Topman Hoeness pleit Bayern München vrij Zege Vermeltfoort Stuivenberg opvolger Pot 'Operacion Puerto Spilak wint klassieker is Operatie Doofpot' Rund um den Finanzplatz 32 SPORT CHAMPIONS LEAGUE Bayern laat Barcelona opnieuw kansloos. Na de 4-0 in München wordt het 0-3 in Barcelona. Fans verstoren training Anderlecht Bayern zet Barcelona weer te kijk MÜNCHEN - Uli Hoeness heeft woensdag op de website van het Duitse weekblad Die Zeit bena drukt dat er geen enkel verband is tussen Bayern München en zijn tot voor kort geheime banksaldo in Zwitserland. „Die rekening was en kel van mij", beweert de clubpresi dent, die centraal staat in een on derzoek naar belastingontduiking. In München loopt een onderzoek naar de 6i-jarige Hoeness, die in januari zijn financieel adviseur de opdracht gaf om zijn geheime Zwitserse bankrekening aan te ge ven. „Ik heb een grote stommiteit begaan, een enorme vergissing, die ik zo goed als mogelijk wil rechtzetten", betoogt Hoeness, die naar eigen zeggen heel erg lijdt onder de huidige situatie. „Ik slaap enorm slecht. Ik lig te zwe ten en te woelen." Hoeness geeft toe dat hij vanaf HOBOKEN - Coen Vermeltfoort heeft de 86e Grote Meiprijs Ho boken gewonnen. De wielrenner van De Rijcke was na een rit over 170 kilometer de snelste in de massasprint. Hij ver sloeg zijn ploeggenoten Mats Boe- ve en Yoeri Havik. Adri van Hou- ZEIST - Bondscoach Cor Pot krijgt bij Jong Oranje een opvolger uit ei gen gelederen. Albert Stuivenberg is na het EK onder 21 jaar komen de zomer in Israël de nieuwe voor man bij de nationale jeugdselectie. De 42-jarige trainer is nu nog coach van de Nederlandse selectie onder 17 jaar. Hij heeft een con tract tot en met de Olympische Spelen van Rio de Janeiro in 2016 2001 frequent op de beurs specu leerde, met krediet van Robert Louis-Dreyfus, de voormalig top man van Adidas. „Soms verrichtte ik dag en nacht transacties. Het ging om extreme bedragen die voor mij nu moeilijk te bevatten zijn. Toen de internetbubbel barst te, leed ik grote verliezen. Drey fus bood mij daarna aan samen iets te doen en hij zou het finan cieren. Zo kwamen er miljoenen op die rekening, die enkel voor gokken diende." Volgens Hoeness is zijn leven op 20 maart volkomen veranderd. „Toen stond het Openbaar Minis terie voor mijn deur. Daarmee be gon voor mij de hel", zegt Hoe ness, die graag zijn situatie wil uit leggen aan de Duitse bondskanse lier Angela Merkel. Zij verklaarde eerder „ontgoocheld" te zijn door de financiële praktijken van de topman van Bayern. welingen maakte zijn rentree in het peloton als ploegleider. Hij kreeg geen nieuw contract bij Ra bobank en bestuurde nu de volg auto van Metec. Dex Groen was zijn beste renner, hij werd elfde. Brian van Goethem uit Sluiskil werd 34e. ondertekend. Stuivenberg krijgt als opdracht kwalificatie met long Oranje voor het EK van 2015 in Tsjechië. Bij dat eindtoernooi moet plaatsing voor de Spelen in Brazilië worden afgedwongen. Stuivenberg trad in 2006 in dienst bij de KNVB. In 2011 en 2012 leidde hij het team onder 17 jaar naar de Europese titel. Daarvoor was hij werkzaam bij Feyenoord en in Abu Dhabi. BARCELONA - De finale van de Champions League eind mei op Wembley wordt zoals verwacht een geheel Duitse aangelegen heid. Bayern München zette Bar celona woensdag in de tweede ontmoeting van de halve finale nogmaals te kijk. In Camp Nou werd het 0-3, nadat de Duitsers eerder al op eigen veld met 4-0 wonnen. Arjen Robben maakte de ope ningstreffer. Een dag eerder al had Borussia Dortmund afgere kend met Real Madrid, de andere grote club uit Spanje. Barcelona begon aan de opdracht zonder Lionel Messi, die niet fit genoeg was. De Argentijnse ster heeft al weken last van zijn ham string. In München deed hij nog wel mee, maar wist hij zich geen moment te onderscheiden. Voor af was in Spanje alle hoop op het wonderkind gevestigd geweest. Die leek nu vanaf minuut één ver dwenen. Opvallend genoeg begon juist Bayern agressiever aan de ontmoe ting. Van het begin gaven de Duit sers de tegenstander niet de illu sie dat het onmogelijke mogelijk zou kunnen worden. De thuisclub wekte ook niet de in druk daar in te geloven. Het spel was mat, matig. In de combinaties zat geen snelheid. Bayern had de betere mogelijkhe den. Na iets meer dan tien minu ten liep Arjen Robben alleen op doelman Victor Valdes af, maar de Nederlandse international werd achterhaald door een Spaan se verdediger voordat hij kon sco ren. De Duitsers kregen in de ope ningsfase vaker ruimte om af stand te nemen, maar gingen daar een tikkeltje slordig mee