Plattere organisatie Pontes Pieter Zeeman 44 Het is verstandig pas boontjes te zaaien na de IJsheiligen op 11, 12 en 13 mei." Meimarkt Scharendijke SCHOUWEN-DUIVELAND 17 OVER DE OOSTERSCHELDE De Zeeuwse weerman Jos Broeke voorspelt aan boord van 'De Onrust' droog weer bij de troonswisseling. Rommelmarkt Woensdag 1 Mei Op kop in sloot Werkstraf na kraak Vrachtwagen in brand Kledingactie MAANDAG 29 APRIL 2013 Vaartocht door Ali Pankow BURCHSLUIS - De kreeften houden zich nog schuil en het fluitekruid dat normaliter rond Koninginne dag bijna is uitgebloeid, moet nu nog tot volle wasdom komen. „April was droog, redelijk zonnig, maar erg koud", concludeert Jos Broeke zondagochtend aan boord van ms De Onrust. Marcel en Jacqueline van Mill, schipper en gastvrouw van dit schip hebben de Zeeuwse weer man in ruste uitgenodigd dit voor- en najaar acht keer mee te varen om de passagiers mee te ne men in de wereld van het weer, wolken en wind. Broeke doet dat op zijn bekende deskundige en be scheiden wijze. Vanuit de haven in Burghsluis zet de rondvaartboot dit keer eerst koers langs de stormvloedkering en de Roggeplaat. „Het is eb en dan is er grote kans ook zeehon den op de zandplaat te zien lig gen", laat Broelce weten. „Kijk, daar liggen er een paar te blinken in de zon", roept een passagiere wijzend langs haar verrekijker. De vierjarige Stijn uit Amersfoort kijkt wat verbaasd naar de anemo meter die de weerman hem plots in de hand drukt. Of hij even de windkracht wil meten. Wind kracht 2: dat is heel bescheiden voor de Oosterschelde en het Weerman Jos Broeke. maakt het verblijf buiten op het dek best aangenaam. Bij vertrek sieren wolken nog de lucht, maar Broeke belooft dat ge durende de tocht, de zon wat va ker te zien zal zijn. „Maar het zal wel even duren, want er hangt een warme luchtlaag onder en daar plakken de wolken als het ware aan vast. Inversie houdt wel de verticale werking tegen." Euh, bedoelt hij dat het door die war me luchtlaag niet zo gauw gaat re genen? Ja, dat bedoelt hij. Broeke weet heel veel over het weer, ook in vroeger tijden. Dat er in mei 1740 nog geen groene blaadjes aan de bomen zaten bij voorbeeld, maar ook dat is toen goed gekomen. De grote tempera tuurschommeling de afgelopen week vond hij overigens wel op merkelijk. Zo werd in Westdorpe donderdagmiddag 24 graden ge meten en vrijdag op diezelfde plek slechts 7 graden. Voor het weer tijdens de troons wisseling verwacht hij overwe gend droog weer, stapelwolken en wat zon en een graad of 12. Op de datum van 30 april kan het ove rigens alle kanten op met het weer, zo heeft de ervaring hem ge leerd: 27 graden op 30 april 1993, maar op 30 april 1949 was het ga zon van paleis Soestdijk 's och tends wit gekleurd door rijp. „Tot aan de IJsheiligen op 11,12 en 13 mei kan er nachtvorst voorko men. Pas daarna kun je boontjes zaaien", volgens Broeke. Hij voegt er aan toe dat Duitsland nog een vierde IJsheilige kent: Sophie op 14 mei. „Maar daar doen wij hier in Nederland niet aan." De Zeeuwse weerman Jos Broeke (met pet en microfoon) geeft de passagiers aan boord van de ms Onrust toelichting op de omge ving en de invloed van het weer. foto Dirk-Jan Gjeltema met weerman ZIERIKZEE - Pontes Scholengroep in Zierikzee en Goes krijgt een platte re organisatie. Het college van be stuur dat nu bestaat uit vier deel tijd-leden wordt terug gebracht naar één voltijd voorzitter. Voor de vestiging van Pontes Pie ter Zeeman in Zierikzee houdt dit in dat rector Sjef Lommen te rugtreedt uit het college van be stuur en zich volledig met de orga nisatie van de Zierikzeese vesti ging gaat bezig houden. B en W van Schouwen-Duiveland gaan ak koord met de bestuurswijziging. Met deze verandering hoopt Pon tes Scholengroep beter aan te slui ten bij recente ontwikkelingen. Zo blijft de financiering van het onderwijs door het Rijk achter bij de kostenontwikkeling, daalt het aantal leerlingen en zijn er grote verschuivingen in de opleidings vraag van leerlingen. Verder stelt de Wet op het Passend Onderwijs hoge eisen aan de kwaliteit van het onderwijs. Een andere op han den zijnde verandering bij Pontes Pieter Zeeman is het schrappen van de functies van de twee sec- torhoofden; Chiel Timmerman voor havo/vwo en Anita de Mun- nik voor vmbo. Het plan is die wij ziging met ingang van het nieu we schooljaar door te voeren. GEERSDIJK Aan de Anna Mariaweg bij Geersdijk is zaterdag een vrachtwagen op z'n kop in de sloot beland. Het ging om een tankwagen met mest De chauf feur is vermoedelijk eerst in de berm geraakt. Er zijn geen ge wonden gevallen. VEERE In Zanddijk bij Veere is dit weekend de lading dakpanelen van een oplegger volledig ver brand. Eerder ontstond vlakbij een soortgelijke brand. Die bleef beperkt Dit keer laaiden de vlammen hoog op. De poli tie vermoedt brandstichting. SLUIS Een 20-jarige Hagenaar heeft een werkstraf van veertig uur gekregen omdat hij in mei vo rig jaar in Sluis parkeerautoma ten had gekraakt. Dat werd op camera vastgelegd. De buit was een grijpstuiver, maar genoeg om hem te veroordelen. SCHOUWEN-DUIVELAND In de eerste week van april heeft Sam's Kledingactie voor Mensen in Nood op Schouwen Duivenland een kledinginza- meling gehouden. Dankzij de vrijwillige hulp van diverse mensen werd in totaal 2.680 kg kleding ingezameld. NIEUWERKERK - De hersteld her vormde Kerk van Sirjansland houdt vrijdag 4 mei aan de Burg. Boumanstraat in Nieuwerkerk een verkoping en rommelmarkt ten bate van de kerk. De rommel markt is van 9 tot 15 uur. Van 10.00 uur tot 17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55