HW'24 grijpt de laatste strohalm zeperd voor I Jong Ambon Jack Kouwijzer kandidaat-preses SPORT 41 Hulsterloo zakt naar vijfde klasse 3 door Jack Begijn HULST - HW'24 greep tegen mede degradatiekandidaat Meto de laat ste strohalm om hét behoud van het derdeklasserschap veilig te stel len. De Hulstenaren wonnen ver diend met 3-0 en zijn nu zeker van minimaal de tiende plaats op de ranglijst. Die geeft recht op een plaats in de nacompetitie met als inzet het ontlopen van degradatie. Jong Ambon, dat gelijkspeelde en Victoria '03 dat verloor, zijn nu de naaste belagers. De Hulstenaren hebben de beste papieren en zijn zeker van behoud bij een gelijk spel in het laatste treffen tegen Gastel, dat al gedegradeerd is. Vol op rekenwerk dus na de wedstrijd tegen Meto. HW-trainer Luc Au- denaerdt was zichtbaar opge lucht, maar wist dat zijn ploeg er nog niet is. „Ik ben 'fier' op mijn mannen", zei de Belgische oefen- meester. „Vandaag hebben we als ploeg gestreden voor wat we waard waren. En dat was niet makkelijk, want na een dip met twee verlieswedstrijden achter de kiezen is het moeilijk om de mo raal hoog te houden. Gelukkig heeft iedereen de draad goed op gepakt." En dat viel dus niet mee na de ne derlagen tegen MOC'17 en Unitas '30. „Aan het begin van de compe titie liep het niet", keek Audenae- rdt terug. De trainer stelde zelfs zijn eigen positie ter discussie op het moment dat de ploeg neder laag op nederlaag stapelde. Maar in december kwam de ommekeer en zette HW'24 een sterke reeks neer. „Alleen jammer dat toen ook de concurrentie punten pak te. We schoten met het herstel dus niet veel op." Op het moment dat HW'24 af stand kon nemen van de onderste plaatsen, stokte het goede spel. „Dat is voetbal. We hebben ge praat en gezocht naar de oorzaak, maar vonden geen verklaring. Er kwam veel druk op de ketel en het ontbrak aan mentaliteit. Het is heel jammer dat deze ploeg in zo'n situatie terecht is gekomen. We zitten nu in een rol waarin al les 'moet'. Volgende week moeten we nog een keer serieus aan de bak. Daar dient iedereen van over tuigd te zijn." HW'24 en Meto bakten er giste ren in de beginfase bar weinig van. De thuisploeg compenseerde het slechte spel met veel inzet, iets wat van de gasten niet gezegd kon worden. De ploeg uit Hooger- heide zwalkte als een zwerver over het veld op zoek naar iets wat enigszins op voetbal moest lij ken. Het spel kenmerkte zich tot veel verkeerde passes, onnodig balverlies en misverstanden op een veld dat eigenlijk niet de naam van veld mocht dragen. Na een periode van gewenning kwam HW'24 beter in het spel en legde het de schroom en zenu wen van zich af. Jari Vyaene en Michal Szczawinski vonden in de slotfase van de eerste helft de weg naar het net na goede combina ties en knappe acties. Joost van Damme bracht de marge vlak na de rust op drie treffers. De Braban ders reageerden nauwelijks en lie ten zich gewillig naar de slacht bank leiden. Door onzorgvuldig heid bij de afwerking en de paal als sta-in-de-weg bleef de score beperkt. Belangrijk was dat de thuisploeg geen kaarten pakte, waardoor het volgende week met een volledige selectie de allesbe- slissende wedstrijd in kan gaan. HW24 Meto 3-0 (2-0). 