Goes legt Groene Ster na de rust over de knie Vermoeid Vlissingen kansloos in Tilburg 38 SPORT De Vlieger kiest voor Kloetinge EERSTE KLASSE C ZATERDAG Terneuzense Boys gooit de handdoek na 2-0-nederlaag tegen Almkerk. tPL KARAKTERISTIEK KARAKTERISTIEK door Aector Dooms heerlerheide - Trainer Gérard de Nooijer van Goes nam zondag in Heerlen na de dikverdiende 0-3-ze- ge tegen Groene Ster als eerste de felicitaties van de toekomstige hoofdsponsor Rob Vergouwen in ontvangst. „Deze overwinning is heel belangrijk. De spelers hebben prima hun taken uitgevoerd. We zijn nu dicht bij de nacompetitie, want concurrent Brabantia staat op vier punten en die ploeg krijgen we in de laatste wedstrijd nog thuis", zei een opgeluchte De Nooijer na afloop. Goes heeft met acht punten uit de laatste vier duels een goede se rie neergezet. „We zitten in een flow. Die moeten we zien door te trekken. Dan ga je met een goed gevoel de nacompetitie in", stelde Gert Jan van Leiden. De aanvoer der van Goes ontpopte zich als de Groene Ster-Goes 0-3 (0-145. Gert Jan van Leiden 0-1, 49. Josi- mar Pattinama 0-2, 76. Robin de Pagter 0-3. Scheidsrechter: M. Schellingerhout (Bodegraven). Ge le kaart: Luc Wulterkens (Groene Ster), Robin de Pagter (Goes). Aan tal toeschouwers: 200. Goes: Matthew Lentink; Milton Roemeratoe, Gert Jan van Leiden, Shannon Braafhart, Trung Tran; Wouter de Craene (68. Rob Schal- koort), Gert Jan Tierie, Ray Kroon, Lorenzo de Groot (77. Gaffin de Meza); Robin de Pagter, Josimar Pattinama (68. Yves Nyemb). leider van een team, dat gedreven speelde en na rust de nodige kan sen creëerde. De uitslag had nog hoger kunnen uitvallen. Het eerste doelpunt viel op slag van rust op een gunstig moment. Van Leiden zette met een rake kopbal via de onderkant van de lat uit een hoekschop van Robin de Pagter zijn ploeg op voorsprong. Goes miste een aan tal potentiële basisspelers, maar speelde niettemin een sterke wed strijd. De Nooijer koos voor duide lijkheid en herkenbaarheid. Alleen in de eerste helft boden de Limburgers goed tegenstand, maar na rust stortte Groene Ster met oud-prof van Roda JC Dave Zafarin (onzichtbaar) en de falen de aanvoerder Maikel van Reste ren volledig in. In een vrijwel ge- lijkopgaande eerste helft kreeg Wouter de Craene na een goede aanval de eerste kans, maar hij schrok van de snel uitgelopen Limburgse doelman Willem-Jan Thijssen. Daarna waren er wat kansjes over en weer. Goes-doel- man Matthew Lentink had een prima reflex -op een inzet van Roel Schirra. Voor Goes waren Pattinama en De Pagter nog dicht bij een doelpunt. Lorenzo de Groot kreeg de beste kans, maar zijn inzet werd tot hoekschop ver werkt. Daaruit scoorde Van Lei den de o-i. Goes begon sterk aan de tweede helft, waarin Pattina ma na vier minuten goed antici peerde op een lange bal van Ray Kroon en de 0-2 maakte. Daarna liet De Pagter een kans onbenut, maar een dik kwartier voor tijd pakte de spits zijn goal mee. Yves Nyemb, ingevallen voor Pattina ma, stond aan de basis van de 0-3. kloetinge - Remon de Vlieger komt volgend voetbalseizoen uit voor Kloetinge. De middenvelder bereikte zaterdag een akkoord met de Bevelandse hoofdklasser. De Vlieger, die nu nog actief is bij GPC Vlissingen, stond ook in de belangstelling van Goes en Dinte- loord. De Vlieger is de vierde nieu weling bij Kloetinge. Eerder al werden Bert den Hamer (Terneu- zen), Jason Tjien-Fooh (Nieuw Lekkerland) en Ruben Hollemans (Jong NAC) aangetrokken. door Rudy Boogert tilburg - Vlissingen verloor met 2-0 bij Longa in de eerste klasse van het zondagvoetbal. De deur naar de nacompetitie staat echter nog altijd open. De Walcherse club staat nog altijd op de derde plaats en die plek volstaat aan het einde van de competitie voor een nacompetitieticket. Vlissingen voelde het in lijf en le den dat het in Tilburg de derde wedstrijd in acht dagen speelde. De zeges op IFC (1-4) en Halste ren (1-0) kregen daardoor geen vervolg. „We konden niet breng en wat we in de vorige wedstrij den wel konden brengen", zag in terim-trainer Kees Human. „De aansluiting, de ruimtes klein hou den, druk op de bal houden, het ging allemaal minder goed." Na een halfuur keek Vlissingen al tegen een 2-0-achterstand aan. Na enkele minuten opende Jasper Campfens de score. Hij werkte een voorzet binnen. Bram Somers verdubbelde de marge door een voorzet binnen te koppen. Hu- man: „Wij kregen nog wel wat mogelijkheden, maar de grootste waren voor Longa. Het was aan Jo an (van Belzen, keeper) te