voor ons van be- De twee verdachten in de zaak worden al sinds mei 2010 verdacht van het bezit van kinderporno lang dat we over twee weken dui delijkheid hebben. Ik ben op staande voet ontslagen en moet me daartegen verweren." Zijn be toog mocht echter niet baten. De rechtszaak werd uitgesteld. De zaak draaide aanvankelijk om 41 foto's en 61 filmpjes waar kin derporno op te zien zou zijn. Het OM heeft echter van slechts tien foto's en tien filmpjes beschreven wat daarop te zien is. Volgens het OM is dit een 'afspiegeling' van Aanvankelijk ging het om 41 foto's en 61 filmpjes waarop kinderporno te zien zou zijn de rest van het materiaal. De rechtbank was het echter met advocaten Bart Swier en Klaartje Peeperkorn eens dat het OM alle foto's en filmpjes had moeten be schrijven. H. en W. worden nu nog verdacht van het bezit van tien foto's en tien filmpjes met kinderporno. Ze zeggen zelf onschuldig te zijn. Het gaat volgens hen om bij vangst; dat wil zeggen dat het ma teriaal op hun computer is beland bij het downloaden van films. Er zijn overigens geen bestanden met kinderporno aangetroffen, en kel sporen. Volgens advocaat Swier gaat het om foto's van postzegelformaat en om de bestandsnamen van filmpjes, die door de politie zijn herkend als kinderporno. Ook zegt Swier dat er speciale soft ware nodig is om de filmpjes en foto's te kunnen bekijken, en die hadden zijn cliënten niet. De advocaat hekelt de manier waarop het OM met deze zaak omgaat. H. en W. kregen drie jaar geleden te horen dat ze worden verdacht van het bezit van kinder porno. Pas in augustus 2012 kwam de medededeling dat ze daarvoor worden vervolgd. Inmiddels ligt hun leven aan dui gen. H. is ontslagen en W. lijdt door alle stress sinds eind vorig jaar aan epilepsie. Ze moeten nu dus nog wat langer geduld heb ben voordat ze weten of de recht bank hen schuldig of onschuldig acht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 4