Slapeloze nachten voor 19 seconden tv BESTEMMINGSPLAN Tolplein weer vrij 24 WALCHEREN Ji Veers buiten is 'risico' door Theo Giele MIDDELBURG - ledereen moest een beetje gniffelen toen spreekstal- meester Sjaak van den Berg dins dagavond om kwart voor acht grap te dat hij vanuit Hilversum hoorde dat Middelburg het Koningslied het beste had gezongen. Zal wel, met zo'n bijeengeraapt koor dat ter nauwernoood op tijd op het podium op de Markt stond. Maar de man van de Stichting Eve nementen Middelburg had waar schijnlijk meer gelijk dan hij zelf voor mogelijk hield op dat mo ment. Laat op de avond had de NOS nog iets proberen te maken van de mislukte poging om recht streeks te schakelen tussen steden in heel het land. Alleen vanuit Zeeland en Curasao was koorzang te horen in de compilatie van beel den. In Utrecht hosten een paar opgeschoten jongens, blikje bier in de hand met een leeg podium op de achtergrond. In Almere had de NOS slechts een paar mensen in strandstoelen voor het grote, door KPN gesponsorde scherm kunnen filmen. Elders waren wel massa's feestvierders te zien, maar die zongen mee met de BN' ers in Ahoy. Geen koor te zien. De enige koorzang kwam van de ei landen Curasao en Walcheren. De ophef rond de vermeende Zeeuwse boycot van het lied kwam daardoor dinsdagavond in een merkwaardig daglicht te staan. Elders was het niet beschik baar hebben van een koor in de aanloop naar 30 april verzwegen. Ook nadat de problemen in Mid delburg wel in het nieuws waren gekomen. Negentien seconden was het Zeeuwse koor te zien. Wie het te rug wil kijken, moet naar uitzen- dinggemist.nl en scrollen naar 3 uur 49 minuten en 18 seconden. Van den Berg hoorde in de aan loop naar Koninginnedag via de gemeente dat er een koor moest komen. Hij regelde een kinder koor, maar toen de tekst bekend werd, vond de dirigent, een leraar, het onverantwoord om zijn kinde ren een lied vol taalfouten te laten zingen. Zeeland weigert Konings lied klonk het in de media. Ach teraf blijkt dat er op veel meer plaatsen in het land problemen waren. Op het laatste nippertje lukte het een gelegenheidskoor op de been te brengen dat na driekwartier oe fenen in de Koorkerk het podium betrad. Van den Berg: „Die publi citeit gaf mij juist de aanzet om het toch voor elkaar te krijgen. Ik ben er hartstikke trots op dat we het hebben geflikt. Dan maakt het mij niet uit wat er in andere plaatsen is gebeurd." 'S-HEERENHOEK - Eerder dan ver wacht is de aanpassing van het Tolplein van de Westerschelde- tunnel gereed. Het plein, de afritten en toeritten zijn nu klaar voor de verdubbe ling van de Sloeweg. Bij beschikking van de Kanton rechter d.d. 11 april 2013 is mevr. C. Koelewijn, geboren op 2-4-1995, wonende te 4331 NE Middelburg, Domburgs schuit- vlot 14, onder curatele gesteld met benoeming van mr. B. Kwakkenbos, kantoorhoudende te 4481 AW Kloetinge, Juliana- straat 2 tot curator. voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24