Bram Weiten sterkste bij nieuwelingen in Wim Hendriks Trofee Kevin Spruijt neemt iedereen de maat Baanwedstrijden zijn taboe bij senioren Zeeuwse springruiters lijken klaar voor strijd op Jumping Nieuwland 46 SPORT WIM HENDRIKS TROFEE Jeroen Meijers komt als eerste over de streep in 31e editie van de Wim Hendriks Trofee. koewacht - De zevende Wim Hen driks Trofee voor nieuwelingen is zaterdag gewonnen door Bram Weiten uit Moergestel. De renner van TWC Pijnenburg was de sterkste van een kopgroep van achttien man. Hij versloeg de Deen Anthon Charing met een se conde verschil. Diens landgenoot Mikkel Honoré veroverde drie se conden daarachter de derde plaats. Beste Zeeuw was Martijn de Brouwer. In zijn eigen dorp reed de coureur namens het dis trict Zuid-West op 55 seconden naar de 57e plaats. De wedstrijd ging over een afstand van 80,5 ki lometer van het Belgische Sint-Gillis-Waas naar Koewacht. Ook diverse jeugdcategorieën re den in Koewacht hun wedstrij den. In categorie 7 reed Timo de Jong uit Goes naar de tweede plaats. Pepijn Hillemans uit Mid delburg was de beste Zeeuw in ca tegorie 6. Hij behaalde de derde plaats. Jochem Kerkhaert uit Schoondijke belandde met een vierde plaats net naast het po dium. Jurgen Mesu uit Middel burg eindigde in categorie 4 op de eerste plaats, terwijl Myrthe Greij- danus (Dishoek) de zege in catego rie 1 pakte. Vera de Munnik (Ka- pelle) eindigde als derde. door Herman Heuvink VLISSINGEN-OOST - Motorcrosser Kevin Spruijt uit Meliskerke won za terdag in de klasse MX 2 4-takten ook de tweede clubcross van de MSV de Uitlaat. Bij de MX 2 2-tak- ten ging de zege naar Guido Boone uit Oost-Souburg. Marco de Feijter uit Heinkenszand was de sterkste bij de MX 1 en Erik van der Wek ken uit Zierikzee won bij de vetera nen. „Eén leuk dagje, een prima baan maar te weinig deelnemers", vond René de Nood, voorzitter van De Uitlaat. Voor het magere aantal van vijftig crossers waren diverse oorzaken. Door klassen sa men te voegen ontstonden er toch leuke wedstrijden. De MX 2 2-takt was wel goed bezet. Guido Boone nam op zijn KTM ie dereen de maat. Plaatsgenoot Lars de Nood haalde ondanks een min dere start toch nog een tweede plaats binnen. Bij de MX 2 4-tak ten, die samen reden met de MX Dekkers in de verkeerde groep door Mitchell Minnaard 1, vertrok Gian Carlo Buijs het snelst in de eerste manche. Daar na stelde Spruijt echter orde op za ken. Hij nam gedecideerd de lei ding over en stond die niet meer af. Tommy van Wanrooij werd derde. In de tweede heat dezelfde uitslag, al reed Spruijt toen van start tot finish aan de leiding. Bij de veteranen maakte Erik van der Wekken zijn favorietenrol waar. Mykel van de Goor werd telkens tweede en ook Ron Bos uit Goes mocht mee naar het podium. Bij de 85 cc grote wielen blonk Ti mo Dhanié uit Terneuzen uit. Op eerbiedige afstand werd Dean Houghton uit Lewedorp tweede. Luc Verboom, overgestapt van de 65CC naar de 85CC, werd derde. J3y- den Hoek won bij de kleine wie len. Bij de 65CC waren tweede plaatsen voor Mats Leeuwesteijn (grote wielen) en Danny van den Bossche. Bryan Nelis, tweede in de eerste manche, kwam in de tweede manche na de start in het gedrang, viel en moest gebles seerd opgeven. koewacht - Hans Dekkers uit IJ- zendijke probeerde het wel, maar net als bijna alle andere ontsnap pingen in de Wim Hendriks Tro fee, werd ook zijn aanval in de kiem gesmoord. De allerlaatste aanval van de dag werd door het peloton niet goed op waarde ge schat en daardoor mocht Jeroen