ISFESTIVAL llSSINGEN Ook Zeeuwse Belofte bij Bevrijdingsfestival UIT 3 www.pzc.nl/uit DONDERDAG 2 MEI 2013 Dansbare glamrock van Vlaamse band The Van Jets The Van Jets is een rockband uit Oostende. Vermaard bij de zuiderbu ren, maar nog altijd te weinig bekend in Nederland. Het viertal - zanger en gitarist Johannes Verschaeve, drum mer Michael Verschaeve, gitarist Wolfgang Vanwymeersch en bassist Frederik Tampere - maakt dansbare glamrock. Vorig jaar verscheen het jongste album: Halo. Zondag 5 mei, hoofdpodium Bel- lamypark, Vlissingen, 15.00 uur. De Bazzookas gegarandeerd succesnummer op festivals De Bazzookas geldt op dit moment als dé skarockband van Nederland en vormen een gegarandeerd succes nummer op festivals. De omvangrijke formatie is voortgekomen uit een krachtenbundeling van de skarock band The Palookas en frontman Bazz van de groep VanKatoen. Vanwege de abdicatie van koningin Beatrix maakten ze Schuif es op. Zondag 5 mei, hoofdpodium Bel- lamypark, Vlissingen, 17.00 uur. Firebeatz klinkende naam op Liberty Dance Stage De muziekwereld maakte in 2008 kennis met Firebeatz en sindsdien is het alleen maar crescendo gegaan met het Nederlandse duo. De twee maakte talloze remixes voor arties ten zoals Pitbull, James Blunt, Ian Ca rey, Snoop Dogg, Freestylers, Flo Ri- da, Timbaland, Fatman Scoop, Alex Gaudino, Wynter Gordon, Bingo Players and Sean Paul. Zondag 5 mei, Liberty Dance, Dijk- theater, Vlissingen, 21.00 uur. Band The Royal Engineers zet een kokende sound neer Het programma op het talentenpo dium van Sena wordt afgesloten door The Royal Engineers, een Utrechtse band die naar eigen zeggen 'een ko kende sound neerzet in de Neder landse popmuziek'. Het kwartet - op 9 mei ook te zien op Klomppop in Ovezande - is voor de helft Zeeuws, met zanger/gitarist René Geelhoed en drummer Michiel Buijsse. Zondag 5 mei, Sena Talent Stage, Be- lamypark, Vlissingen, 22.00 uur. DJ Jean is de grondlegger van de hedendaagse house De grondlegger van de hedendaagse house- en DJ-scene sluit Liberty Dan ce af: DJ Jean. Onder die naam brak Jan Engelaar in de jaren negentig door en scoorde hits zoals The launch, Love comes home, Lift me up, Every single day en Feel it. DJ Jean viert komende week zijn 45e verjaardag, maar is nog onverminderd achter de draaitafel actief. Zondag 5 mei, Liberty Dance, Dijk- theater, Vlissingen, 22.30 uur. muziek en dans 19.00 uur: Amsterdam Klez- mer Band 21.00 uur: Pete Philly (zanger, rapper; hij vervangt de eerder aan gekondigde Giovanca) 23.00 uur: New Cool Collecti ve (mix van jazz, dance, latin, sal sa, afrobeat en boogaloo). Sena Talent Stage (Bellamypark) 14.00 uur: I Could Float Here Forever (post-rockband uit Goes) 16.00 uur: A Generation After (snoeiharde stoner) 18.00 uur: The Blue Clay (akoestische blues en folkmuziek) 20.00 uur: BDM (Zeeuwse hip hop) 22.00 uur: The Royal Engi neers (Utrechtse band met deels Zeeuwse wortels) Liberty Dance Stage (Dijkthea- ter) 14.00 uur: Hayo (dubstep, vui ge rock-'n-rollbeats) 15.00 uur: DJ Sarien (house) 16.00 uur: DJ Steef (jazzy, fun ky Chicago-house) 17.00 uur: STFF (techno, techhouse) 18.00 uur: Kauffman (techno, techno house) 19.00 uur: GOlDiva (mixt tech no, minimal, schranz, dubstep en drum and bass) 20.00 uur: The Denzer (win naar Liberty Dance DJ Contest) 21.00 uur: Firebeatz 22.30 uur DJ Jean (peetvader van house) F*Freedom Tent (Zeilmarkt) 14.00 uur: Vrijheidsdebat. Nico Out in gesprek met Paul Scheffer, kunstenares Tinkebell, cabaretier en stand-up comedian Leon van der Zanden en Bazz van skarock band Bazzookas over het thema 'Vrijheid spreek je af 16.00-19.00 uur: Reflexionz of Freedom hiphop 20.00-22.00 uur: Finale Zeeuw se Belofte, met Steady New Sounds, the Venues, Geert the Chiefs, Monsun, Willy the Poet en Jimmy Dumbbell. Dans en Doe Hein (Arsenaal plein) 13.30 uur: Dios 13.55 uur: Danscentrum Kra mer 14.20 uur: Niembooda 14.45 uur: Body Action Goes 15.10 uur: Balletschool Anita Bekers 15.35 uur: Dansz 16.00 uur: Kunsteducatie Wal cheren 16.25 uur: Moves! Danceware- house 16.45 uur: Dansworkshop van Moves! Dancewarehouse De Piek (Hellebardierstraat) In De Piek niet zoals gebruikelijk Liberty Locals, maar dit jaar 555: een middag beats verzorgd door Passing Tones: 13.00 uur: IIAN B2B Jahua (Hy brid Kids) 14.00 uur: JAILO 15.00 uur: Autodidakt (Passing Tones) 16.00 uur: Rhino! 17.00 uur: NaNa (Hybrid Kids) www.bevrijdingsfestivalzeeland.nl De band Jimmy Dumbbell is een van de finalisten in Zeeuwse Belofte. De finale van de Zeeuw se Belofte haakt dit jaar aan bij het Bevrij dingsfestival in Vlis singen. Deze 'Belofte' is voor Zeeuwse bands de voorronde voor de Sena Performers Pop- NL Awards. Iedere provinciale popkoepel vaardigt een veelbelovende band af naar de landelijke fina le in De Melkweg in Amster dam. De winnende act van de finale zondagavond zal dus Zeeland vertegenwoordigen tij dens de Sena PopNL awards 2013. Die finale van de Zeeuw se Belofte vindt plaats in de F*Freedom tent op de Zeil markt. Zes deelnemers zijn ge selecteerd voor de eindstrijd. De Steady New Sounds met muzikanten uit Middelburg en Oost-Souburg staat voor gitaar rock geschoeid op Britse leest met psychedelische invloeden uit de jaren 70. Willy the Poet is een maatschappijkritische rapper uit Middelburg. Zijn thema's gelden als verfrissend in het hedendaagse popkli maat. De band Monsun uit Goes maakt droge, zware rock muziek met opgeruwde voca len. Eveneens uit Goes komt gi taarband De Venues, waarin de sologitarist een prominente rol speelt. Geert the Chiefs uit Vlissingen tekenen voor luchti ge folkpop en de band Jimmy Dumbbell uit Bruinisse brengt een met alternatieve popmu ziek een heel eigen geluid. Zondag 5 mei, F*Freedom tent, Zeilmark, Vlissingen, 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43