Atleet Brian Mariano terug op de baan Wielerjeugd sterk op DK Vergeer is blij met toernooi 34 SPORT Vlissinger kan titel in de zaal grijpen met Groene Ster en op het veld met Zeelandia Middelburg. TWEE KAMPIOENSWEDSTRIJDEN 66 We willen altijd aanvallen en onbevangen blijven spelen. Volg Sweetdeal op IWitter en Facebook fe @SWEETDEALZEELND f /SWEETDEAL.ZEELAND LISSE - Atleet Brian Mariano keert terug op de atletiekbaan. De sprin ter doet zaterdag 11 mei mee aan de 31e editie van de Ter Specke Bo kaal, die wordt gehouden in Lisse. „Brian is fit en alweer volop in trai ning", zo bevestigde zijn manager Caroline Feith. „We gaan kijken hoe het gaat in de wedstrijd." Mariano kwam eind vorig jaar in opspraak, toen in zijn koffer waar mee hij van Curasao naar Amster dam wilde vliegen cocaïne werd aangetroffen. Inmiddels is de sprinter daarvoor veroordeeld tot een gevangenisstraf van twaalf maanden, waarvan zes voorwaar delijk. Mariano heeft altijd gezegd niet te weten hoe de drugs in zijn koffer zijn terechtgekomen. In 2012 maakte Mariano deel uit van de nationale estafetteploeg die op de Europese titelstrijd goud vero verde op de 4x100 meter. Ook nam Brian Mariano deel aan de Olympische Spelen van Lon den, waar Oranje op dat onder deel de finale haalde en zesde werd. Verder is hij meervoudig na tionaal kampioen op de 6o meter indoor. Er starten in Lisse meer bekende atleten. Bijvoorbeeld Eu ropees indoorkampioen meer kamp Eelco Sintnicolaas op de 110 meter horden en het discuswer pen. Hij ontmoet daardoor onder ande ren hordespecialist Gregory Sedoc en discuswerper Erik Cadée. BREDA - De Zeeuwse jeugdwieler- renners deden het goed tijdens de districtskampioenschappen (DK) in Breda. In categorie was er zilver voor Myrthe Greijdanus uit Dishoek en in categorie 2 evenaarde Aniek Adriaenssens uit Lewedorp die prestatie. Shirin van Anrooij uit Kapelle won de wedstrijd in cate gorie 3 en plaatste zich daarmee rechtstreeks voor het NK, op 9 Deze deal koopje alleen op www.sweetdeal nii door René van Stee juni in Hoorn. Datzelfde gold voor Middelburger Jurgen Mesu, die categorie 4 won en ook voor Zoë Mulder uit Heinkenszand. Zij won bij de meisjes categorie 5. In categorie 6 (jongens) was er zil ver voor Mick van Dijke uit Wis- senkerke en brons voor jochem Kerckhaert uit Schoondijke. Bij de meisjes in deze categorie werd Quinty van de Guchte uit Driewe gen tweede. Timo de jong uit Goes werd derde in categorie 7. VLISSINGEN - Salim Ben Sellam staat voor de belangrijkste uitda gingen in zijn voetballoopbaan. Vrijdag kan hij kampioen worden met de zaalvoetballers van Groe ne Ster Vlissingen in de eerste di visie B. Zondag moet hij met Zee landia Middelburg op het veld de kroon op het werk zetten in de derde klasse A van het zondag voetbal. De 24-jarige Vlissinger gaat er niet vanuit dat hij met le ge handen komt te staan. „Dat zou heel teleurstellend zijn", stelt hij. „Groene Ster en Zeelandia Middelburg hebben topseizoenen achter de rug. Het zou zuur zijn om overal naast te grijpen." In het Topsportcentrum Rotter dam spelen de Walcherse balkun stenaars een beslissingsduel met Noordzee uit Den Haag, de enige ploeg die Groene Ster in de com petitie kon verslaan. De eredivisie, het hoogste niveau in Nederland, lonkt zodoende. Ben Sellam is er klaar voor. Tegen Noordzee is het erop of eronder. „We moéten win nen. Want bij een gelijke stand volgen verlengingen. Als daarin geen beslissing valt, is Noordzee kampioen, want die ploeg heeft een beter doelsaldo." Mocht Groe ne Ster winnen, dan volgen er play-offs voor promotie. Zondag moet Zeelandia Middel burg in Oudenbosch afrekenen met Victoria'03. Bij een tegenval lend resultaat is er nog een ont snappingsmogelijkheid via de na- competitie. „Dat moeten we maar niet doen", zegt een nuchtere Ben Sellam. „De laatste wedstrij den hebben we veel laten liggen, maar we staan de hele competitie al bovenaan. Ik denk dan ook dat we het meeste recht hebben de ti tel." Mocht Groene Ster promoveren, dan verandert er komend seizoen nog al wat. „We