i Mf* 10 Bruse Boys temt furie Zaamslag 1 SPORT 39 Spui wacht zeer spannend slot van competitie Hoek 2 werkt aan afscheid in stijl Oostkapelle leeft nog na zege op Heinkenszand EF MAANDAG 29 APRIL 2013 P-* Almkerk-doelman Stefan Wiidhagen stompt de bal weg voordat Terneuzense Boys-spits Marco Faassen gevaarlijk kan worden. Ibrahim Eryürük kijkt ge spannen toe. foto Peter Nicolai gelijkspel hadden we niks", zei hij terecht. Maar ook met vijf aan vallers was de dreiging minimaal. Een overtreding van Jeroen van den Broeke leverde Almkerk een kwartier voor tijd een strafschop op (benut door jelle Stalenhoef) en even later besliste diezelfde Stalenhoef de wedstrijd met een dribbel en een doeltreffend schot via de binnenkant van de paal. Daarmee werd het vonnis van Ter neuzense Boys praktisch gete kend. Voor de derde keer in zeven seizoen degradeert de club uit de eerste klasse. Die klasse bereiken lukt nog wel. Van der Hooft: „Maar welke Zeeuwse club lukt het nu om er structureel in te blij ven? GPC Vlissingen heeft het lang volgehouden, maar verder? Bruse Boys, Arnemuiden, na één jaar was het weer voorbij." En nu ook weer voor de Boys. Tien van de vijftien ne derlagen leed Terneu zense Boys deze com petitie met één doel punt verschil. door René van Stee ZAAMSLAG - Zaamslag leek zater dag tegen Bruse Boys op weg naar een monsterscore toen de ploeg al na veertien minuten een 2-0-voor- sprong had genomen en de bezoe kers volledig overrompelden. Bruse Boys, de nummer twee van de ranglijst in de tweede klasse, toon de echter veerkracht en sleepte een 2-2-gelijkspel uit het vuur. Uiteraard had Zaamslag-trainer Van den Hemel gemengde gevoe lens over dit resultaat. „We heb ben de eerste 25 minuten formida bel gespeeld. Zo'n felle start is on dertussen ons handelsmerk ge worden. Met een beetje meer pre cisie maken we voor de rust vier goals en is de wedstrijd gespeeld. Om onverklaarbare redenen sloop er onrust in de ploeg. Het ging te gejaagd en het werd slordig." Sinds Van den Hemel aan roer staat bij Zaamslag (onder zijn lei ding opgerukt naar de derde plaats) voetbalt de ploeg met veel druk naar voren. Het team bleek zaterdag echter niet bij machte om op de juiste momenten te temporiseren. „En dat is nodig om te voorkomen dat je jezelf niet voorbijloopt. Negentig minu ten volle bak geven kan geen en kele ploeg. De voorgaande weken slaagden we er beter in die balans te vinden", gaf de oefenmeester als oorzaak van het puntenverlies. Mario de Fouw was al na vijf mi nuten trefzeker met het hoofd op aangeven van Jorin Missu over rechts. Peter Dieleman joeg de bal negen minuten later in de rechter- kruising na een balletje breed van Juriën Dam. Diezelfde Dam leek vijf minuten daarvoor eveneens op weg naar een treffer, maar zijn lob belandde op de paal. Vlak daarna redde Bruse Boys-doel man Mark Giljam ternauwernood op een kopbal van Dieleman. Doordat de teller bij 2-0 stokte, bleef Bruse Boys in de wedstrijd. Ook een tactische omzetting (twee in plaats van drie man voor in en een extra middenvelder) zorgde voor meer evenwicht. Dit resulteerde in de aansluitingstref fer van Dennis Hoep. De aanval ler was in de zeventigste minuut ook goed voor de 2-2. Beide tref fers kwamen op bijna identieke wijze tot stand. Tot twee keer toe speelde Marco Ketting zich goed vrij, waarna zijn passes rechts in diepte fraai werden afgerond. Ben van Unen had