ZSC'62 heeft geen kind aan Brouwershaven Drie uit vier voor Van der Nat A^onnLJ?ng Veertigers tonen onzekerheid hardheid in Rilland 44 SPORT Ambon nog in - 11 1 mi 1 De hoogst spelende Zeeuwse clubs (TOP, Tjoba eri Fortis) incasseerden zaterdag alle drie nederlagen. Zeeuwse toppers zijn in mineur Brouwershaven-speler Marijn Kool (links) vecht een duel uit met Michiel Schipper van ZSC'62. foto Dirk-Jan Gjeltema door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de vierde klasse B was een gehavend Brouwershaven geen partij voor ZSC'62. De ploeg van trainer Clement van Splunder ging met duidelijke cijfers (0-7) on deruit tegen het team van Bram Kot. SKNWK leed op eigen veld een 3-0-nederlaag tegen SPS en werd op de ranglijst gepasseerd door de ploeg uit Scharendijke. Bovenin moest Halsteren, door een 2-2-gelijkspel bij DVO'óo, het kampioensfeest nog een week uit stellen. Wel is de Brabantse ploeg al wel verzekerd van promotie naar de derde klasse van het zater dagvoetbal. Brouwershaven-ZSC'62 0-7: Voor rust kon Brouwershaven, mede doordat ZSC'62 te veel de lange bal hanteerde, nog aardig te genstand bieden. Nicky van der Velden opende de score. Via Erik de Vrieze, die de bal op de rand van het strafschopgebied aannam, zijn man uitkapte en met links in de kruising schoot, werd het voor rust ook nog 0-2. In de tweede helft bleef Robin Provoost met lichte hamstringklachten in de kleedkamer achter. Jos Erades til de met een intikkertje de stand naar 0-3 en via Robin van Welt werd het 0-4. Na een fraaie aan val, waarbij Yoeri de Voogd, Barry Dorreman en Van der Velden be trokken waren, kopte Mike de Voogd ZSC'62 naar de 0-5. Michiel Schipper maakte daarna de 0-6 en met zijn tweede goal van de middag bepaalde Van Welt de eindstand op 0-7. „Het verschil was vandaag overduide lijk. Wij waren conditioneel ook wat sterker. Voor rust waren we iets te gretig met het geven van lange ballen", aldus ZSC-trainer Bram Kot. Bij de ploeg uit Scha rendijke viel Jos Kristelijn met een enkelblessure uit. SKNWK-SPS 0-3: Het spel van SKNWK was bedroevend, de Nieuwerkerkse instelling niet goed en de zege van SPS meer dan verdiend. Martin Quist open de voor rust de score en door een doelpunt van Jan-Pieter Bevelan der leidde de ploeg van trainer Cees Stoutjesdijk na 45 minuten voetbal al met 0-2. In de tweede helft besliste Stefan Bogers met SPS' derde goal de wedstrijd defi nitief. SKNWK kreeg vanaf de strafschopstip nog wel de gelegen heid om wat. terug te doen, maar Martijn Backx zag zijn inzet ge stopt worden. Stavenisse-Smerdiek 2-3 (2-0). Lo renzo van Haaften 1-0, Ard-Jan Prins 2-0, Erik van Haaften 2-1, Kees Hage 2-2, Dennis Moerland 2-3. door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - Speelronde elf lever de verliespartijen op voor de drie hoogst spelende korfbalploegen van Zeeland, TOP, Tjoba en Fortis. In de tweede klasse heeft Swift als koploper twee punten voorsprong na de derbyzege op Ondi. Derdek lasser Togo zag de kampioenskan sen vervliegen door een nederlaag tegen DVS'69. Kinderdijk-TOP 16-15: TOP viel de ondankbare eer te beurt om de eerste punten van het seizoen aan Kinderdijk te laten. De degradatie kandidaat deed een beroep op en kele oudgedienden, die de doel puntenproductie bovenmatig op voerden voor Alblasserdammer begrippen. Scores TOP: Jeanine Marijs en Corné Bezemer 4, Anne Meulmeester 3, Remco Bezemer, Peter van Belzen 2. HEINKENSZAND - De Vlaandertse Ruiters sloten traditiegetrouw het indoorseizoen af. Dat deden ze met een dressuurtweedaagse in Heinkenszand. In de klasse Mi bleken Merel van der Nat, die een thuiswedstrijd reed, en Andrea Niemeijer aan el kaar gewaagd. Van der Nat trok wel met Avalon in drie van de vier proeven aan het langste eind. Oranje Wit-Tjoba 15-7: Zonder de vakantievierende Dirk-Jan Westmaas was Tjoba vleugellam tegen de nieuwe koploper. De Be velanders kwamen nog wel op 0-2, maar konden zich daarna slechts verdedigend nog profile ren. Bij rust (7-4) was het verschil nog klein, maar aan het einde van het duel niet meer. Scores Tjoba: Dennis Broerse, Niels Westmaas en Esmee Walraven 2, De mi Mondeel 1. Futura-Fortis 12-11: Net als de an dere titelkandidaten in de eerste klasse verloor ook Fortis. Door de herfstachtige omstandigheden was de speelruimte beperkt. Dat speelde de Souburgers meer par ten dan de thuisploeg. „Het is het seizoen van de gemiste kansen", realiseerde coach Leonard Deb- baut zich. Scores Fortis: Pascal Koppejan 3, Remco Crucq en Rachel Verhage 2, In de eerste