Robur geeft twee keer een voorsprong weg Groeneveld praat met Zeelandia Middelburg Arendskerke moet nog vol aan de bak Luctor'88 pakt ondanks verliespartij een prijsje SPORT 41 met Smerdiek to* door Jos van Belzen MIDDELBURG - In de voorlaatste speelronde in de vijfde klasse B was er zondag geen succes voor de Zeeuwse voetbalploegen. Ze lie pen allemaal tegen een nederlaag aan. NVS-Volharding 3-2: Na de 0-1 van Remon Verbart leidden wat slordigheden achterin bij de be zoekers ertoe dat NVS toch met een 2-1-voorsprong aan de tweede helft kon beginnen. Hierin ging Volharding op zoek naar de gelijk maker en deze kwam er ook in de 67e minuut. Kevin van Iersel maakte de 2-2. In de slotfase werd het toch nog 3-2. Robur-Vivoo 3-5: Robur sloot de eerste helft af met een i-o-voor- sprong na een treffer van Polle Hopmans. Na rust werd het 1-2 door Dimitri Ceuppens en Bono Harren. Daniël Schijf en Rick van der Gaag zorgden op hun beurt voor een voorsprong voor de thuisploeg: 3-2. Via twee treffers van Tim Sannen en één van Dimi tri Ceuppens trok Vivoo na negen tig minuten toch aan het langste eind. Odio-Hansweertse *Boys 12-1: In de uitwedstrijd tegen koploper Odio kwamen de Boys er niet aan te pas. Interim-trainer Jules de Vries, die noodgedwongen zelf plaats had genomen tussen de pa len, moest voor rust al zes keer de bal uit het net halen. Zijn oproep tijdens de rust om dubbele cijfers te voorkomen leek succesvol, ze ker toen B-junior Nick van de Zan- de iets terugdeed namens de be zoekers tegenscoorde. Vanaf de zestigste minuut ging het echter weer hard en liepen de hekken sluiters voor de tweede keer een dozijn tegentreffers op. Vosmeer-WW'67 0-5: Halverwe ge de eerste helft kwam de kam pioenskandidaat op 0-1 door Mi chael Gillesen. Nadat Joshua van Willigen een inzet in het zijnet had zien eindigen en de bezoe kers de paal hadden getroffen, werd het binnen enkele minuten 0-3 door treffers van Peter Vriens en Joey van Hooijdonck. Het laat ste kwartier leverde nog treffers op van Robin Schipperijn en Brian Jaspers. Vijfde klasse A. Kwadendamme-Terhole 6-2: Jac- co Zuidhof en Dennis Bek zorg den in de eerste helft voor 2-0. On middellijk na de hervatting kwam Terhole op 2-1 door een doelpunt van Sebastian de Rijcke. De Rijcke scoorde nog eens, nadat Frank Franse de stand op 3-1 had ge bracht. In het slotkwartier drukte de .thuisclub door. Het werd 4-2 door Luc Huige, 5-2 door Zoltan Terjek en 6-2 door Rick Peters. Op sierlijke wijze gaan spelers van Stavenisse (rood-geel shirt) en Smerdiek een duel om de bal aan. foto Leo Adriaansen SKNWK was van een bedroe vend niveau en de overwinning van SPS was dus meer dan ver diend. Martin Quist opende voor rust de score en door een doel punt van Jan-Pieter Bevelander leidde de ploeg van trainer Cees Stoutjesdijk na 45 minuten al met 0-2. In de tweede helft be sliste Stefan Bogers met SPS' der de goal de wedstrijd. SKNWK kreeg vanaf de strafschopstip nog wel de gelegenheid om wat terug te doen, maar Martijn Backx zag zijn inzet gestopt wor den. Voor SPS betekende de zege dat de ploeg oprukte naar de zesde plaats op de ranglijst. Brouwershaven ZSC'62 0-7 (0-2). Nicky van der Velden 0-1, Erik de Vrieze 0-2, Jos Erades 0-3, Robin van Welt 0-4 en 0-7, Mike de Voogd 0-5, Michiel Schipper 0-6. MIDDELBURG - Trainer Marco Groe neveld is bij Zeelandia Middel burg de beoogde opvolger van Ruud Pennings, die aan het eind van dit seizoen vertrekt. De oefenmeester uit Goes voerde al een gesprek met de Walcherse zondag-derdeklasser. Het is de be doeling dat hij deze week met een deel van de spelersgroep om de ta fel zit. Groeneveld is nu nog actief bij zaterdag-tweedeklasser SSV'65. Zeelandia Middelburg kon zondag kampioen worden. Daarvoor had de ploeg moeten winnen van In ternos. Maar het thuisduel ein digde in 0-0. Op de laatste speel dag van het seizoen wacht Zeelan dia Middelburg nu een herkan sing. Uit bij Victoria'03 moet de kroon alsnog op het werk worden gezet, maar men voelt inmiddels wel de hete adem van MOC'17 in de nek. door Robin Hamelink MIDDELBURG - In de derde klasse A van het zaterdagvoetbal blijven de laagvliegers 's-Heer Arendskerke, Spui, De Noormannen en Domburg knokken om de nacompetitie te ontlopen. Spui won met 6-2 van Apollo'69, Domburg verloor met 1-0 van Nieuwdorp en 's-Heer Arendskerke speelde met 2-2 ge lijk tegen DFS, dat zich veilig speel de. 