Jong UIT 9 enzin in kunst WÊÊÊÊÊÊmÊÊÊÊmmm SCHOUW De expositie 'Verwondering1 met werk van een groot aantal kunstenaars in Hofstede-gale rie Lijn 3 in Geersdijk roept her kenning op, raakt emoties, streelt de zinnen en maakt blij. DONDERDAG 2 MEI 2013 George ter Horst schiep gestileerde wereld George ter Horst (1943 - 2004), vooral bekend van somber surreële schilderijen. Van 1970 tot 1974 maak te hij een reeks reliëfs, die een gesti leerde wereld tonen. Een selectie mo nochrome, witte reliëfs contrasteert mooi met de rococovormen van de vernieuwde tentoonstellingsruimte. T/m 12/5. Revolution 100.000 etc. Gallery, Lange Noordstraat 41. Ma t/m vr. 8.30 - 17.00 uur, za. 10- -17 u. 1 e zo. v.d. maand 13.00 - 17.00 u. Nanda Runge vangt ruimte in licht Nanda Runge drukt verwondering uit over wat mensen bouwen en hun leef- en werkruimtes inrichten. Haar recente schilderijen zijn herinnerin gen aan plekken waar zij was. Vooral licht en de stilte boeien haar. Zij ver beeldt die in uitgewogen en toch tas tend geschilderde composities die moment verbinden met eeuwigheid. T/m 18/5. Galerie Van den Berge, West wal 45. Do. t/m za. 12.00 -17.00 uur. Ook met Frank Halmans. Ineke Otte weet het leven te versieren Met de natuur als belangrijke inspira tie maakt Ineke Otte haar speelse ob jecten en sieraden, die de laatste ja ren gezelschap kregen van lampen, gordijnen en zelfs deurknoppen. Vaak is haar werk kleurig, maar in de op serviesgoed gebaseerde halskettin gen en lampen domineert het wit. Een bezoek aan haar studio is een er varing. T/m 18/5. 's-Heer Elsdorpweg 39, Goes. Vr. en za. 13.00 - 17.00 uur. Meeslepende kleurcontrasten van Marianne Dessing Marianne Dessing transformeert land schap en architectuur tot zonnige, naar abstractie neigende composi ties. Zij brengt wat zij ziet terug tot vlakken die zich lijken te vormen tot contrastrijke patronen met levendige textuur. Haar beheersing van materi aal en vorm maken haar schilderijen tot een feest voor het oog. T/m 31/5. Galerie Gerritse, Londense Kaai 19, Middelburg. Do. en vr. en 1e zo. v/d mnd. 13.00 - 17.00 uur Frans Dingemanse stelt Twee Vleermuizen de verganke lijkheid centraal. Een educatieve opdracht en een P U U T gevoel van werken met penseel en kleur bij de WESTER'SCHOUWEN Leerlingen puzzelen met de zee Verwondering wekken bij kinderen. Kunst is tot op hoge leeftijd een verrijking van het leven Vanaf 6 mei alle info in het Kunstschouw Magazine en www.kunstschouw.nl 'Vlinder' van Jack van Iwaarden de Vreede verbeeldt lichtheid en kwetsbaarheid. figi Feestje vol figuratieve kunst Een bezoek aan Hofstede galerie Lijn 3 is een feestje voor wie van goedgemaakte figuratieve kunst houdt. In de fraai inge richte galerie, een schitterend herbouwde boerenschuur is van elke exposant zoveel werk te zien, dat je kunt spreken van meerdere solotentoonstellingen. Daarin domineert de fijnschilderkunst. Die biedt meer dan een knap kunstje. Als Frans Dingemanse een stapeltje oud textiel aquarelleert wordt iets waar je gewoonlijk niet eens naar kijkt iets waar je niet op uitgekeken raakt. Ik word verleid stil te staan bij vorm, materi aal, kleur en textuur en ervaar de schoon heid van het alledaagse. Dingemanse brengt me tot mijmeren over handen die lappen maakten en gebruikten en verbaast me ook met zijn vermogen uit waterverf zo'n voorstelling op te roepen. Er is werk te zien van nog vier fijnschilders, elk met een eigen stijl, maar allen variërend op het the ma vergankelijkheid. Een wat bredere toets zie ik in de stillevens van Cornelia Rijkaart van Capellen en Sara van Epenhuysen. De laatste heeft genoeg aan een uitsnede van een stoel waar zonlicht op valt om een spannende compositie te maken. Hoezeer het onderwerp ook centraal staat, het gaat bij al dit werk altijd ook en vaak nog meer over het schilderen zelf. Hoe maak ik een neutrale, witte achtergrond spannend? Hoe bereik ik een balans in mijn kleurengamma? Waar ligt de grens tussen iets precies weergeven en het 'dood- schilderen'? De kunst die Galeriehoudster Anthonia van Rappard heeft uitgezocht is van goede tot uitstekende kwaliteit. Vaak mooi, speels en soms ook vol humor. Dat kan fijntjes zijn, in de kleine, stevige bron zen van Karin Beek, licht karikaturaal in de keramiek van Hermien Buytendijk en gro tesk in de kleisculpturen van Leon Strous. Ook Jacobina Trump verbeeldt met haar fantasierijke voorstellingen van vrouwen in Zeeuwse dracht een lichte kijk op werke lijkheid en kunst. De binnenexpositie biedt daarnaast glaswerk, sieraden en fo to's. En dan is er ook nog de royale beeldentuin met een keur aan ruimtelijk werk, van mid del tot groot formaat. Publiekstrekker is het metershoge beeld Vlinder dat Jack van Iwaarden de Vreede uit cortenstaal maakte. Hij weet het zware materiaal om te toveren tot een sculptuur die lichtheid en kwets baarheid verbeeldt. Een sprookje in staal. Vaker wordt de mens opgevoerd als dood gewoon wezen: Tijdloos, in gedachten ver zonken, in gesprek, dansend van vreugde of sportief. Klei, steen, brons en staal wor den op hun mogelijkheden aangesproken. Het werk roept herkenning op, raakt emo ties, streelt de zinnen, maakt blij. Verwon dering over de rijkdom aan verschijnings vormen in de natuur krijgt vorm in beel den van dieren en zelfs van planten. Opval lend is de variatie. Panthaleon boetseerde twee reekalfjes en zet ze raak neer in hun jeugdige onbeholpenheid. Mijn oog valt ook op de eigenwijze stakerige paarden van Alie Kalverda, die een rennend exem plaar Speedy Gonzalez van bezemborstel ma nen en staart voorzag. Naast het gedegen naturalisme waarmee Karin Beek haar gan zen portretteert is er dan de kleurige fanta sievogel Godi, kind van kunstenares Bégos- art, goed voor een fleurige noot in de die renwereld van Lijn 3. Waarin ook de gra fisch ogende vogels die Gert Bakkers laste uit betonijzer hun toontje meezingen. Naast deze variaties op figuratie zorgen de inventieve uit staalplaat gesneden en ge bogen beelden van Peter van Tilburg voor een abstracte noot in het ensemble. Dat is met ruim negentig beelden goed voor een mooie middag kijkgenoegen. T/m 26/5. 'Verwondering', Hofstede Galerie Lijn 3, Provincialeweg 1, Geersdijk. Do. t/m zo. 11.00- 17.00 uur. Nico Out gaat elke week op zoek naar het beste wat Zeeland op het gebied van beeldende kunst te bieden heeft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49