Slechte dag voor Zeeuwse korfbalteams DZK sluit seizoen in stijl af t De Schelde deklasseert Zierikzee 44 SPORT VELDKORFBAL Kristian Huisman is een belangrijke schakel bij de Middelburgse titelfavoriet in de tweede klasse. door Jaapjan Ritsema GOES - Speelronde elf leverde lou ter verliespartijen op voor Zee- lands hoogst spelende korfbalploe gen. Op de velden in den lande gin gen zowel TOP, Tjoba als Fortis te leurstellend onderuit. Kinderdijk-TOP 16-15: TOP viel de ondankbare eer te beurt om de eerste punten van het seizoen aan Kinderdijk te laten. De degradatie kandidaat spinde garen bij wat oudgedienden die de doelpunten productie bovenmatig opvoerden voor Alblasserdammer begrippen. Op een goed kwartier voor-rust na liep TOP er op de tenen achter aan en kon nergens aanspraak ma ken op meer. Scores TOP: Jeanine Marijs en Corné Bezemer 4, Anne Meulmeester 3, Remco Bezemer en Peter van Belzen 2. Oranje Wit-Tjoba 15-7: Zonder de vakantievierende onderwijzer Dirk-Jan Westmaas was Tjoba vleugellam tegen de nieuwe kop loper Oranje Wit. De Bevelanders kwamen nog wel op 0-2-voor- sprong, maar konden zich daarna slechts verdedigend nog profile ren. Door de Dordtse treffers na rust (7-4) was de optelsom snel gemaakt: een gedesillusioneerd Tjoba verloor kansloos. Scores Tjoba: Dennis Broerse, Niels Westmaas, Esmee Walraven en Demi Mondeel 2. Futura-Fortis 12-11: Net als de an dere potentiële titelkandidaten verloor ook Fortis. Door de herfst achtige omstandigheden was de speelruimte beperkt. Dat speelde de Souburgers meer panen dan de thuisploeg. „Het seizoen van de gemiste kansen", realiseerde coach Leonard Debbaut zich. Winst in Den Haag had de koppo sitie opgeleverd. Nu is de zesde plaats Fortis' deel in deze onvoor spelbare eerste klasse. Scores Fortis: Pascal Koppejan 3, Remco Crucq en Rachel Verhage 2, Joyce Schoonaard, Kim Baas, Rens van den Driest en Patrick Koppejan 1 Togo-DVS 11-12: Eén helft speelde Togo koploper DVS van de mat, om vervolgens na rust (10-5) met een onbegrijpelijke lamlendig heid de zekere winst te verkwan selen. Scores Togo: Jan-Kees Coossens 3, Jan-Willem van Nieuwenhuize en Niek Meerman 2, Marianne van Delsen, Jan- neke de Wit, Anouk Hazelaar en Mij- ke Tahapary 1 KVK-Stormvogels 10-7: Na een gelijk opgaande eerste helft (4-4) leek Stormvogels de beste papie ren te hebben toen invaller Peter Dekker zijn eerste schot raak schoot en de 5-7 vlot volgde. De achterstand maakte KVK echter scherper en Stormvogels onacht zamer. Na de langdurige 7-7 ebde het geloof weg bij de Westkappel- aars. Scores KVK: Koen Volkers 3, Lennard Volkers en Tonia de Visser 2, Yvonne Joziasse, Wibo Nieuwdorp en Bart Nieuwenhuyse 1. Scores Stormvogels: Arjen Schoe en Niek Peene 2, Sander Verrijzer, Kris Gabrielse en Péter Dekker 1. Scheldevogels-Seolto 5-15: In een veredelde oefenpartij haalde Seol- to vooral verdedigend een ruime voldoende. De Vlissingers hiel den de Brabantse opponent in de houdgreep. Aanvallend verzopen de bezoekers in de kansen. „Dan zijn we toch nog te onervaren om de zwakheden van een tegenstan der optimaal uit te buiten", aldus coach Sjaak Joziasse. Scores Seolto: Timme Provoost 5, Mayella Kuizinga, Chris Mol, Wouter Harthoorn en Jonas Provoost 2, Ralf Dourlein en Tom Harthoorn 1. Nikantes-Atlas 7-10: Ook Atlas moest in Hoogvliet rekening hou den met de invloed van de wind. Dat deed de