's-Heer Arendskerke-DFS 2-2: Bij rust leidde de thuisploeg met 2-0. Na vijf minuten kwam de equipe van trainer Serge Beulens op 1-0. Tom van de Berg werkte een voor zet van Michel Harinck achter zijn eigen doelman. Na een kwartier ging Pieter Adema over het been bij Huib Nortier. Scheidsrechter Bijl floot voor een strafschop. Van af de stip gaf Adema keeper Kevin Verboom het nakijken. Na een uur kwam DFS op 2-1. Koen van de Berge glipte langs een tegenstander en gaf de bal voor. Doelman Eljo Dooge blun derde en werkte bij de eerste paal de bal in zijn eigen doel. Vier mi nuten later schoot een ontketende Jeroen Grefkens de 2-2 achter Doo ge. Daarna gingen beide teams op jacht naar de winst. Een bevrijden de derde goal bleef uit. Arendsker ke eindigde het duel, na twee gele kaarten voor Dennis op 't Hof, met tien man. Spui-Apollo'69 6-2: Na vijf minu ten maakte Kevin Schot de 1-0. Jo- han Meulbroek verdubbelde de marge en Schot schoot de 3-0 bin nen. Ad Verlinde kon de 4-0 ma ken en de bezoekers mochten met tien man verder vanwege een ro de kaart voor Tim Meijman. Jaimy Traas bepaalde de ruststand op 4-1. Na de thee schoot Jelmer de Pooter de 5-1 binnen en maakte Jeffrey Otten de 5-2. Remco Hame link bepaalde de eindstand op 6-2. Nieuwdorp-Domburg 1-0: De thuisploeg had een veldoverwicht en Teun Rentmeester kopte net na-rust de 1-0 binnen. Vijf minu ten voor tijd schoot Niels Mulder een strafschop via de vingertop pen van keeper Jacco Leijdekkers op de paal. De rebound schoot hij raak, maar de scheidsrechter keur de het doelpunt af. Vlak voor tijd kreeg Domburg een vrije trap of penalty. Nieuwdorp- speler Arjan Franse bleef liggen met een zware schouderblessure en tijdens de blessurebehandeling floot de warrige leidsman af. Kapelle-AZW 0-1: De bezoekers kwamen verrassend op voor sprong. Een halve kans was ge noeg voor Niek de Meijer. Hij werkte de bal met een halve om haal in het doel. Na de thee ver richtte AZW-goalie Youri Bakker enkele puike reddingen. De Noormannen-MZVC 1-1 (1-0). Er- win Pouwelse 1 -0, Kevin Krieger 1 -1 Nieuwland-De Meeuwen 0-1 (0-1). Martijn Houterman 0-1. door jos van Belzen MIDDELBURG - Ondanks een neder laag bij Oostburg (3-1) is Luc tor'88 verzekerd van deelname aan de nacompetitie in de vierde klasse A van het zondagvoetbal. De ploeg uit Heinkenszand gaat op de vierde plaats eindigen en zal daardoor één van de periodeti- tels van een andere club over mo gen nemen. Patrijzen, de nummer negen uit 's-Heerenhoek, won in de voor laatste speelronde met 5-0 van Hulsterloo, dat daardoor degra deerde. Oostburg-Luctor'88 3-1: De stand van 1-0 bij de rust door een treffer van Rick Maenhout was een magere afspiegeling van de verhoudingen in het veld. Na de thee bood het team van trainer Nels Rijvers meer tegen stand. Met een van richting ver anderde inzet bracht Johnny Nieuwdorp in de 55e minuut de gelijkmaker op het bord. Halver wege de tweede helft plaatste Peter van de Linde de bal uit een vrije trap op het hoofd van Ru ben van der Meulen, die de Zeeuws-Vlaamse ploeg opnieuw op voorsprong bracht: 2-1. In de slotfase was het opnieuw raak via een kopbal. Ditmaal gebruik te Niek Maenhaut zijn hoofd goed. Patrijzen-Hulsterloo 5-0: Nadat Perry Bek al in de tiende minuut met een afstandsschot de score had geopend, verzuimde Patrij zen om in de eerste helft al ver der afstand te nemen. Via treffers van Roy Haerkens, Joffrey Geldof en Edwin Capello (2x) liep de thuisploeg na rust snel uit naar 5-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 71