Meijers voor de derde keer in zijn nog prille loopbaan op het po dium verschijnen in Koewacht. Voor de mensen langs de kant wa ren de weersomstandigheden tij dens de 31e editie van de Wim Hendriks Trofee perfect; een fel zonnetje en weinig tot geen wind. Voor de aanvallende wiel renners was dit verre van ideaal. Kopgroepen kregen van het pelo ton niet meer dan vijftien secon den voorsprong. Totdat Hans Dek kers besloot aan te zetten. Vijftig kilometer voor het einde wilde de coureur uit IJzendijke met vijf andere renners eens een poging wagen. „Maar ik zat niet echt in een goede groep. De sa menwerking was wel goed, daar lag het niet aan. We hadden al leen geen renners in onze groep die bij Swabo, het team van de koploper in het clubkampioen schap zaten", zei de 38-jarige Dek kers na afloop. Want de Wim Hendriks Trofee was, na de Ron de van de Braakman, de tweede koers die gehouden werd voor de ze competitie. Het team van Swa bo, een fusie tussen LRTV Swift, WV Avanti en RTV de Bol lenstreek, schitterde door afwezig heid in de kopgroep en liet de vluchters daarom niet gaan. „Die ploeg heeft veel jongens die hard kunnen rijden. Zij reden de gaat jes met de kopgroepen steeds weer dicht", aldus Dekkers. Zelfs het gaatje van maximaal 35 seconden met de kopgroep waar Dekkers deel van uit maakte. Eén aanvaller kon niet worden terug gepakt door het bloeddorstige pe loton. Jeroen Meijers van WV De Jonge Renner besloot er bij het luiden van de bel voor de laatste ronde samen met een medevluch ter vandoor te gaan. „Ik voelde me goed. Dat kwam ook door het weer. Het was windstil en zowat iedereen kon gemakkelijk mee in het peloton", had de uiteindelijke winnaar al tijdens de koers ge merkt. De koplopers verteerden de kasseistroken ook in de laatste ronde nog uitstekend en leken met zijn tweeën voor de winst te gaan sprinten. De 20.-jarige ren ner uit Alphen (Noord-Brabant) dacht daar echter anders over. „Ik wilde voor de sprint bij hem weg zijn. Dat lukte me ook en na twee keer een derde plaats bij de nieu welingen, ben ik hier nu eens eer ste. Ik had al tegen mijn vader voor de grap gezegd dat ik dit keer weer wel derde zou worden. Uiteindelijk mocht ik toch twee treden hoger plaatsnemen op het podium." Dekkers kwam 25 seconden later in het peloton over de streep en eindigde als eerste Zeeuw op de veertiende plaats. Daar was de renner van de Dommelstreek niet tevreden mee. „Ik had dit keer een betere conditie dan vorig jaar. Toen werd ik negende. Ik was toen veel op pad voor mijn werk en was soms een maand niet thuis. Dit jaar kende ik een betere voorbereiding, en toch kwam het er op het juiste moment niet uit", zei hij wat teleurgesteld. „Maar ik fiets momenteel puur voor mijn plezier en de goede snelheid krijg ik vanzelf wel weer in de benen." MEESTE ZEEUWEN IN PELOTON Dennis Raadtgever kwam als twee de Zeeuw over de streep in Koe wacht De renner van het Arrow Cycling Team kwam in hetzelfde peloton als Dekkers als zestiende over de finish. Ook Elroy Schut, Jimmy de Bruyn, Jacob Wijnstra, Michiel Jumelet, Nathan Traas en Ismaen Segers kwamen in het peloton van tach tig renners over de finish. Zij wer den door de tijdwaarnemer op een achterstand van 25 seconden van de winnaar geregistreerd. Ramon Vleugel uit Biezelinge moest de strijd al na vijf kilometer staken. Op een recht stuk kwam de coureur van ZRTC Theo Middel kamp ten val en kon daarna niet verder. door Sjaak Sinke VLlSSiNGEN - Een schitterende nieu we atletiekbaan en een leuk pro