UIT 5 TOSCAANSE WITTEBONENSCHOTEL MET SAUCIJZEN www.pzc.nl/uiteten Geen bio-industrie vlees, geen onnodige foodmiles, zo min mo gelijk stress voor de dieren. Ze maken ook droge worst, paté en Italiaanse vleeswaren als pancet- ta en coppa op hun worstmakerij in Baambrugge (tussen Utrecht en Amsterdam). Langzaam breidt de verkrijgbaar heid van verse Brand&Levie wor sten zich uit over het hele land. Met hulp van kwaliteitsslagers en natuurwinkels, die hun pro ducten graag verkopen. Antwer pen hebben ze inmiddels al be reikt. Kijk op de website voor ver koopadressen in de buurt, www.brandtenlevie.nl. Daar kun je ook zien dat ze een vacature hebben, voor worstmakers (meer voud!). Geweldig toch, in deze tijd. HBO-diploma is een pré. Doet het er toe waarin? Benodigdheden voor 4 personen: 4 grote of 8 kleine saucijzen; 500 gram gekookte witte bonen, uit pot; 1 flinke ui, gesnipperd; 2 tenen knoflook, fijngesneden; 2 eetlepels olijfolie; 2 stengels bleekselderij, in blokjes; 8 blaadjes salie, fijngesneden; 1 laurierblad; peper en zout; 4 rij pe trostomaten, in blokjes; witte wijn (optioneel); 2 eetlepels paneer meel, liefst zelfgemaakt. Bereidingswijze: verwarm oven op 180 graden. Wel worsten in warm wa ter en dep droog. Verhit olijfolie in ovenvaste braadpan, bak hierin saucij zen rondom bruin. Neem uit pan, bak in braadvet gesnipperde ui, bleek selderij, salie en knoflook. Voeg uitgelekte bonen en laurierblad toe, laat goed doorwarmen. Breng op smaak met zout en peper, roer stukjes to maat erdoor, eventueel scheutje witte wijn. Leg worsten bovenop bonen, bestrooi met paneermeel en bedruppel met olijfolie. Bak 20 minuten in oven, zonder deksel, tot korstje bruin kleurt. Schenk er volle witte wijn bij. Tip: zelf bonen koken is tijdrovender maar nog lekkerder! Week gedroog de canellinibonen nachtje in koud water. Goed afspoelen en in 1 tot 1,5 uur op zacht vuur in ruim water gaarkoken. Voeg de laatste 10 minu ten zout toe. Martin Ozinga (links) en Djamil Ta- dros fatsoeneren de gerechtjes. foto's Johan van der Heijden eten DONDERDAG 2 MEI 2013 Tonijn en gamba's. Brandt&Levie maakt naast verse worst ook droge worst. hij wijselijk niet aan. „Deze jon gens zijn zo gespecialiseerd, daar kom ik toch niet bij in de buurt. Ieder zijn vak. Bovendien, mijn klanten vinden het wel stoer om zo'n fancy merkworst mee naar huis te nemen." Ook in restaurants en eetcafés duiken de worsten met de dubbe le naam steeds vaker op. En Brandt&Levie zijn te vinden op vele (culinaire) zomerfestivals. Nee, ik heb geen aandelen bij de boys. Had ik ze maar, want hun nog jonge bedrijf gaat als een speer. Zonder dat ze ook maar een moment hun integriteit ver liezen. Ze werken uitsluitend met varkens uit de omgeving, die een goed leven hebben gehad. kritische consumenten voor wie elke dag vlees eten al lang niet meer vanzelfsprekend is. En lek kerbekken zoals ik, die gaan voor kwaliteit. Namaken? Daar begint

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45