om. Het duurde bijna een half uur voor Barga voor de eerste keer ge vaarlijk werd. Xavi kreeg een schietkans van dichtbij, maar zag de bal over gaan. Even later haalde Adriano nog een keer uit, maar had doelman Manuel Neuer geen enkele moei te de bal op te rapen. Op een voor hem typerende wij ze zette Robben zijn club kort na de hervatting op 1-0. Van de rech terflank draaide de oud-Gronin ger naar binnen, om vervolgens met zijn linkervoet de 'verre' hoek uit te zoeken. Valdes had er geen antwoord op. Bar^a scoorde nog wel, maar Ge rard Piqué deed dat met een onbe suisde trap in eigen doel. Het was typerend voor de tweestrijd tus sen Barcelona en Bayern Mün chen. Thomas Müller, in Mün chen al goed voor twee doelpun ten, zorgde voor de 3-0. In Duitsland is de belangstelling voor de finale tussen Borussia LONDEN - Olympisch tenniskam pioen Andy Murray kan geen enkel begrip opbrengen voor de beslis sing van een Spaanse rechter om het bewijsmateriaal in de Operación Puerto te laten vernieti gen. „Dit is erger dan een grap. Is dit de grootste doofpotoperatie in de sportgeschiedenis? Waarom zou de rechter bevelen dat bloedzak- ken worden vernietigd? Doofpot", twitterde de Schotse vedette na de uitspraak van een rechter dins dag in Madrid om 211 bloedzak- ken te laten vernietigen die in 2006 bij dopingdokter Eufemiano Fuentes werden aangetroffen. Algemeen wordt aangenomen dat Fuentes niet alleen met topwiel- renners zoals Jan Ullrich en Ivan Basso samenwerkte, maar ook ten nissers, boksers, voetballers en at leten tot zijn klanten mocht reke nen. Door de beslissing van de Spaanse rechter wordt antidoping- instanties zoals het Wada het recht ontzegd om de bloedzakken verder te onderzoeken. De identi teit van de betrokken sporters blijft dus geheim. Het Spaanse antidopingbureau AEA gaat in ieder geval in beroep tegen de uitspraak. Rechter Julia Patricia Santamaria beriep zich in haar weigering op het recht op pri vacy van de sporters. Fuentes stond namelijk niet terecht omdat hij zo'n tweehonderd sporters, vooral wielrenners, van doping had voorzien, maar omdat hij de gezondheid van tientallen van hen in gevaar zou hebben ge bracht. Hij kreeg in Madrid een celstraf van een jaar, maar die hoeft hij vanwege zijn blanco strafblad niet uit te zitten. FRANKFURT AM MAIN - Simon Spi lak heeft woensdag de wielerklas sieker van Frankfurt op zijn erelijst bijgeschreven. De 26-jarige Slo- veen bleef na 200,9 kilometer koers de Italiaan Moreno Moser, de winnaar van vorig jaar, voor. De Duitser Andre Greipel finishte als derde vóór zijn landgenoten John Degenkolb en Gerald Ciolek. De wedstrijd, toe aan de 52e edi tie, heet tegenwoordig officieel Rund um den Finanzplatz Esch- born-Frankfurt. In het verleden was de Henninger 1\irm het 'mid delpunt'. Johnny Hoogerland uit Lange- weegje eindigde als 28e. De ren ner van Vacansoleil-DCM finish- te in dez zelfde tijd als Spilak. Arnaud Démare won woens dag de eerste etappe van de 59e Vierdaagse van Duinkerken. De 21-jarige Franse wielrenner van FDJ was in de massasprint iets rapper dan de Nederlanders Ra mon Sinkeldam (Argos) en Kenny van Hummel (Vacansoleil). De rit ging over 155,1 kilometer van Duinkerken naar Courrières. Van Hummel zette op 200 meter van de streep als eerste aan. Hij zag die aanvalslust niet beloond. Démare liet zich niet verrassen, al kwam Sinkeldam heel dichtbij. De winnaar bedankte zijn ploeg genoten, die hem uitstekend lan ceerden en de zinderende finale überhaupt mogelijk maakten. Eerder hielpen ze het tempo van het peloton op te voeren, nodig om de vroege vluchters Tim Mer- tens (Bel), lulien Duval (Fra) en Robert Bush (VSt) te achterhalen. Het trio, dat al na 1 kilometer ont snapte, had een maximale voor sprong van bijna 6 minuten. BRUSSEL - Trainer John van den Brom van Anderlecht heeft woensdag tijdens een oefensessie ongewenst bezoek gehad. Enkele tientallen aanhangers van de Brusselse club sprongen bij een open training over de omhei ning en beklaagden zich bij de spelers over de mindere resulta ten. De fans eisten onder meer dat de spelers „hun truitje zouden nat maken" en willen zondag resul taat zien tegen Standard Luik. Voorzitter Roger Vanden Stock moest uiteindelijk bemiddelen om de boel te sussen. Anderlecht begon de play-offs zes wedstrijden geleden met ruime voorsprong als koploper, maar is de leiding kwijtgeraakt aan Zulte Waregem. De regerend landskampioen pak te in die periode slechts vijf pun ten en staat nu tweede op één punt van het nietige Zulte..

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32