in de laatste minuut de 2-3 op zijn hoofd, maar Zaamslag-doelman Guido Vinke redde bekwaam. Het zou ook te veel van het goede zijn geweest, met name ook omdat Dieleman en Mare de Haas dicht bij Zaam- slagse treffers waren. Van den He mel treurde niet lang over het puntenverlies. „Vandaag heeft ie dereen heeft kunnen zien dat bij onze speelwijze niemand mag ver zaken. Daar moeten we weer eventjes mee aan de slag. Voor de rest moeten we tevreden zijn. We zijn nu elf duels op rij ongesla gen. En we hebben de komende twee wedstrijden één punt nodig om de derde-periodetitel te win nen. Er wacht dus nog een mooi competitieslot." Bruse Boys heeft al een periodetitel op zak. Zonder zelf te spelen veroverde Klundert door het gelijkspel in Zaamslag de titel. Zaamslag-Bruse Boys 2-2 (2-1). 5. Mario de Fouw 1-0,14. Peter Diele man 2-0, 38. Dennis Hoep 2-1, 70. Dennis Hoep 2-2. Scheidsrechter: A. Deurloo (Tholen). Gele kaart: Mario de Fouw (Zaamslag). Aantal toeschou wers: 150. TERNEUZEN - Het gevecht in de strijd om de nacompetitie tegen degradatie te ontlopen, is in de derde klasse van het zaterdagvoet bal nog altijd in volle gang. Spui, De Noormannen, 's-Arendskerke, en Domburg zijn hiervoor de kan didaten. Spui deed goede zaken door een 6-2-zege op Apollo'69. AZVV won met 1-0 bij Kapelle, terwijl MZVC de derde periodeti tel veroverde. Spui-Apollo'69 6-2: Na vijf minu ten werd het 1-0 via Kevin Schot. Johan Meulbroek verdubbelde de stand, terwijl Schot de 3-0 binnen schoot. Ad Verlinde was goed voor de 4-0. Daarna moesten de bezoekers met tien man verder wegens rood voor Tim Meijman. Jaimy Traas bepaalde de ruststand op 4-1. Na de thee mikte Jelmer de Pooter de 5-1 binnen en Jeffrey Otten de 5-2. Remco Hamelink be paalde de eindstand op 6-2. Kapelle-AZW 0-1: Een matige wedstrijd waarin Kapelle goed uit de startblokken kwam. De bezoe kers uit Zeeuws-Vlaanderen kwa men echter op voorsprong. Een halve kans was genoeg voor Niek de Meijer. Hij werkte het leer met een halve omhaal in het doel. Na de thee verrichtte AZVV-goalie Youri Bakker twee puike reddin gen op inzetten van Jordi Maton- do en Jasper Vink. Hierdoor bleef het bij 0-1. HEERJANSDAM - Er is de reserves van Hoek kennelijk veel aan gele gen om waardig afscheid te ne men van de reservehoofdklasse. De Zeeuws-Vlamingen bleven dit weekeinde voor de tweede opeen volgende keer zonder nederlaag. Na de 0-2-zege op De Zwerver 2 van twee weken terug werd het zaterdag bij Heerjansdam 2 een o-o-gelijkspel. Op basis van het spelbeeld was die eindstand niet onverdiend. Johnny Kloonen kop te nog op de paal. MIDDELBURG - In de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal is de tweede degradant op twee speel ronden voor het einde nog niet be kend. Oostkapelle heeft nog een waterkansje om rechtstreekse de gradatie te ontlopen, maar heeft wel vijf punten achterstand op Serooskerke. Arnemuiden kan door een o-o-gelijkspel tegen WC'68 voorlopig opgelucht adem halen, want rechtstreekse degradatie is geen optie meer. Duiveland en Dauwendaele zijn veilig. VCK, SSV'65, Arnemuiden en Serooskerke gaan uitmaken welke twee ploegen zich via de na- competitie in veilige haven moes ten gaan proberen te spelen. Oostkapelle-Heinkenszand 3-0 (2-0). Arjan Pattenier (strafschop) 1 -0, Giovanni Wattel 2-0, Wouter Ver- duijn 3-0. Arnemuiden-WC68 0-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 85