Drie uit vier voor amazone Van der Nat Goedegebure laat zich Kampioen dzk zien m Arkel en Gemert met solide zege TOP doet Kinderdijk twee punten cadeau ÖA sluit seizoen af 44 SPORT PLAY-OFFS De basketballers van BC Vlissingen winnen de eerste wedstrijd tegen CobraNova. door Lucien Roelandt HEINKENSZAND - De Vlaandertse Ruiters sloten traditiegetrouw het indoorseizoen af. Dat deden ze met een dressuurtweedaagse in Heinkenszand. In de klasse Mi bleken Merel van der Nat, die een thuiswedstrijd reed, en Andrea Niemeijer aan el kaar gewaagd. Van der Nat trok wel met Avalon in drie van de vier proeven aan het langste eind. In de eerste manche op vrijdag liep ze met de expressief bewe gende merrie met 66 procent naar de overwinning. Niemeijer werd met de mooi in balans lo pende Unique met 65,66 procent tweede. In de herkansing toonde Van der Nat zich met de Prestige VDL-dochter met 64 procent de beste. Daarmee bleef de combina tie Niemeijer met de Gribal- di-dochter exact één procent voor. „Ik heb Avalon nog niet veel in wedstrijden uitgebracht. Wel thuis flink getraind. En fijn dat dit nu wordt beloond. Want daar doe je het allemaal voor", zei Van der Nat. De amazone uit Heinkenszand eiste ook zaterdag in de eerste proef met 94,33 procent de winst voor zich op. Was bij vosmerrie van Niemeijer toen de pijp leeg? De combinatie eindigde met 63,66 procent namelijk op de der de stek. Ze zat achter Rivka Kou- denberg uit Serooskerke. In de tweede proef liet Niemeijer zien dat dit als een incident moest worden gezien. Zij liep met de veel souplesse en explo sief bewegende Unique met 67 procent naar de zege. Ze sloeg daarmee een gaatje van twee pro cent met Van der Nat. door Herman Heuvink MIDDELBURG - Voor motorcrosser Carsten Goedegebure uit Yerseke was het een prima weekend. De KTM-rijder kwam zowel zater dag als zondag aan de start en reed in beide wedstrijden niet on verdienstelijk. Zaterdag was er een wedstrijd voor het Nederlands kampioen schap 85 cc grote wielen in Arkel. In het dagklassement eindigde Goedegebure als tweede achter winnaar Youri van 't Ende. In de eerste manche legde de Yerse- kenaar beslag op de zesde plaats. In de tweede ging het met de der de plaats nog beter. Stan Brons uit 's-Heer Abtskerke, die zich ook steeds beter thuis gaat voe len in deze klasse, werd achttien de. Zondag namen beide coureurs deel aan de derde wedstrijd om het open Nederlands kampioen schap 85 cc op het Wolfboschcir- cuit in Gemert. In de eerste manche nam Goedegebure kop- start. Hij reed twee ronden aan de leiding, maar moest daarna buigen voor de ongeslagen lei der, de Engelsman Conrad Mew- se. Tegen het eind maakte hij nog een klein foutje, dat onmid dellijk door twee rijders werd af gestraft. In de tweede heat had Goedege bure een wat mindere start. Als elfde vertrokken kwam hij uitein delijk nog als zesde over de fi nish. Dat werd ook zijn dagklasse ring. „Iedereen in de top tien is aan elkaar gewaagd. Met een min dere start ben je eigenlijk al ge zien," zei de Yersekenaar. In de tussenstand klimt hij op naar de negende positie. Ook Brons deed het goed. In de eerste manche bleef hij nog punt loos, maar in de tweede manche behaalde hij met een negentien de plaats zijn eerste twee punten van dit seizoen in het ONK. Promotie is binnen handbereik door Roeland van Vliet MIDDELBURG - De waterpoloërs van DZK, die vorige week al kam pioen werden in de eerste klasse, speelden zaterdag een puike laat ste wedstrijd. De Vlissingers won nen met 4-8 van De Vennen. DZK speelde sterk in het begin van de wedstrijd en kwam op 0-2. De Vennen kreeg daarna twee maal een manmeersituatie, maar DZK hield met goed verdedigend spel de voorsprong vast. Het werd daarna een spannende wedstrijd, waarin DZK wel de betere ploeg was. De Vennen kwam wel terug tot 1-3, maar vijftien seconden la ter was het alweer 1-4. Toch bleef De Vennen strijden, maar keeper Mees Leijnse bewees opnieuw zijn waarde voor DZK en hield erg veel tegen. Pas halver wege de derde periode verkleinde De Vennen de marge weer. DZK kwam op 2-5, waarna De Vennen weer tegenscoorde. De laatste mi nuten waren voor DZK, dat uit liep naar 4-8. VOORBURG - BC Vlissingen staat al met één been in de promotiedivi sie, het tweede niveau van Neder land. De basketbalploeg van trainer Klaas-Willem Barten won zondag in Voorburg het eerste duel in de play-offs. CobraNova werd in eigen huis op een ruime nederlaag (60-73) getrakteerd. De Vlissingse basketballers, die een week eerder kampioen wer den in de eerste divisie B, speel den zoals ze tijdens het reguliere seizoen ook deden: ze