Ben Khedda kan verlies goed verteren SPORT 41 Van der Klooster wint de sprint in Ronde Rilland Walcheren speelt SVD van de mat en promoveert MAANDAG 29 APRIL 2013 door Wim de Vos RILLAND - De oudgedienden in het amateurpeloton bij Trimbelan- gen Midden Zeeland laten nog steeds niet met zich spotten. Za terdag, na de Ronde van Rilland, stonden" er drie renners op het po dium die qua leeftijd met de ama teurs 40+ mee hadden kunnen doen. Johnny van der Klooster, Ruud Havermans en Danny Sleeckx kregen de bloemen uitge reikt. De organisatie had een verhoogd prijzenschema beschikbaar ge steld en dat was blijkbaar behoor lijk doorgedrongen tot de Neder landse en zelfs Belgische cou reurs. Johnny van der Klooster, de winnaar, was de enige uitzon dering op die regel. Ondanks zijn leeftijd is de Lewedorper een trouw deelnemer bij de amateurs, maar Ruud Havermans gaat nor maal van start bij de 40+. Ook Danny Sleeckx had deze wedstrijd uitgekozen, terwijl de Belg normaal in Zeeland alleen aan de wedstrijden om de Zeeuw se ATB Cup meedoet. Havermans was de bedrijvigste en sterkste coureur. Johnny van der Klooster noemde Havermans ook de sterkste van de koers, maar in de spurt troefde hij zijn metgezel toch af. Bij de amateurs 40+ won Raphaël Gabriels. Axe laar Patrick Cornelissen zegevier de in de D-categorie en Gerard Wisse uit Krabbendijke was de sterkste in de S/P-klasse. Zeelandia Middelburg-speler Sander Ouwerkerk verwerkt de teleurstelling na het 0-0-gelijkspel tegen Internos. Door dat resultaat is zijn ploeg nog geen kampioen, foto Lex de Meester jaar) zoals wij die hebben zeker in dit soort wedstrijden de door slag geven." Trainer Ruud Pennings kon zich vinden in die analyse. „Toen Mi chael en Alberto er nog waren, maakten we meer doelpunten en kregen we er ook minder tegen." En als dan zoals zondag tegen In ternos ook Abdoe Abdenbi met zijn dribbelacties topscorer Jerfy Booy (22 doelpunten) niet in stel ling kan brengen, kan Zeelandia Middelburg niet domineren, laat staan het verschil maken. Wat dat betreft zijn de resultaten tegen hoger geklasseerde ploegen als Rood Wit (gelijkspel en neder laag), MOC (gelijkspel en neder laag) en Internos (twee gelijke spelen) alleszeggend. „Toch ver dient deze groep een groot com pliment", stelde Pennings. „Ga er maar aan staan als je zo jong bent. Elke week hadden we een tegenstander tegenover ons die maar wat graag van de koploper wilde winnen. Elke week was er die druk. Daar zijn de jongens fan tastisch mee omgegaan, alleen de laatste loodjes wegen heel zwaar." De trainer moet zijn ploeg de ko mende week zien op te beuren. „Dit is misschien wel een goed leermoment", zei Pennings. „De meeste spelers hebben nog nooit een kampioenswedstrijd ge speeld. Ze weten nu wat er ge vraagd wordt, dus geduld opbren gen en altijd je eigen spel probe ren te spelen. Vanmiddag is dat niet gelukt. Dat is een teleurstel ling, maar deze groep is goed ge noeg om het volgende week als nog af te maken. Deze jongens willen zo graag kampioen wor den." Zeelandia Middelburg-Internos 0-0. Scheidsrechter: G. Steeman (Gent). Gele kaart: Alex van Eekelen (Inter nos). Aantal toeschouwers: 500. door Mitchell Minnaard COLIJNSPLAAT - Veere verzekerde zich vorige week onder leiding van trainer Abdoe Ben Khedda van pro motie naar de derde klasse. De tocht met de platte kar door het dorp en het groots gevierde feest leken een week later nog niet goed verteerd. Zaterdag konden de door de koploper van de vierde klasse A al het gehele seizoen ingestudeer de plannen A, B, C én D een ruime 4-1-nederlaag niet voorkomen. Het kampioenschap is daarmee nog niet binnen, maar daar lijken ze in Veere niet zo mee te zitten. Tegen Colijnsplaatse Boys kon Veere kampioen worden, maar de ploeg van trainer Abdoe Ben Khedda hoefde van de oefenmees- ter niet ten koste van alles te win nen. „We hebben spelers afge staan aan het tweede elftal, want zij konden als koploper