PZC binnenstad van Vlissingen staat zondag, vanwege 5 mei, helemaal in het teken van 23e editie van het Bevrijdingsfesti val. Op het hoofdpodium tre den onder anderen New Cool Collective, Pete Philly en de Amsterdam Klezmer Band op. Het Bevrijdingsfestival in Vlissingen zorgt jaarlijks voor een volgepakt Bellamypark. foto Piet de Wolff donderdag 2 mei t/m woensdag 8 mei 2013 UitGids Vlissingen viert 5 mei Na de Van Randwijklezing door Paul Scheffer in de Sint Jacobskerk wordt het Bevrijdingsfestival aan het begin van de middag inge luid door rapper Dio. Hij is dit jaar een van de Ambas sadeurs van de Vrijheid, samen met Miss Montreal en ChefSpecial. Zij bezoeken met helikopters de in totaal veertien Bevrij dingsfestivals verspreid over het land en on derstrepen tijdens hun optreden het be lang van het vieren van vrijheid. Dio neemt de festivals in Vlissingen, Rot terdam, Den Haag en Amsterdam voor zijn rekening. Optreden is voor de rapper bij uitstek een vorm van vrijheid. „Het woord festival staat in mijn werk symbool voor vrijheid." De grootste hit van Dio was tot dusverre Tijdmachine (2009). Het Bevrijdingsfestival, met dit jaar als the ma 'Vrijheid spreek je af, biedt daarna een Een vertrouwde publiekstrekker, maar in een gloednieuw jasje gestoken (inclusief deze keer het Liberty VIP Deck), is verder Liberty Dance in het Dijktheater. Daar zul len diverse DJ's optreden, lokale helden maar ook toppers zoals Dl Jean en Fire- beatz. Nieuw dit jaar is het Dans en Doe Plein met vele dansoptredens en kinderactivitei ten op het Arsenaalplein. Acht Zeeuwse dansgezelschappen presenteren er zich. Het Plein van de Vrijheid, waar diverse ideële "organisaties activiteiten verzorgen, is dit jaar op de Nieuwendijk. Op de Zeilmarkt is de F*Freedom Tent te vinden, met optredens en debat. Op het zelfde plein toont de bekende kunstenares Tinkebell haar project HomeSweetHome. een huisje dat symbool staat voor vrijheid. pagina 2-3 Compleet programma Bevrijdingsfestival Restaurant Willem 4 verrassend sterk PAGINA 4 EN 5 Vakwerk met gruwelvermaak PAGINA 6 en 7 uitgebreid programma, met uiteenlopende muziekstijlen. Na Dio treden op het hoofd podium The Van Jets, Bazzookas, Amster dam Klezmer Band en Pete Philly op. Uit smijter is New Cool Collective. De optre dens worden afgewisseld met veelbeloven de (Zeeuwse) acts op de Sena Talent Stage. Meer poptalent is te vinden bij de Zeeuw se Belofte, waarvan de finale dit jaar deel uitmaakt van het festival. New Cool Collective is dit jaar de slotact van het festival.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41