Ritthemse derdeklas ser geconcentreerd en geduldig. Na rust (3-5) drong Nikantes, na een mindere fase van Atlas, nog wel aan tot 7-8 maar in het laatste kwartier herstelden de bezoekers en kregen loon naar werken. Scores Atlas: Tim Dibala 5, Michel Wezemer en Ben van Hese 2, Tommy van der Kuijl 1 door Ko Mechielsen MIDDELBURG - De waterpoloërs van DZK, die vorige week al kampioen werden in de eerste klasse, speel den zaterdag een puike laatste wedstrijd. De Vlissingers wonnen dik verdiend met 4-8 van De Ven nen. De DZK-vrouwen verloren hun laatste wedstrijd met 7-5 van HZ&PC in Horst. De Vennen-DZK 4-8: DZK speel de echter erg sterk in het begin van de wedstrijd en kwam op 0-2. De Vennen kreeg daarna twee maal een man-meer-situatie, maar DZK wist met goed verdedi gend spel de voorsprong vast te houden. Het werd daarna een spannende wedstrijd, waarin DZK wel de betere ploeg was, maar De Vennen terug zag ko men tot 1-3. Vijftien seconden la ter was het echter alweer 1-4. Toch bleef De Vennen strijden, maar keeper Mees Leijnse bewees opnieuw zijn waarde voor DZK en hield erg veel tegen. Pas halver wege de derde periode was het De Vennen dat de marge terug bracht: '2-4. DZK kwam op 2-5 maar De Vennen kwam terug tot 4-6 met nog drie minuten op de klok. De laatste minuten waren weer voor DZK, dat uitliep naar 4-8. Scores DZK: Martijn Mechielsen, Bas Mechielsen en Jordy de Nood 2 en Sjoerd Leijnse 1 maal. Vrouwen. HZ PC-DZK 7-5: De DZK-vrouwen speelden een span nende wedstrijd in Horst. De thuisploeg nam twee maal een voorsprong, maar DZK vocht zich telkens terug. Ook in de tweede en derde periode ging het gelij- kop. In de laatste periode was het opnieuw HZ&PC dat een voor sprong nam en die niet meer uit handen gaf. Scores DZK: Rowena Witkamp 3 en Liliane Sole en Sylvia Crielaard beiden 1 maal. Bij Tjoba geleerd, bij Swift gedaan door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Kristian Huisman wordt alsmaar beter. De 24-jarige korfballer speelde twee jaar bij Tjoba en plukt daar nu bij Swift de vruchten van. In de met 18-9 gewonnen wedstrijd tegen Ondo speelde hij zaterdagmiddag ijzer- sterk, zowel aanvallend als verde digend. Huisman verkaste in 2009 van Middelburg naar 's-Heer Hen drikskinderen. Hij volgde toen een avondopleiding en kon niet meer present zijn op de trainings avonden van Swift. Bij Tjoba - op het veld een eersteklasser, in de zaal een overgangsklasser - kon hij sport en studie wel combine ren. Aanvankelijk kwam hij bij het derde team, maar al snel rees zijn ster en schopte hij het tot de eerste selectie. „Wat ik daar écht heb geleerd, is fysiek rebounden", vertelde Huis man zaterdag. „Daar is ook steeds meer ruimte voor binnen het korf bal. Je mag onder de korf tegen woordig wat meer doen van de scheidsrechters." Bij Tjoba stond Kristian Huis man, die bijna twee meter groot is, in het vak met de kleine spits Dennis Broerse. „Het was dus lo gisch dat ik onder de paal ging." Hij vocht in die positie veel stevi ge duels uit en werd er gehard. „En tijdens trainingen nam ik het op tegen Niels of Dirk-Jan West maas. Dan leer je ook wel dat je je niet zomaar moet laten wegdu wen." Een andere pre van zijn twee sei zoenen bij Tjoba was dat Huis man leerde opportunistisch te ver dedigen, zoals hij het zelf noemt. „Ik stond daar tegen zulke goede aanvallers, dat het geen zin had om slechts een beetje