20. Jari Vyae ne 1-0, 38. Michal Szczawinski 2-0, 50. Joost van Damme 3-0. Scheids rechter: L. Uitterhoeve (Hoedekens- kerke). Gele kaart: Geert Verstraten (Meto). Aantal toeschouwers: 300. MIDDELBURG - Jong Ambon maakt volgende week in de derde klasse van het zondagvoetbal alleen kans op lijfsbehoud door een zege op Internos. De ploeg uit Middel burg speelde zondag teleurstel lend met 1-1 gelijk tegen degra dant SC Gastel. Remco Felius red de een punt voor Jong Ambon. TERNEUZEN - Jack Kouwijzer is kandidaat om voorzitter te wor den van FC Axel, de fusieclub die voorkomt uit AZW en Axel. De 65-jarige Terneuzenaar was ook al twaalf jaar voorzitter van Bres- kens. Verder was hij drie jaar pre ses van VC Vlissingen. MIDDELBURG - De voorlaatste speel ronde in de vierde klasse zondag le verde na een 5-0 nederlaag bij Pa trijzen degradatie op voor Hulster loo. Clinge zakte door een 3-1-ne derlaag tegen Biervliet naar de elf de plaats en moet hopen op de na- competitie. Patrijzen-Hulsterloo 5-0: Nadat Perry Bek al in de tiende minuut met een afstandsschot de score had geopend (1-0), verzuimde Pa trijzen verder afstand te nemen. Via treffers van Roy Haerkens, Jof- frey Geldof en Edwin Capello (2x) in de tweede helft liep de thuisploeg al snel uit naar 5-0. Oostburg-LuctofSS 3-1: De stand van 1-0 bij de rust door een tref fer van Rick Maenhout was een magere afspiegeling van de ver houdingen in het veld. Na de thee bood Luctor'88 meer tegenstand. Met een van richting veranderde inzet bracht Johnny Nieuwdorp in de 55e minuut de gelijkmaker op het bord. Halverwege de twee de helft plaatste Peter van de Lin de de bal uit een vrije trap op het hoofd van Ruben van der Meulen die zijn ploeg opnieuw op voor sprong bracht: 2-1. In de slotfase was het opnieuw raak via een kop bal, ditmaal via Niek Maenhaut. Clinge-Biervliet 1-3: Een vroeg opgelopen achterstand door een treffer van Tim Bogaart (0-1), werd door Chris Seghers halver wege de eerste helft rechtgezet: 1-1. Dezelfde speler kreeg kort voor rust een goede kans op de 2-1, maar zijn inzet ging voor langs het doel. Tim Bogaart bracht zijn ploeg opnieuw op voorsprong: 1-2. Clinge zette hier na alles op alles, maar het slotak koord was in de 89e minuut voor Tim Bogaart: 1-3. Sluiskil-IJzendijke 1-3: Een mati ge eerste helft werd met een stand van 1-1 afgesloten, omdat Veli Eryürük zich na de openings treffer van Koen Quaak trefzeker toonde namens de thuisploeg. In de tweede helft bezorgden Arjen Quaak en Lodewijk van Keeken de bezoekers de vijfde overwin ning uit de laatste zeven wedstrij den: 1-3. Door dit resultaat mag IJ- zendijke dat dit seizoen lang als hekkensluiter fungeerde, nu ho pen op direct lijfsbehoud. Wesley Leys (met zijn vuisten op de grond) wordt bedolven onder zijn ploeggenoten nadat hij de 2-0 heeft gemaakt voor Hontenisse tegen Steen. Zowel Hontenisse als Steen kan volgende week promoveren of nog kampioen worden, foto Camile Schelstraete Philippinetrainer Rob van den He mel: „We speelden aanmerkelijk beter dan de laatste weken en ik vond ons na de rust duidelijk be ter. Toen we hoorden dat het in Kloosterzande 2-0 stond, hebben we de wedstrijd bevroren. Dan moet je tevreden zijn met één punt. Er stonden drie spelers op scherp, maar we hebben geen kaarten gepakt. Ik heb al veel mee gemaakt in het voetballen, maar dit mag niet meer fout gaan. We moeten het zelf afmaken tegen een ploeg die gedegradeerd is." Philippine-RIA W. 2-2 (1-1). 6. Me- tin Yavuz 0-1, 44. Kevin Nielen 1-1, 62. Dennis de Nooijer 2-1, 68. Mat thias Verhelle 2-2. Scheidsrechter: P. de Lang (Best). Gele kaart: Rens Wilhelm, Jordi van Bremen, Laurens de Guchtenaere, Jor- den Takidinne (RIA W.). Aantal toe schouwers: 300. MAANDAG 29 APRIL 2013

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 87