Olympia op titelkoers na zege in derby SPORT 4S Schelde en Bruinvis besluiten met winst Ook Sluise zege in survivalrun Cadzand BC Vlissingen op drempel promotie Voorwaarts moet stap terug doen MAANDAG 29 APRIL 2013 Jeroen Alliët slaat geconcentreerd een forehand in zijn enkelpartij tegen Donovan Blackman van Drive. De speler van Animo won overtuigend met twee keer 6-0. foto Peter Nicolai door Peter Snelders HULST - De titelstrijd in de vierde klasse van de hockeycompetitie lijkt beslist. Door de 2-1-winst bij streekrivaal Rapide is de titel aan staande voor Olympia. De vrouwen van Rapide kregen geen loon naar werken. Vrijdag verloor de tweede klasser ongelukkig met 1-0 bij Om moord en zondag verdiende het meer dan de 1-1 tegen Zoeter- meer. Mannen. Rapide-Olympia 1-2 (0-0): Het belang van dit duel was er de oorzaak van dat de wed strijd nooit het niveau haalde van de vorige ontmoeting tussen bei de teams. Wel was er sprake van veel spanning, irritatie, emotie en een extreme ontlading na afloop. Rapide begon voortvarend aan de wedstrijd, maar verzuimde dit overwicht in doelpunten uit te drukken. In één geval had de bal wel op de stip gekund, maar de ar bitrage besliste anders en gaf slechts een strafcorner. Olympia ontworstelde zich aan de druk en werd gevaarlijker. Drie reddingen van Rapide-doel- man André Paping hielden de be zoekers van scoren af. Olympia kwam na de doelwisseling, met uitblinkers Douwe en Tim Boer booms en Edwin Buijs, het best uit de startblokken. De ploeg was in die periode gevaarlijker en zag een treffer afgekeurd worden. Naarmate het duel vorderde, bood Rapide gelijkwaardiger te genstand en stichtte het eveneens gevaar. Dat leidde rond de vijftig ste minuut tot de 1-0. Uit een strafcornervariant scoorde Maxi me Post op aangeven van Machiel Dröge. Olympia zette daarna aan en stond na acht minuten langszij via een benutte strafcorner van Gijs Schueler. Nauwelijks drie mi nuten later zorgde hij uit een vrij wel indentieke situatie voor de 1-2. In de slotminuten was Rapide nog enkele keren gevaarlijk, maar kreeg het de 2-2 niet meer op het bord. Rapide-coach Ab Klaeijsen ver klaarde de nederlaag van zijn team met: „Het team begreep heel goed het belang van deze wedstrijd en heeft er hard voor ge vochten. We verzuimden echter op de beslissende momenten te scoren. Ik had graag gewonnen, maar al bij al gun ik Olympia lie ver de titel dan een team uit het Brabantse." Walcheren-Dommel 2-2 (0-0): Het venijn zat 'm in de staart. Na dat de bezoekers een 2-0-voor- sprong namen, sleepte Walcheren via een treffer van Jesse van der Zanden en een eigen doelpunt een punt uit het vuur. Vrouwen. Rapide-Zoetermeer 1-1 (1-0): Net zoals in het voor gaande duel tegen Ommoord kreeg Rapide te weinig. Het werk te hard en nam in deze relatief ge- lijkopgaande eerste helft de lei ding uit een strafcorner via Step hanie van Haperen. In het begin van de tweede helft was het op de vierde plaats staande Zoetermeer de bovenliggende partij. Dat resul teerde na tien minuten in de ge lijkmaker. Rapide trok veelal het initiatief naar zich toe en was ver schillende keren gevaarlijk. De be loning in de vorm van een doel punt bleef echter uit. Walcheren-Oirschot 1-2 (0-1): Een chaotisch een vooral fysiek duel. De bezoeksters namen in de eerste helft de leiding uit een strafcorner. Vrij snel na de hervat ting zorgde Brechtje de Schipper voor 1-1. Een gelukkige treffer be zorgde Oirschot de volle buit. TERNEUZEN De waterpoloërs van De Schelde hebben de competi tie afgesloten met een 14-8-zege op SBC2000 2. De treffers van de Terneuzena- ren kwamen op naam van Niek Kampman, Sven Schie man en Ivar Jansen van Roosendaal (allen 3x), Mer- tijn Loof, Edwin de Jong (2x) en Bas Wesdorp (ïx). De Bruinvis won met 11-5 bij DBD 2. Jap Willem Ra- mondt (4x), Jónas de Maet, Maarten Hemelaar (beiden 2x), Gert Jan Ramondt, Ange- lo de Meijer en Jeroen Kamp (allen ïx) waren trefzeker voor de Sasse ploeg. CADZAND De survivalrun op het strand van Cadzand is zon dag op de elf kilometer ge wonnen door Michael de Cooman uit Gent in 56.56 mi- a nuten. Hugo Balemans en Tom Claeijs (beiden Malde- gem) zegevierden bij de kop pels in 1.06.24 uur. Op de 5500 meter ging de in dividuele zege naar Jesse d'Hondt uit Maldegem in 35.47 minuten. Bij de kop pels ging de hoogste eer in 39.37 minuten naar Fabian Bosman en Marnic Missiaen uit Sluis. Er waren 65 deelne mers. De organisatie was in handen van Moio Beach. MIDDELBURG BC Vlissingen staat al met één been in de promotiedivi sie, het tweede niveau van Nederland. De basketbal- ploeg van trainer Klaas-Wil lem Barten, de kampioen in de eerste divisie, won zon dag in Voorburg het eerste duel in de play-offs. Co- braNova werd in eigen huis op een ruime nederlaag (60-73) getrakteerd. De Walcherse equipe mag nu komende zaterdag - om 14.00 uur is de return in sporthal Baskensburg - zelfs met minder dan dertien punten verschil verliezen. MIDDELBEERS De volleybalsters van Voor waarts zijn door twee neder lagen in p/d-wedstrijden ge degradeerd naar de tweede klasse. De eersteklasser ver loor in het Middelbeers met 2-0 van Sliedrecht Sport en Nuvoc. Voorwaarts speelde goed, maar in beide wedstrij- v den gaf het scorend vermo gen van de tegenpartij de doorslag. Bovendien vielen in de eerste ontmoeting te gen Sliedrecht Sport een aan tal dubieuze beslissingen van de scheidsrechter in het nadeel van de Zeeuws-Vla mingen uit Sliedrecht won met 25-17 en 25-23. Nuvoc, dat over veel lengte beschik te, zegevierde daarna met 25-18 en 25-23.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 91