danken dat het 2-0 is gebleven." Aan het personele front waren er zorgen over Ferry Alfons, die na een kwartier uitviel met kuitpro blemen. Ook Thomas Ragut viel geblesseerd uit. Etiënne Mallie was afwezig vanwege een familie weekeinde. Ashraf Elhrouz ver ving hem. Het naar het tweede verbannen duo Sinan Coban en Jo nathan Constancia trainde vrij dag niet mee. Human: „Coban meldde zich ziek en Constancia had daardoor geen vervoer." Smalle basis wreekt zich door Rudy Boogert terneuzen - Het was nogal sym bolisch. De wedstrijd tegen Alm kerk was zaterdag nog niet afgelo pen, toen de vlaggen rond het veld van Terneuzense Boys al wer den gestreken. Door de 2-0-neder laag vervloog het laatste sprankje hoop bij de Boys. „Het is ge beurd", stelde trainer Eddy van der Hooft gelaten vast. Met nog twee wedstrijden voor de boeg is de achterstand op nummer twaalf Altena zes punten. Terneuzense Boys speelt volgend seizoen weer in de tweede klasse. En dat is een hard gelag voor een club die beleidsmatig inzet op een structureel verblijf in de eer ste klasse van het zaterdagvoet bal. „Maar dat kan hier gewoon weg niet", concludeerde Van der Hooft zaterdag. „We hebben het achterland er niet voor." Rond Rotterdam stikt het van de eerste klassers. „Daar kunnen ze bijvoor beeld voor spelers putten uit afval lers uit het betaald voetbal en hoofdklassers, terwijl wij onze spelers moeten zoeken bij vierde klassers." Dat gebrek aan spelerspotentieel ziet Van der Hooft als één van de redenen van het mislukte avon tuur in de eerste klasse. „We zijn dit seizoen met een smallere selec tie gestart dan we vorig seizoen eindigden. Ik heb aangegeven dat ik er spelers bij wilde. We hebben bijvoorbeeld met Tim Mechelinck en Ali Eryürük gesproken. Dat wa ren jongens die de selectie op sterkte hadden kunnen brengen, maar ze konden niet gehaald wor den." Voeg daarbij langdurige blessures van krachten als Niels Breijaert, Johnny de Jaeger en Bart van Frae- ijenhove en de smalle basis wreekt zich. Van der Hooft: „We hebben wedstrijden gehad waar in we 'zonder bank' speelden. Vandaag viel Johnny de Jaeger in, maar hij is nog niet eens honderd procent fit." Met de huidige waar den in Zeelaad kun je in Van der Terneuzense Boys-Almkerk 0-2 (0-0). 71. Jelle Stalenhoef 0-1 (strafschop), 78. Jelle Stalenhoef 0-2. Scheidsrechter: J. de Bat (Kloe tinge). Gele kaart: Remy Rooden- burg (Almkerk), Jeroen van den Broeke (Terneuzense Boys). Aan tal toeschouwers: 120. Terneuzense Boys: Dennis Rijn berg; Niels Breijaert (65. Johnny de Jaeger), Jeroen van den Broeke, Dennis van den Broeke, Robert Rijnberg; Ruud Hoogesteeger, Rei- mer Leunis (65. Miroslav Peric), Ibrahim Eryürük, Frank van Kout eren (41Bart van Fraeyenhoven); Evert-Jan van Opdorp en Marco Faassen. Hoofts ogen geen structurele eer steklasser bouwen. „Of je moet het net als Hoek doen." Met veel geld dus. „Het heeft ook met aanwas te ma ken. Weet je dat een club als Oranje Wit twaalf seniorenteams heeft? Ik bedoel maar. Vijftien jaar geleden was ik trainer bij de jeugd van Terneuzen met jongens als Roel Alberti, Jordy Bakker en Kees Duitemeijer. We speelden in de derde divisie. Tegenwoordig zijn ze al blij als ze bovenin de hoofdklasse meedoen. Ik zie die tijden jammer genoeg niet zo snel meer terugkomen." Een smalle basis, een beperkt ach terland, weinig aanwas. Toch waande Terneuzense Boys zich dit seizoen niet kansloos in de eer ste klasse. „We hebben vijftien keer verloren, maar de meeste wedstrijden met maar één doel punt verschil. Tegen WGZ (0-3) waren we kansloos en tegen Slie- drecht (1-6), maar die laatste wed strijd werd ongeldig verklaard. Verder zijn we nooit wegge speeld. En de laatste weken gin gen we er ook weer in geloven." De Boys waren al zes duels op rij ongeslagen. Almkerk kwam daar om - in de woorden van keeper Stefan Wildhagen - 'met zeven kleuren stront in de broek' naar Terneuzen. Het eerste kwart van de wedstrijd uitgezonderd, was die ongelukkige stoelgang mis plaatst. Drie kansrijke situaties met Frank van Kouteren in de hoofdrol (open kans, vrije trap en pass op Marco Faassen) bleven doelpuntloos. Toen Van Kouteren kort voor rust uitviel, ging de an gel uit de Terneuzense aanvallen. Na zeventig minuten, bij een o-o-tussenstand, ging Van der Hooft va banque spelen. „Aan een Zaamslag-middenvelder Juriën Dam (groen shirt) maakt een passeeractie waardoor hij Rudo van den Berge van Bruse Boys voorbijgaat, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 84