maakten het de tegenstander zó moeilijk, dat die uiteindelijk in het vierde kwart capituleerde. „We verdedig den zeer intensief', zei Benjamin Steenbeek. „We pakten de gevaar lijke mannen van CobraNova fy siek aan en gaven hen geen meter ruimte. Tot halverwege de twee de helft konden ze zich daar nog tegen verzetten, maar in het vier de kwart braken ze. Wij hadden toen nog lucht over - we zijn het gewend om zo te spelen - en trok ken de wedstrijd naar ons toe." Bij CobraNova, de nummer twee uit de eerste divisie A, is het eer ste team opgebouwd rond twee oud-eredivisiespelers. De ande ren spelen voornamelijk in dienst van hen. „Wij hebben ons steeds kunnen focussen op die twee jongens", vertelde Steen beek, „terwijl wij met alle spelers gevaarlijk waren. Wij konden vandaag allemaal scoren." De Walcherse equipe won uitein delijk met dertien punten ver schil. Men mag nu komende za terdag - om 14.00 uur is de re turn in sporthal Baskensburg - zelfs met minder dan dertien punten verschil verliezen. „Maar", zo zei Steenbeek, „dat is niet ons doel. We hebben dit sei zoen maar één thuiswedstrijd ver loren. We willen het jaar in stijl afsluiten." Mocht er een positief resultaat uitrollen, dan promoveert BC Vlissingen naar de promotiedivi sie. Dat is het tweede niveau van Nederland. „Maar eigenlijk is dat het hoogst haalbare. Naar de ere divisie, de enige klasse die erbo ven zit, kun je namelijk niet pro moveren. Daarvoor moet je heel veel geld hebben en over een li centie beschikken." Scores BC Vlissingen: Dorde Karad zic 17, Raylin Jimenez en Abdul Zom- bra 13, Dennis de Paauw 10, Sjors van de Poel 9, Emilio Jangbahadoer 5, Ste fan Schrier 4, Benjamin Steenbeek 2. door jaapjan Ritsema MIDDELBURG - Speelronde elf lever de verliespartijen op voor de drie hoogst spelende korfbalploegen van Zeeland, TOP, Tjoba en Fortis. En derdeklasser Togo deelde in de malaise. Het Goese achttal zag de kampioenskansen vervliegen. Kinderdijk-TOP 16-15: TOP viel de ondankbare eer te beurt om de eerste punten van het seizoen aan Kinderdijk te laten. De degradatie kandidaat deed een beroep op en kele oudgedienden, die de doel puntenproductie bovenmatig op voerden voor Alblasserdammer begrippen. Scores TOP: Jeanine Marijs en Corné Bezemer 4, Anne Meulmeester 3, Remco Bezemer, Peter van Belzen 2. Oranje Wit-Tjoba 15-7: Zonder de vakantievierende Dirk-Jan Westmaas was Tjoba vleugellam tegen de nieuwe koploper. De Be velanders kwamen nog wel op 0-2, maar konden zich daarna slechts verdedigend nog profile ren. Bij rust (7-4) was het verschil nog klein, maar aan het einde van het duel niet meer. Scores Tjoba: Dennis Broerse, Niels Westmaas en Esmee Walraven 2, De mi Mondeel 1. Futura-Fortis 12-11: Net als de an dere belangrijkste titelkandidaten in de eerste klasse verloor ook For tis. Door de herfstachtige omstan digheden was de speelruimte be perkt. Dat speelde de Souburgers meer parten dan de thuisploeg. „Het is het seizoen van de gemis te kansen", realiseerde coach Leo nard Debbaut zich. Winst in Den Haag had Fortis de koppositie op geleverd. Nu staat de ploeg zesde. Scores Fortis: Pascal Koppejan 3, Remco Crucq en Rachel Verhage 2, Joyce Schoonaard, Kim Baas, Rens van den Driest en Patrick Koppejan 1 Togo-DVS'69 11-12: Eén helft speelde Togo koploper DVS van de mat, om vervolgens na rust (10-5) met een onbegrijpelijke lamlendigheid de winst te ver kwanselen. „DVS heeft niet ge wonnen, Togo heeft verloren" zei coach Carlo de Waele. Scores Togo: Jan-Kees Goossens 3, Jan-Willem van Nieuwenhuijze en Niek Meerman 2, Marianne van Del- sen, Janneke de Wit, Anouk Hazelaar en Mijke Tahapary 1 KVK-Stormvogels 10-7: Na een gelijk opgaande eerste helft (4-4) leek Stormvogels de beste papie ren te hebben. Invaller Peter Dek ker schoot zijn eerste schot raak en de 5-7 volgde vlot. De ach terstand maakte KVK echter scherper en Stormvogels onacht zamer. Nadat het lang 7-7 stond, ebde het geloof weg bij de West- kappelaars. Scores KVK: Koen Volkers 3, Lennard Volkers en Tonia de Visser 2, Yvonne Joziasse, Wibo Nieuwdorp en Bart Nieuwenhuyse 1 Scores Stormvogels: Arjen Schoe en Niek Peene 2, Sander Verrijzer, Kris Gabrielse en Peter Dekker 1 Scheldevogels-Seolto 5-15. Scores Seolto: Timme Provoost 5, Mayella Kuizinga, Chris Mol, Wouter Hart- hoorn en Jonas Provoost 2, Ralf Dour- lein en Tom Harthoorn 1. Nikantes-Atlas 7-10. Scores Atlas: Tim Dibala 5, Michel Wezemer, Ben van Hese 2, Tommy van der Kuijl 1 Anita Hoekstra staat in de aangeef bij Swift. Lennart Hoogenboom draait om haar heen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 74