kunnen historie Salim Ben Sellam schrijven. En ik ben ervan over tuigd dat we op het hoogste ni veau mee kunnen, ook al moet de hele club meegroeien. Tegelijker tijd zou het dan nog lastiger wor den om het zaalvoetballen te com bineren met het veldvoetbal. In de eredivisie moet je regelmatig 's zaterdags op pad, terwijl bijna alle jongens 's zondags ook op het veld aan de bak moeten." Net als zijn teamgenoot Abdoe Adenbi bij Groene Ster verruilt Ben Sellam Zeelandia Middel burg volgend seizoen voor VC Vlissingen. Die keuze heeft er vooral mee te maken dat het am bitieniveau van hun huidige club niet in de pas loopt met hun ei gen doelstellingen. Bovendien spelen veel jongens van Groene Ster al bij VC Vlissingen op het veld. Een voorkeur voor het veld- of zaalvoetbal heeft Ben Sellam niet. „En dat maakt het lastig. Er is een spanningsveld. Daarom is het zaak dat iedereen zijn verant woordelijkheid pakt. Het is bij voorbeeld niet uitgesloten dat er volgend seizoen beslissingen wor den genomen die niet in jouw voordeel uitvallen. Zo is het niet onlogisch dat je zondag minder fit bent, omdat je zaterdag heb ge- zaalvoetbald, waardoor de trainer op zondag niet voor jou kiest." Vooralsnog is de combinatie zaal- en veldvoetbal prima te doen, vindt Ben Sellam. Hij kwam in 2007 bij Groene Ster terecht. André Siereveld, Hoessein Bou- zambou en Youssef Ahrouch maakten toen ook al deel uit van de ploeg die vier keer kampioen werd en zodoende opklom naar de eerste divisie. Het team is daar na alleen maar sterker geworden. „Het is een vriendenploeg. Met jongens die alles tegen elkaar kun nen zeggen en veel van elkaar kunnen verdragen. Dat is één van onze sterke punten." Hoewel Groene Ster regelmatig wordt verweten dat de ploeg te veel met het hart en te weinig met het verstand voetbalt, zou Ben Sellam het niet anders willen. „We willen altijd aan vallen en onbevangen blijven spelen. Dat vinden we zelf het leukst en ook voor het publiek is het genieten geblazen. In de zaal zijn we echt jongens. En ook er buiten trouwens. Zodra de mo gelijkheid zich voordoet om er gens op een pleintje te kunnen door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Esther Vergeer is blij dat er komende zomer in Middel burg een internationaal rolstoelten nistoernooi is. Dat zei de voormali ge wereldtopper woensdag. „Het is een welkome aanvulling van de speelkalender", aldus de viervou dig paralympisch kampioene. Het ITF-toernooi voor rolstoelers is van 29 juni tot en met 7 juli op de banen van MLTC. Het maakt deel uit van de Challenger Zee land, een evenement dat al jaren een begrip is. „In Nederland hebben we tal van goede rolstoeltennissers en is ten nis ook één van de populairste sporten bij mindervaliden", zei Vergeer. „Toch zijn er niet of nau welijks internationale toernooien. Je had, totdat Middelburg zich meldde, alleen een rolstoelsche ma bij het ABN Amro-toernooi in Rotterdam. Maar dat is alleen voor de top acht van de wereld." Het rolstoelevenement in de Zeeuwse hoofdstad is puur voor mannen. Men mikt op de tennis sers net onder de wereldtop en heeft voor hen 2000 euro aan prij zengeld klaarliggen. Volgens de 31-jarige Vergeer is dat een mooie start. „Ik heb geen idee waarom niet meer organisatoren in Ne derland het rolstoeltennis oppik ken. Misschien is het wel vanwe ge de financiële crisis, maar wel licht ook omdat ze niet precies weten wat ze met rolstoelers aan moeten..." De Woerdense, die haar carrière in januari beëindigde, is al enige jaren ambassadeur en toernooidi recteur bij het ABN Amro World Wheelchair Tennis Tournament in Rotterdam. Ze verbindt nu ook haar naam aan de Challenger Zee- Esther Vergeer land. Ze zal er namens de Esther Vergeer Foundation aanwezig zijn op 3 juli en dan onder meer een clinic geven. „Ik geef met de foun dation al jaren gastlessen op my tylscholen, die speciaal voor ge handicapte kinderen zijn. Daar ko men ook sporten als hockey, bas ketbal en atletiek aan de orde. In Overuren voor Ben Sellam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34