gramma konden er niet voor zor gen dat er zaterdag veel senioren kwamen naar de VZA-wedstrijden in Vlissingen. Zo verscheen er voor het ZK 3000 meter steeple slechts één senior aan de start: Willem de Korte (Dy namica). De Zeeuws kampioen 1500 meter haalde na een kleine 11 minuten de finish. Tim van den Broeke (Dynamica) liep als A-ju nior zijn eerste 3000 meter steeple in 10.18.01. Gino Harinck (Dynamica) won eerst de 800 meter bij de jongens B en vervolgens ook moederziel alleen de 2000 meter steeple. Hij finishte in 7.20.18. Finn de Leng (Dynamica) deed het op het ZK-verspringen jongens B prima met een sprong net onder de 6 meter. Hij werd op 7 centimeter gevolgd door Evan de Schrijver (AV'56). Thomas Kempe (Dynamica) no teerde de snelste tijd op de 200 meter: 23.48. Hij werd op drietien den gevolgd door B-junior Jason Gillissen (AV'56). Bij de C-meisjes won Amber Bou- tense (Scheldesport) de incouran te 150 meter, Jennifer Proost (AV'56) het kogelstoten, Romy de Kesel (RKHAV) het hoogsprin gen) en Waeöby Jones (Schelde sport) de 1000 meter. C-junior Jordy Bot (AV'56) had een ruime voorsprong op de 150 meter en won ook de 800 meter. Maarten Biesbroeck (RKHAV) wierp de discus net onder de 34 meter en Nout van de Bos (Delta Sport) won het verspringen. door Lucien Roelandt nieuw- en sint joosland - Een massa deelnemers aan Jumping Nieuwland slaat vanaf donderdag bij Stal de Kroo de tenten op. Met sport van hoog niveau lieten de Zeeuwse springruiters zaterdag al zien dat ze klaar zijn voor de con frontatie met de ruiters van buiten de provincie tijdens het vierdaags evenement in Nieuw- en Sint Joos- land. Dat wordt van donderdag tot en met zondag gehouden. In de in handicap verreden klasse Z eiste Debora Benschop de over winning voor zich op. De amazo ne nam daarmee revanche op Wil- ma Stouten uit Serooskerke die in M een zeker lijkende overwin ning voor de neus van de Vlissing- se wegkaapte. Met de lange lijnen en keuze-af standen tussen de hindernissen werden de ruiters door bouwer Martin de Kroo stevig aan de tand gevoeld. Benschop stuurde in M de merrie Aniet in de barrage in 43,91 seconden foutloos over het parkoers. Hiermee leek de ver pleegkundige met de Tenerife VDL-dochter verzekerd van de overwinning. Maar het laatste woord was voor Wilma Stouten met de merrie Stoutens Tamara. De amazone vloog met de Fer- ro-dochter in 40,75 seconden naar de overwinning. In Z wisten zich vijf combinaties voor de barrage te plaatsten. Ma rieke de Bart bracht het spel op de wagen met Champagne Z. Ze reed een foutloze rit in 52,42 se conden. Deze tijd bleek goed voor de tweede stek. Debora Benschop had met de ruin Climax geen en kel probleem om sneller te zijn. Onder het goedkeurend oog van fokker/eigenaar Dirk Maris uit Poppendamme sprong de amazo ne uit de Scheldestad in 45,73 se conden over de acht barrières. Net als in M leek voor Benschop de geschiedenis zich te herhalen. Ook nu vloog Wilma Stouten als een raket over het parkoers, nu met de ruin Stoutens Zidane on der het zadel. Met de tijd van 42,27 seconden was de combina tie ook nu weer duidelijk het snelst. Maar op de laatste hinder nis trok de Chin Chin-zoon een paal naar de bodem. „Ik ben ontzettend blij met deze overwinning", was de eerste reac tie van de zichtbaar genietende Debora Benschop. „Ik ben in ver wachting en sta daardoor straks een tijdje aan de zijlijn. Dat ik dit nog mag meemaken, doet mij ont zettend deugd."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 46