goede za ken doen in hun eigen competi tie", zei de trainer na afloop van het met 4-1 verloren duel. „Het kampioenschap is voor ons geen doel op zich", ging de oefen- meester verder. „Promotie was ons doel en dat hebben we be reikt. We hebben liever dat het eerste en het tweede elftal promo veren dan dat wij kampioen wor den. Dan vieren we dubbel feest." Ben Khadda gaf zijn spelers voor aanvang van het duel zelfs mee dat ze de wedstrijd moesten bena deren als 'een vriendschappelijk duel'. „Dat deed hij om de druk bij de jongere jongens en geleen de spelers van het tweede weg te halen", zei gelegenheidsaanvoer der Roy Louwerse na afloop. Maar de trainer benaderde het duel zelf niet als een vriendschap pelijk duel. Dat was te zien in de rust. „Bij een vriendschappelijk duel geef ik de spelers geen rust. We gaan dan gewoon door met een trainingsvorm. Wat heb je nou aan tien minuten rust? Als je drie minuten wat drinkt en daar na wat aan techniektraining doet op het veld is dat toch alleen maar beter voor de spelers?", vraagt de oud-trainer van Zee land Sport en het tweede elftal van Serooskerke zich hardop af. Ben Khadda heeft een bijzondere kijk op het spelletje. Hij zet zijn spelers negentig minuten lang op hun plek, heeft aan het begin van het seizoen vier verschillende tac tieken opgesteld die de spelers in het veld uit moeten kunnen voe ren, traint twee keer in de week minimaal twee uur per sessie en vindt het maken van een sliding per definitie een fout. „In het begin werd er nog wat la cherig gedaan toen hij zijn pion netjes neerzette voor een korte training in de rust van een oefen duel", keek Louwerse terug op het begin van het seizoen. „Maar dit seizoen merkten we dat we er conditioneel en qua techniek op vooruitgingen. De vier plannen die hij daarnaast opstelde, voer den wij uit. Als wij het zelf niet oppakten in het veld, of we scha kelden niet op tijd over van plan A naar B, hielp hij ons er aan her inneren vanaf de zijlijn. Niet ie dereen kan tegen zijn schreeuwe rige manier van coachen, maar ik heb het als zeer positief ervaren. We hebben zijn zienswijze geac cepteerd en dat is de basis van ons succes." Colijnsplaatse Boys - Veere 4-1 (1-0). 43. Joeri Goulooze 1-0, 48. Ru ben de Looff (strafschop) 1-1, 74. Joe ri Goulooze 2-1, 83. Danny de Looff (strafschop) 3-1, 89. Joeri Goulooze 4-1Scheidsrechter: H. Schuitemaker (Ridderkerk). Gele kaarten: Sven Hoo- gerheide, Danny de Looff, Youri Visser (allen Colijnsplaatse Boys). Michael Strenk, Ruben de Looff (beiden Veere). Aantal toeschouwers: 50. MIDDELBURG - Walcheren won in de vierde klasse van het zaterdag voetbal met 10-1 van SVD en speelt volgende seizoen in derde klasse. Doordat Veere met 4-1 ver loor van Colijnsplaatse Boys stijgt Walcheren weer naar de eerste plek. SVD-Walcheren 1-10: De thuis ploeg had niets in te brengen te gen de Walcherse trein. Mark van der Eijk zorgde voor 0-1. SVD kwam nog wel op gelijke hoogte doordat Menno de Graaf een straf schop verzilverde. Hierna trok Walcheren hard door en liep het uit naar een 1-7-ruststand. Steve Schalkwijk maakte de 1-2, 1-3 en 1-7. A-junior Jeremy Spelier zorg de voor 1-4, Bart Chermin voor 1-5 en Darryl Hollander voor 1-6. Mark van der Eijk maakte het eer ste doelpunt naar rust en een an dere A-junior, Kevin Koelman, de 1-9. Chermin bepaalde de eind stand op 1-10. Walcheren speelt volgend seizoen in de derde klas se. Borssele-Kruiningen 0-3 (0-1). Jeff Herwig 0-1 en 0-3 en Ad Lokerse 0-2. Lewedorpse Boys-Waarde 3-0 (3-0). Marcel Rooze 1-0 en 3-0 en eigen doelpunt 2-0. Wemeldinge-Wolfaartsdijk 6-2 (2-2). Dennis Wisse 1-0 en 3-2, Mau- rick Steenhard 2-0, Jacco Verhulst 2-1, Tom Kloet 2-2 en Remi Bruijnooge 4-2, 5-2 en 6-2. Hoedekenskerke-Bevelanders 2-4 (2-0). Sebastiaan La Grand 1-0, Emiel Almekinders 2-0, Mitchel Sandee 2-1, Michel Verburg 2-2, Justin Remeijnse 2-3 en Pieter Mol 2-4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41