manche op vrijdag liep ze met de expressief bewe gende merrie met 66 procent naar de overwinning. Niemeijer werd met de mooi in balans lo pende Unique met 65,66 procent tweede. In de herkansing toonde Van der Nat zich met 64 procent de beste. Daarmee bleef de com binatie Niemeijer met de Gribal- di-dochter één procent voor. De amazone uit Heinkenszand eiste ook zaterdag in de eerste Joyce Schoonaard, Kim Baas, Rens van den Driest en Patrick Koppejan 1 Swift-Ondo (M) 18-9: Als Swift tegen Merwede en Vitesse zo speelt als in de eerste twintig mi nuten en het laatste kwartier te gen Ondo, dan is er niets aan de hand en grijpt men onbedreigd de titel. In die fases combineerde het team vlotjes en regende het doelpunten. In het middengedeel te liet het spel te wensen over. Scores Swift: Naomi Zuidweg 6, Vera Kuiper 3, Richard Geldof, Anita Hoek stra en Lennart Hoogenboom 2, Kristi- an Huisman, Matthijs Pouwer en Mirel- la Pouwer 1 Scores Ondo: Annemieke Toerse 3, Jeroen Mesu en Robbie Mesu 2, Ro nald Wisse en Dennis Witte 1. Togo-DVS'69 n-12: Eén helft speelde Togo koploper DVS van de mat, om vervolgens na rust (10-5) met een onbegrijpelijke lamlendigheid de winst te ver kwanselen. „DVS heeft niet ge wonnen, Togo heeft verloren" zei coach Carlo de Waele. Scores Togo: Jan-Kees Goossens 3, Jan-Willem van Nieuwenhuijze en Niek Meerman 2, Marianne van Del- sen, Janneke de Wit, Anouk Hazelaar en Mijke Tahapary 1 proef met 94,33 procent de winst voor zich op. Was bij vosmerrie van Niemeijer toen de pijp leeg? De combinatie eindigde met 63,66 procent namelijk op de der de stek. Ze zat achter Rivka Kou- denberg uit Serooskerke. In de tweede proef liet Niemeijer zien dat dit een incident was. Zij liep met Unique met 67 procent naar de zege. Ze sloeg daarmee een gaatje van twee procent met Van der Nat. Ruud Havermans zegeviert in de eindsprint in de straten van Rilland, foto Anco Bauer MIDDELBURG - HW'24 greep in de wedstrijd tegen mededegradatie kandidaat Meto de laatste stro halm om het behoud van het der deklasserschap veilig te stellen. De Hulstenaren wonnen met 3-0 en zijn nu zeker van minimaal de tiende plaats op de ranglijst. Voor de rust scoorden Jari Vyaene en Michal Szczawinski voor de thuisploeg. Na de rust bepaalde Joost van Damme de eindstand op 3-0. Meto staat elfde met 22 punten, terwijl Jong Ambon er net boven staat met een punt meer. De Middelburgers kwamen zondag niet verder dan 1-1 tegen degradant SC Gastel. HW24-Meto 3-0 (2-0). Jari Vyaene 1-0, Michal Szczawinski 2-0, Joost van Damme 3-0. Jong Ambon-SC Gastel 1-1 (0-1). Pascal van Caam 0-1, Remco Felius 1-1. door Wim de Vos RILLAND - De oudgedienden in het amateurpeloton bij Trimbelangen Midden Zeeland laten nog steeds niet met zich spotten. Zaterdag, na de Ronde van Rilland, stonden er drie renners op het podium die qua leeftijd met de amateurs 40+ mee hadden kunnen doen. Johnny van der Klooster, Ruud Havermans en Danny Sleeckx kregen na afloop van een zware race de bloemen uit gereikt. De organisatie had een verhoogd prijzenschema beschikbaar ge steld en dat was blijkbaar behoor lijk doorgedrongen tot de Neder landse en zelfs Belgische cou reurs. Johnny van der Klooster, de winnaar, was de enige uitzon dering op die regel. Ondanks zijn leeftijd is de Lewedorper een trouw deelnemer bij de amateurs, maar Ruud Havermans gaat nor maal van start bij de 40+. „Van daag was een mooie gelegenheid om bij de amateurs mee te doen en dan blijkt dat ik toch nog goed mee kan, hoewel het een zware koers was met die harde wind in de' polder", zei Havermans. Ook Danny Sleeckx had deze wedstrijd uitgekozen, terwijl de Belg normaal in Zeeland alleen aan de wedstrijden om de Zeeuw se ATP Cup meedoet. Havermans was zaterdag onge twijfeld de bedrijvigste en sterk ste coureur. Vanaf de eerste kilo meters zocht de Brabander het avontuur. Hij reed rondenlang sa men met Cornelis Bakker uit Dirksland aan de leiding, maar zag in de slotfase tien renners aansluiten. Toen was het nog niet op bij Havermans, maar deze keer kreeg hij gezelschap van Johnny van der Klooster. Die noemde Ha vermans ook de sterkste van de koers, maar in de spurt troefde hij zijn metgezel toch af. Even la ter won Sleeckx de sprint om de derde plaats. Bij de amateurs 40+ won Raphael Gabriels. De coureur uit Roosen daal reed in de slotronde bij zijn medevluchters weg. Axelaar Pa trick Cornelissen zegevierde in de D-categorie en Gerard Wisse uit Krabbendijke in de S/P-klasse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 62