Revolutionaire traplift met volledig herbruikbare rail molenaar Mouterij in 'Klooster* in eentje verder 16 ZEEUWS-VLAANDEREN Werk aan wegen Sint Jansteen voor veiligheid Gratis brochure? 0800-27 40 400 Bon voor gratis uitgebreide brochure! Verkeer op Expresweg ondervindt hinder tot 1 mei door zwaar ongeval bij Vrasene. Ook Zeeuws-Vlamingen zijn de dupe. Expresweg: 'een ramp' door Henk Boot HULST/VRASENE - De Expresweg tussen Antwerpen en de kust gaat pas woensdag 1 mei weer open voor alle verkeer. Tot dan on dervindt ook (zwaar) verkeer van en naar Zeeuws-Vlaanderen hin der. Vannacht is wel de pechstrook van de E34 naar de afrit Vrasene opengesteld. Maar het noord-zuid- verkeer wordt ter hoogte van Stek- ene en Vrasene omgeleid via de E17 (St. Niklaas-Gent). Voor fiet sers is er een aparte omleiding. Dit alles is de nasleep van een zwaar ongeval donderdagmiddag. Toen raakte op de Expresweg bij Vrasene een vrachtwagen met gas flessen tijdens een inhaalmanoeu vre van de weg, mogelijk als ge volg van een losgeschoten reserve wiel van een andere truck. De gas- auto ramde de vangrail in de mid denberm, botste daar op een tege moetkomende vrachtwagen en vloog in brand. Daarbij kwam een van de chauffeurs om het leven. Later die donderdag viel nog een dodelijk slachtoffer op de E34. Ter hoogte van Stekene reed een auto mobilist in de file voor het gason- geval met fatale gevolgen in op een stilstaande auto. De brandende gasflessen hielden de brandweer van donderdagmid dag tot zaterdagochtend bezig. Vanwege de enorme hitte zijn die pe gaten in het asfalt geslagen. Volgens de Vlaamse minister van Mobiliteit en Openbare Werken Hilde Crevits is het wegdek 'bloot gesteld aan een temperatuur van meer dan 2000 graden'. Rond ach ten zaterdagavond zijn de laatste brokstukken van de uitgebrande ramptruck op de E34 geruimd. Op het stadhuis in Hulst zijn ze de afgelopen dagen door de Vlaamse buurgemeentes op de hoogte gehouden. „We vreesden sluipverkeer van met name vrachtwagens via Nieuw-Namen. Het was wel wat drukker, maar ge lukkig niet zo erg als we hadden gevreesd", aldus verkeerswethou der Clen de Kraker uit Hulst. „Lang niet iedereen kent de bin nendoorwegen." Ook de politie van Kieldrecht hielp een handje door verkeer zo veel mogelijk via de E17 te laten omrijden. Die omleidingen zorg den tijdens de spitsuren op het traject Liefkenshoek/Antwerpen en de Vlaamse kust voor veel oponthoud. De Expresweg is flink gehavend. Richting Antwerpen gaat het om een zone van 50 vierkante meter op een rijstrook. Iri de richting van de kust zijn twee rijstroken beschadigd (samen 350 vierkante meter). Er is snelhardend beton gebruikt om de stagnatie zo kon mogelijk te laten duren. Burgemeester Marc Van de Vijver van Beveren roept mensen op een reis naar Antwerpen of de Waas landhaven indien mogelijk uit te stellen en leveranciers en klanten van bedrijven in te lichten. De Vlaamse regering vraagt de federa le overheid met aandrang om ta kelwagens uit te rusten met sire nes en zwaailichten. Nu rijden die zich onderweg vaak vast in de files. „Een incident zoals in Vrase ne toont aan hoe belangrijk het is dat hulpdiensten snel ter plaatse geraken", aldus minister Crevits. Zeer eenvoudig te Zeer geruisloze Volledig herbruikbare bedienen. elektromotor rail sisr SjEl® MMMHMHM1 Mi 1MNMi O Traplrften O Scootmobielen O Bedden O Sta-op stoelen O Fietsen Naam Q Mevr Q Dhr Adres Postcode Telefoon Plaats Vrijblijvend thuisadvies? Winkels bij u in de buurt Wij komen graag bij u langs voor een gratis demonstratie bij u thuis. Capelle a/d IJssel