PZC Weinig meezingers Koningslied Word ook abonnee! Meer over de troonswisseling: DESTELLING UW MENING 420 reacties eens Politie houdt ten onrechte demonstrante aan WOENSDAG 1 mei 2013 Rustig weertype 15°C Ga naar www.pzc.nl/abonneren AMSTERDAM - Op het allerlaatste nipperje lukte het toch om in Mid delburg een koor op de been te brengen, maar elders in het land ging het lang niet overal goed met het Koningslied. Het Koningslied moest een groot meezingspektakel worden. Het lied, gezongen door 33 artiesten in Ahoy Rotterdam, werd ook op het Museumplein in Amsterdam rechtstreeks uitgezonden. Daar zong echter slechts een handjevol mensen mee. In Zwolle werd het Koningslied zelfs helemaal verge ten. Op het moment dat het lied meegezongen moest worden, was een dj nog druk aan het draaien op het Rodetorenplein. Op het Vrijthof in Maastricht werd het lied afgeblazen bij gebrek aan meezing-belangstelling. Het plein was de hele dag al rustig en het scherm waarop het lied te zien zou zijn, is ruim voor de uitzen ding zelfs maar helemaal uitgezet. pagina 9 en 19: Meer over het Koningslied O pagina 2 tot en met 27 pagina 47: commentaar Kijk ook op onze website voor beelden, video's en teksten: www.pzc.nl, sectie binnenland Heeft u gisteren leuke foto's ge maakt, zet ze in ons album op: www.pzc.nl/koninginnedag2013 Ik heb vertrouwen in koning Willem-Alexander Reageer op pzc.nl Koningin Beatrix heeft het goed gedaan ONEENS 10% TROONSWISSELING 255e jaargang nr. 102 los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 ningin Maxima. Serene stilte in de kerk. Ge juich van het volk op de juiste momenten. Een vertederd aaahhh bij het verschijnen van de prinsesjes, in identieke jurkjes. Hun voetjes bungelend boven koninklijke voetenbankjes tijdens de inhuldigingsplechtigheid. Het verschil met 1980 kon haast niet groter zijn. De waardering voor de nieuwe vorst, de zevende in de Oranjemonarchie, groeit. An ders dan zijn moeder destijds kan Wil lem-Alexander bij zijn aantreden wel rekenen op brede steun in de maatschappij. Het agressieve 'Geen woning, geen kroning' van de anti's in 1980 is vervangen door het aanzienlijk mildere:Weg met onze bovenda- nen'. Voor Beatrix is de troonswisseling een glo rieus moment. De aanvankelijke weerzin te gen haar is verdwenen. Een ovationeel ap plaus, zowel in de Nieuwe Kerk als op de Dam, viel haar gisteren ten deel. Haar gezicht straalde opluchting uit, en trots. Beatrix vertrekt in de wetenschap dat de mo narchie voorlopig wel tegen een stootje kan. Het aantreden van de 'nieuwe generatie' bete kent een overgang naar moderner koning schap. De contouren daarvan zijn de afgelo pen weken verder zichtbaar geworden. Willem-Alexander is wars van poeha en proto col, en spreekt bij voorkeur in toegankelijk Ne derlands, zelfs op historische momenten zoals gisteren. De woorden 'dienen, samenbinden, verenigen' klinken nog archaïsch, maar in combinatie met Argentijnse glamour en drie blozende, blonde meisjes is hij voor tegenstan ders een harde noot om te kraken. Op een spandoek van een eenzame demonstrant op het Waterlooplein staat: '1980 was leuker'. Hij was gisteren waarschijnlijk de enige die dat vond. 30 april 1980, dat was: ge weld, ongekende chaos, knokpartijen, rel schoppers en krakers die met stenen en molo tovcocktails de politie te lijf gingen. Tot in de Nieuwe Kerk klonk het straatkabaai, waar op dat moment de inhuldiging van ko ningin Beatrix plaatsvond. 33 jaar later is er de grootse revanche. Een vlekkeloze inhuldiging en een vrijwel incidentloos feest luiden de komst in van koning Willem-Alexander en ko door Sandra Donker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1