Brian van Coethem boekt al zijn vierde overwinning van het seizoen QTWARTl Ruden de Ridder sterk in zwembad van Antwerpen SPORT 47 DHZVVI Raoul Poortvliet zesde in Made Brons Van Noorden in trail Ardennen Kort grootverdiener op springconcours Topklasseringen voor Van der Lijke Team Boutens wint Twaalftiursrace MAANDAG 29 APRIL 2013 Jeroen Meijer komt als eerst over de finish, foto Peter Nicolai door Koen de Vries EXLOO - Het kan niet op voor Brian van Goethem. Amper drie maan den nadat de inwoner van Sluiskil zich een stuk serieuzer met wiel rennen ging bezighouden, boekte hij zondag al zijn vierde overwin ning van het seizoen. Zijn zege in de Drentse Kasseienomloop was bovendien de mooiste van de vier. „Dit was een wedstrijd op 1.2-ni- veau, zo'n beetje het hoogste ni veau waaraan ik mee kan doen. Bo vendien versloeg ik in de sprint twee renners van Jo Piels. Dit is een enorme opsteker voor mij." 's Morgens bij het opstaan had Van Goethem niet het idee dat hij voor de overwinning in aanmer king zou komen. Zaterdag had hij zich in de Zuidenveldtour de hele dag weggecijferd voor zijn Me- tec-ploeggenoot Jeff Vermeulen en dat was hem niet in z'n koude kleren gaan zitten. Het was echter niet voor niets, want Vermeulen won. „Ikzelf was zesde en daar was ik heel tevreden mee", aldus Van Goethem. Een dag later reed hij lange tijd een onopvallende koers. „Ik heb me de hele dag kunnen sparen en had het geluk dat ik niet lek reed. Tot 170 kilometer heb ik geen trap te veel gedaan." Toen veertig kilometer voor de fi nish een groep van veertig ren ners wegreed op een van de vele kasseistroken, zat Van Goethem er echter wel bij. En toen er op de laatste kasseistrook, vier kilome ter voor de finish in het Drentse Exloo, vier man het hazenpad ko zen was hij weer van de partij. „Er zaten twee man van Jo Piels bij. Demarreren had geen zin, dus ik heb tot de eindsprint gewacht. Daarin legde ik iedereen erop. Het liep een beetje omhoog en de wind stond tegen. Puur op de macht heb ik het karwei afge maakt." Van Goethem reed vorig jaar nog in de clubcompetitie. Dankzij zijn goede resultaten kon hij overstap pen naar Metec, een zogenaamde Continentale ploeg. Sinds februa ri, toen de Zeeuws-Vlaming afstu deerde aan de Hogeschool Zee land, richt hij zich helemaal op het wielrennen. „Vorig jaar train de ik zeven a acht uur per week. Nu het dubbele. Bovendien heb ik veel meer rust. Da's ook heel belangrijk voor een wielrenner." Van Goethem hoopt nu over enke le weken aan Olympia's Tour mee te mogen doen. „Ik hoop dat ze me kiezen, maar weet niet of ik in het plaatje pas." ANTWERPEN - Ruden de Ridder was op dreef bij wedstrijden in Antwerpen. De zwemmer van DZK verbeterde drie Zeeuwse re cords. Met 29.44 scherpte hij het record op de 50m vlinder aan. Het record op de 100m vlinder verbe terde hij naar 1.06.87 en dat op de 200m vlinder naar 2.34.26. Boven dien zwom De Ridder vijf limie ten voor de NJK. Ook andere Zeeuwen waren op dreef in Antwerpen. Jeroen Aers- sens (Schelde) behaalde zilver op de 100m vrij en 50m vlinder. Sem van Eisen (DZK) pakte goud op de 50m vlinder en op de 100m school. Ploeggenoot Melle van Ge- mert tikte op de 100m school als derde aan. Daarnaast zwommen tal van Zeeuwse zwemmers limieten voor het ONK of plaatsten ze zich voor het NJK. MADE De 27 jarige wielrennner Raoul Poortvliet uit 's-Hee- renhoek is zondag zesde ge worden in de Profronde van Made. Poortvliet maakte deel uit van een kopgroep van zeven die halverwege de koers over 80 kilometer ontstond. In de laatste ronde trachtte Poortvliet nog weg te komen, maar dat misluk te. Winnaar werd Ivar Slik van het Rabobank Develop ment Team. BOUILLON Atleet Huub van Noorden eindigde in La Bouilonnan- te, een trailloop van 54 kilo meter door de Belgische Ar dennen, 'op de derde plaats. De Goesenaar legde de af stand af in 5 uur en 3 minu ten. Hij moest twee Belgen nipt voor laten gaan. Michel Verhaegh won in 4.58.47. Van Noorden legde vorige week beslag op de derde plaats in de Marathon Zeeuws-Vlaanderen. EBREICHSDORF Anouk Kort uit Lewedorp is met haar paard Tjambika als derde geëindigd bij een springwedstrijd in het Oos tenrijkse Ebreichsdorf. In de finale van de zoge naamde Gold Tour bleef Kort foutloos, maar ze was minder dan een seconde langzamer dan de winnaar, de Iers Cian O'Connor. De derde plaats leverde de Bevelandse amazone toch nog 3.525 euro op. MIDDELBURG Nick van der Lijke blijft het goed doen in de Ronde van Bretagne. De wielrenner uit Middelburg finishte zondag als elfde in de derde etappe, in dezelfde tijd als winnaar lulian Alaphilippe uit Frank rijk. Van der Lijke, rijdend voor het Rabobank beloften- team, behield daarmee zijn tweede plaats in het alge meen klassement en blijft leider van het jongereklasse- ment. De Ronde duurt tot en met 1 mei. MIDDELBURG Het team van de Zeeuwse topkarter Ruben Boutens greep zaterdag de winst in de Twaalftiursrace bij Kar- ting Middelburg. Er kwamen twaalf teams uit heel Nederland aan de start. In de beginfase kregen VDH Racing (team Boutens) en Kastaci Racing het met el kaar aan de stok. Kastaci zak te later wat weg. Uiteindelijk won VDH Ra cing, met 24 seconden voor sprong op Veersedam Auto.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47