druk te ge ven. Alleen als je er vol op zat, maakte je het ze lastig. Dus dat deed ik ook. De consequentie was dan wel dat ik meer risico liep een doorloopbal tegen te krijgen." Het sterke rebounden zit nog steeds in Huismans spel. In de wedstrijd tegen Ondo won hij bijna al zijn sprongduels onder de korf, waardoor zijn vak lang kon aanvallen en de tegenstoten van Ondo maar kort duurden. „Dat we zo veel ballen hadden, kwam overigens niet alleen door mij", zei hij erbij. „Met Richard Geldof en Lennart Hoogenboom hebben we nog twee lange jongens. Met z'n drieën maken we elkaar ster ker op de trainingen. Ondo heeft geen lange heren en had vandaag bijna niets onder de korf." En ook zijn opportunistische ver- dedigingsspel etaleert Huisman in Middelburg. Zaterdag blokte hij meerdere malen zijn tegenstan der. „Ik weet wel dat je in de twee- Jurjen Mooibroek van De Schelde in actie tegen Zierikzee. foto Lex de Meester door Henk van de Voorde TERNEUZEN - Animo en De Schelde, de twee toonaangevende teams in de Zeeuwse hoofdklasse tennis, blijven prima presteren. Animo won in Terneuzen de Zeeuws-Vlaamse derby tegen Dri ve met 5-1. De Schelde deklasseer de in Vlissingen met 6-0 Zierik zee. In de aanloop naar de onder linge clash op zaterdag 11 mei in Terneuzen, voert Animo met 26 punten uit vijf wedstrijden de ranglijst aan. De Vlissingse titel verdediger volgt op vier punten, maar heeft een wedstrijd minder gespeeld. De Schelde moet op donderdag 9 mei afreizen naar Clinge, voor het zware inhaalduel tegen Game'78. Terneuzenaar Jeroen Alliet klopte Drive-captain Donovan Black- man zeer overtuigend: 6-0 6-0. Al- liet domineerde de partij door met aanvallend tennis veel druk te zetten. Kenny de Rooij móest in de tweede set op zijn tellen pas sen tegen Duncan Blackman, maar won uiteindelijk met 6-1 6-4. De vaste Kevin de Rooij gunde de hardwerkende Wesley Raemdon- ck geen enkele game: 6-0 6-0. Voor Drive redde Wesley van Noord de eer ten koste van de jeugdige Devon Houg. De links handige Animo-speler, die veel druk zet met zijn forehand, pakte de eerste set met 6-4. De uit Cad- zand afkomstige Van Noord maak te in het vervolg van de strijd min der fouten dan Houg: 6-4 6-3. In Vlissingen versloegen Jurjen Mooibroek, Mare Felius, Rogier van Housselt en Michel Kokelaar van De Schelde in straight sets achtereenvolgens Ike Joziasse, Ro nald van Slooten, Jasper Smit en Jorben Sprong. In het eerste dubbel hadden Mooi broek en Hendrikse verrassend veel problemen met het duo Joziasse/Van Slooten: 3-6 6-3 6-4. In het tweede dubbel hadden Van Housselt en Sonnemans weinig moeite met de combinatie Smit/De Bruijn: 6-3 6-1. In Aardenburg eindigde het streekduel tussen Sjef en Game'78 in een 3-3-gelijkspel. Sjef-speler Remy Scherbeijn opende met een 7-5 6-3-zege op Tom Huis. Voor de equipe uit Clinge wonnen Alexander Bauwens en Gilles» Deryckere gedecideerd van Hans Calsyn (6-2 6-3) respectievelijk Wesley Claerhoudt (6-3 6-1). Tom de Clerck herstelde zich op 4 sterk van een 6-o-nederlaag in de eerste set tegen Niek de Koster: 0-6 6-4 6-0. In het eerste dubbel bedwongen Scherbeijn en Calsyn met 6-2 6-3 Huis en De Witte. Deryckere en Bauwens behaalden net als Scherbeijn een score van honderd procent. Het Clingse duo klopte in het tweede dubbel Clae- ys en Claerhoudt met twee keer 6-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 44