voor rolstoelers Goede hoop op komst Schoofs en Schoorel SPORT 35 Van der Lijke tweede en beste jongere Axel en SC 't Zand in evenwicht: 1-1 Bijna 15 kilometer kasseien in Ronde Martijn de Kok vierde in Vlietloop Dennis Evertse wint in Merselo DONDERDAG 2 MEI 2013 Salim Ben Sellam (vooraan) gaat vrijdag met de zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen voor de titel in de eerste divisie B. De Vlissinger kan twee da gen later met Zeelandia Middelburg ook kampioen worden in de derde klasse A van het zondagvoetbal, archieffoto Lex de Meester spelen, doen we dat ook." De aanvallende speelwijze van Groene Ster kost veel kracht. Toch zijn er stappen gezet. „Op de juiste momenten gas terugne men lukt al beter dan voordien. Positief is ook dat we veel kansen creëren. Het benutten ervan is een ander verhaal. Zo had het thuis tegen Noordzee na tien mi nuten 4-0 moeten staan. Die ge nadeklap deelden we niet uit, waardoor we de boel niet konden dichtgooien. Noordzee bleef daar door in de wedstrijd. We verlo ren toen trouwens niet onte recht." Ben Sellam, die bij Groene Ster door het leven gaat als 'poes', een bijnaam die hij erfde van zijn va der die vroeger op het bedrijfster rein van zijn oude werk in Rotter dam de zorg voor zwerfkatjes voor zijn rekening nam, om schrijft Groene Ster als een team waar alles in zit. Zelf fungeert hij vanuit het midden als verbin dingsman. „Met André hebben we een stevig slot op de deur. Etiënne (Mallie) zorgt voor veel fysieke inbreng en met Abdoe en Hoessein brengen we rasartiesten binnen de lijnen. Tel daar een goaltjesdief zoals Saïd (Bouzam- bou) en de kwaliteiten van de an dere jongens bij op en je hebt een ploeg die veel te bieden heeft." Ben Sellam baalt dat het duel met Noordzee in Rotterdam wordt ge speeld. „Daarmee zijn we in het nadeel. Het is heel ver voor onze supporters. Er rijdt wel een bus, maar de sfeer bij ons thuis in sporthal Baskensburg valt natuur lijk op geen enkele manier te be naderen. Maar we gaan er alles aan doen om te promoveren. Een droom van een vriendengroep zou in vervulling gaan. Het is ook mooi voor de Marokkaanse ge meenschap in Vlissingen. Die kan wel iets positiefs gebruiken." Middelburg zal het natuurlijk al leen om tennis gaan. En dan lijkt het me niet alleen aardig om aan mensen in een rolstoel te laten zien wat er mogelijk is, maar ook aan valide mensen. Je hebt daar topsporters, recreanten, ouderen en jongeren rondlopen die dan ook eens kunnen ervaren hoe het is om een balletje te slaan vanuit een rolstoel." Dat het is gelukt om een ITF-toer- nooi voor rolstoelers naar Zeeland te halen en dat een grote naam als Esther Vergeer in Middelburg langskomt, vindt Sander van Bu ren prachtig. De directeur van Challenger Zeeland had altijd al de wens om iets voor minder- validen te doen. „Ik vind dat het toernooi nu pas compleet is", stelde hij woensdag. „Onder meer de aanwezigheid van rolstoel- tennissers maakt dat we nu op on ze gedroomde eindversie zitten. Wij noemen het ook 'challenger 2.0'." Volgens Van Buren is het Mid delburgse evenement met een in ternationaal vrouwentoernooi, een internationaal mannentoer- nooi, een open toernooi en een in ternationaal rolstoeltennistoer nooi „uniek in Europa". Rondom allle tenniswedstrijden zijn er bo vendien tal van 'side events'. Daar bij is er aandacht voor uiteenlo pende doelgroepen, zoals zaken mensen/sponsoren, alleenstaande ouderen, lichamelijke en/of ver standelijke gehandicapten en kin deren van weinig draagkrachtige ouders. Van Buren: „Alles bij el kaar mag je toch wel zeggen dat de Challenger Zeeland de X-fac- tor heeft." Naast Vergeer is er nog een voor malige wereldtopper bij in Middel burg. Paul Haarhuis komt op 29 juni onder meer een clinic geven. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Martijn van Haas teren, die bij de Challenger Zee land onder meer verantwoordelijk is voor het aantrekken van spelers, heeft goede hoop op de deelname van een aantal toppers. Hij is bezig Arantxa Rus, Bibiane Schoofs, Michaëlla Krajicek en Thomas Schoorel warm te maken voor het tennistoernooi in Middelburg. In 2012 trof de Challenger Zee land het met de komst van Thie- mo de Bakker, die tijdelijk lager stond op de wereldranglijst. Nu mikt Van Haasteren weer op enke le spelers en speelsters die uit de mondiale top zijn weggezakt. „De kans dat Schoofs, die hier twee jaar geleden won, en Schoorel ko men, acht ik vrij hoog. Of het met Rus en Krajicek lukt, weet ik niet. Maar je weet het met proftennis sers nooit. Die plannen nooit lan ge tijd vooruit. Ze kunnen dus ook niet nu al aangeven of ze daadwerkelijk komen, maar ik houd wel contact met hen." Voor de vrouwen is er net als in de twee voorgaande jaren een challenger met 25.000 dollar aan prijzengeld. Bij de mannen, die een future spelen, is er 15.000 dol lar te verdelen. In totaal werkt de Challenger Zee land met een begroting van 4,5 ton. De organisatie is nog bezig met het aantrekken van een hoofdsponsor. Toernooidirecteur Sander van Buren liet woensdag weten dat binnen twee weken duidelijk is of het evenement een nieuwe naamgever krijgt. Met die nieuwe hoofdsponsor gaat men dan een contract aan voor drie jaar. QUIMPERLÉ Nick van der Lijke is tweede geworden in het eindklasse ment van de Ronde van Bre- tagne. De wielrenner uit Middelburg nam met zijn ploeggenoten van het Rabo Opleidingsteam klassement sleider Zoidl in de laatste etappe zwaar onder vuur, maar de Oostenrijker hield stand. Van der Lijke won wel het jongerenklassement en met zijn team het ploe- genklassement. AXEL Zondagtweedeklasser Axel heeft de inhaalwedstrijd te gen SC 't Zand met 1-1 gelijk gespeeld. De ploeg uit Til burg legde met die uitslag beslag op de tweede periode- titel. Danny Aarnoutse maakte voor Axel kort voor tijd gelijk. Hoek speelt in de halve fi nale van de beker tegen AS- WH. De hoofdklasser ver sloeg woensdagavond Hal steren met 3-1 TERNEUZEN De route van de Ronde van Zeeland Seaports ligt defini tief vast. Zoals bekend zijn op zondag 2 juni start en fi nish in Terneuzen. De etap pe heeft een lengte van 197,2 kilometer en telt veertien kasseistroken met een totale lengte van een kleine vijf tien kilometer. Voordat de renners in de Churchillaan in Terneuzen finishen, rijden ze nog twee ronden door de stad. OUD-GASTEL Martijn de Kok uit Heinkens- zand is vierde overall gewor den in de Vlietloop over Tien Engelse mijl in Oud-Gastel. De atleet verbe terde zijn persoonlijk record met twaalf seconden naar 54 minuten en 48 seconden. De wedstrijd werd gewon nen door veteraan Huub Maas (Etten-Leur). Hij werd gevolgd door plaatsgenoot Toon Heeren en Nederlands kampioen duatlon Wim Nieuwkerk (Dinteloord). MERSELO Springruiter Dennis Evertse heeft de rubriek tot 1.40 me ter van een sterkbezette wedstrijd in Merselo (Zuid-Limburg) gewonnen. De voormalige inwoner van Nieuw- en Sint Joosland die tegenwoordig voor Stal Thijssen uit Baarlo uitkomt, bleef met Caluna's Carento foutloos in het basispar koers. In de barrage, waarin hij alleen tegenstand kreeg van Anne-Marie Poels, bleef hij opnieuw foutloos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35