Hoofdweg 4 Goes Albert Plesmanweg 1c Roosendaal Oostplein 17a Wateringen Gravenzandseweg 28 Bel voor meer info en openingstijden of kijk op onze site. Molenaar bevindt zich in een Prominent winkel. E-mail wkis_Mi_pzc Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Hebt u snel een traplift nodig? Haal dan de Modul in huis en geniet van uw bewegingsvrijheid! De Modul heeft een modulair railsysteem en is daardoor toepasbaar is op iedere trap. Hierdoor heeft de Modul de kortste levertijd van alle types, in sommige gevallen kan het al binnen 1 dag! De montage duurt slechts een paar uur. De Modul is door dit unieke railsysteem volledig herbruikbaar. Dat is prettig voor het milieu maar ook voor uw portemonnee, uw volledige traplift, inclusief rail, "heeft immers nog een restwaarde. Molenaar verkoopt als enige leverancier in Nederland dit unieke systeem. Uniek Modulair railsysteem Montage op de trap; geen hak- en breekwerk Korte levertijd, herplaatsing mogelijk Geheel opvouwbaar wvvw.molenddfwelzijn.nl Telefoon 0800-27 40 400 WEUtJNSPROOUC TEN info ^molenaarwefiijn.nl door Cris Sohier KLOOSTERZANDE - Mouterij Kloos- terzande gaat als zelfstandig be drijf verder. Het management heeft het bedrijf uitgekocht bij bier brouwer Grolsch en moedermaat schappij SAB Miller. De mouterij gaat in de toekomst specialistisch ontwikkelde mout voor diverse pro ducten maken. Voor deze omslag is een uitbrei ding van het bedrijf nodig, die op haar beurt weer een groei van de werkgelegenheid met zich mee zal brengen. Naar verwachting zal het productieteam verdubbelen. Dat telt nu zes arbeidsplaatsen. Haeck rekent bovendien een toe name van indirecte werkgelegen heid. Om plaats te bieden aan de nieuwe trommeldrogers, wordt een nieuwe loods gebouwd. Ook zullen extra silo's nodig zijn. Een investering van 'miljoenen', zegt Haeck. De vergunningen zijn rond. De mouterij in Kloosterzan- de is te klein om te concurreren met Belgische mouterijen net over de grens, die vele malen gro ter zijn. Die maken hetzelfde pro duct tegen een veel lagere kost prijs. Daarom is besloten tot een 'management buy-out', waarvoor de eerste stappen al ruim twee jaar geleden zijn gezet. De moute rij verwerkt nu gerst tot mout ex clusief voor de Grolschbrouwerij in Enschede. Daarnaast gaat het bedrijf ook mout maken voor bak kerijgrondstoffen, natuurlijke kleur- en smaakstoffen en spe- ciaalbieren. Een veel bredere en aantrekkelijke markt, verklaart di recteur Jos Haeck, waar een grote re winstmarge te halen is. SINT JANSTEEN - De Hemelstraat en een deel van de Hoofdstraat in Sint Jansteen zullen een gedaante wisseling ondergaan. De bestra ting en inrichting zijn niet meer van deze tijd, vindt de gemeente Hulst, en de wegen zijn voor fiet sers niet veilig genoeg. Zo moeten fietsers nogal eens uitwijken voor geparkeerde auto's. De gemeente Hulst wil de Hemel straat en het deel van de Hoofd straat tussen de Geslechtendijk en Oude Galgenstraat aanpakken. Het voorstel is verkeersremmers aan te leggen en de rijbaan over zichtelijker te maken. De bedoe ling is beide straten 'een dorpser karakter' te geven, met meer groen. Ook de riolering zal wor den vernieuwd. Er komt een ge scheiden riool voor regenwater en huishoudelijk afvalwater. Daar mee wordt de rioolzuivering ont last, wat geld bespaart. In dit na jaar wil Hulst met de voorberei dende werkzaamheden beginnen, begin 2014 moet het grote werk plaatsvinden. Woensdag 22 mei is in De Warande een informatiebij eenkomst over de plannen. De be gintijd is 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 80