Bruse Boys herstelt zich van magere start SPORT 41 Voetballers van Duiveland veilig zonder te spelen Top drie heeft genoeg aan één doelpunt rn MAANDAG 29 APRIL 2013 Cl MIDDELBURG - Het Duiveland van interim-trainer Wilmar van de Sande is, met zeven punten voor sprong op de nummer elf Arne- muiden, definitief verzekerd van nog een jaar voetballen in de tweede klasse. In de tweede klasse E is de twee de degradant op twee speelron den voor het einde nog niet be kend. Oostkapelle heeft nog een waterkansje om rechtstreekse de gradatie te ontlopen, maar heeft wel vijf punten achterstand op Serooskerke. Arnemuiden kan door een o-o-gelijkspel tegen WC'68 voorlopig opgelucht ademhalen, want rechtstreekse degradatie is geen optie meer. Wel moet de ploeg uit het vissers dorp, net als VCK, SSV65 en Serooskerke, alle zeilen bijzetten om de nacompetitie te ontlopen. Arnemuiden-VVC'68 0-0. Oostkapelle-Heinkenszand 3-0 (2-0). Arjan Pattenier (strafschop) 1 -0, Giovanni Wattel 2-0, Wouter Ver- duijn 3-0. MIDDELBURG - Drie wedstrijden in de derde klasse A van het zater dagvoetbal werden beslist door één doelpunt. Kampioen De Meeuwen, nummer twee Nieuw- dorp en nummer drie AZW wa ren die minimalisten. Nummer vier MZVC verzekerde zich .van deelname aan de nacompetitie. Kapelle-AZW 0-1 (0-1). Niek de Me ijer 0-1. Nieuwdorp-Domburg 1-0 (0-0). Teun Rentmeester 1 -0. Nieuwland-De Meeuwen 0-1 (0-1). Martijn Houterman 0-1. De Noormannen-MZVC 1-1 (1-0). Er- win Pouwelse 1-0, Kevin Krieger 1-1. Spui-Apollo'69.6-2 (4-1). Kevin Schot 1-0 en 3-0, Johan Meulbroek 2-0, Ad Verlinde 4-0, Jaimy Traas 4-1, Jelmer de Pooter 5-1, Jeffrey Otten 5-2, Remco Hamelink 6-2. DFS-speler Martijn Boot torent hoog boven Arendskerke-aanvoerder Walter de Kok uit. foto Johan van der Heijden door René van Stee ZAAMSLAG - Bruse Boys was er za terdag na de zeperd tegen hekken sluiter Heinkenszand (3-0-neder- laag) alles aan gelegen om bij Zaamslag, de nummmer drie van de ranglijst, een goed resultaat uit het vuur te slepen. Met een 2-2-ge- lijkspel slaagden de bezoekers in die missie. Niettemin was het een wonder dat die eindstand op het score bord stond, want de nummer twee van de ranglijst werd de eer ste 25 minuten volledig zoek ger speeld. De score had in dit gedeel te van de wedstrijd veel hoger kunnen oplopen. „Ik dacht in de beginfase: wat gaan we hier bele ven", zei middenvelder Marco Ket ting. „We kwamen er totaal niet aan te pas. Zaamslag zette enorm veel druk, waaraan wij ons niet konden ontworstelen." Na veer tien minuten was het al 2-0 door treffers van Mario de Fouw (kop bal) en Peter Dieleman. Diezelfde Dieleman en Zaamslag-midden- velder Juriën Dam waren in res pectievelijk de negende en de twaalfde minuten eveneens dicht bij een doelpunt. Doordat de tel ler bij 2-0 stokte, bleef Bruse Boys in de wedstrijd. Ook een tactisch omzetting, waarbij aanvaller Tho mas Groeneveld een linie zakte, zorgde voor meer evenwicht. Dit resulteerde in de 38e minuut in de aansluitingstreffer van Dennis Hoep. De aanvaller, normaal een speler van het tweede elftal, was in de zeventigste minuut ook goed voor de 2-2. Beide treffers kwamen op bijna identieke wijze tot stand. Tot twee keer toe speel de Marco Ketting zich goed vrij, waarna zijn passes rechts in de diepte evenzo vaak fraai werden afgerond. Ben von Unen had in de laatste minuut de 2-3 op zijn hoofd, maar Zaamslag-doelman Guido Vinke redde bekwaam. Het zou ook te veel van het goede zijn geweest, met name ook omdat Dieleman en Mare de Haas dicht bij Zaamslagse treffers waren. Ketting, één van de uitblinkers bij de bezoekers, was tevreden met het punt. En dan vooral omdat Bruse Boys voor het eerst sinds weken het niveau had gehaald dat bij de ploeg past. Het vertoonde spel gaf hem ook vertrouwen rich ting de nacompetitie. Daarin zijn Ketting en de zijnen van plan om hun huid zo duur mogelijk te ver kopen. Een lastige klus, beseft de midden velder. „Onze selectie is heel smal. Een blessure is zodoende lastig op te vangen. Verder staat een man of negen op scherp, waardoor zowat elke gele kaart een schorsing oplevert", refereer de Ketting zaterdag onder meer aan schorsingen van Olaf Willem- se en Rudie van der Bijl. Boven- KARAKTERISTIEK Zaamslag-JJruse Boys 2-2 (2-1). 5. Mario de Fouw 1-0,14. Peter Die leman 2-0, 38. Dennis Hoep 2-1, 70. Dennis Hoep 2-2. Scheidsrech ten A. Deurloo (Tholen). Gele kaart: Mario de Fouw (Zaamslag). Aantal toeschouwers: 150. Bruse Boys: Mark Giljam; Erik Duf- fener, Johan Vroegindewey, Jasper Maaskant, Rudo van den Berge; Marco Ketting, Gerard Vogel (62. Mare bij de Vaate), Domenique van den Berge, George Geluk; Tho mas Groeneveld (46. Ben von Unen), George Geluk, Dennis Hoep. dien ontbrak Robin Meertens van wege een blessure, terwijl Tho mas Groeneveld in de rust in de kleedkamer achterbleef met kuit klachten. Ketting denkt dat Bruse Boys neg niet rijp is voor de eerste klasse. „Vanwege die smalle selectie, maar ook doordat we lange tijd bo ven onze stand hebben geleefd. Natuurlijk, we hebben die perio- detitel meer dan terecht gewon nen, maar een niveau hoger zal het zeker niet zo meezitten als de eerste zes, zeven maanden van dit seizoen. Het is hinken op twee ge dachten. Aan de ene kant willen we graag hogerop, maar we zitten niet te wachten op een verloren seizoen. Dan is het beter om bo venin mee te draaien in de twee de klasse." Door het gelijkspel in Zaamslag veroverde Klundert zonder zelf te spelen de titel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59