MZVC pakt de laatste periodetitel Oostkapelle leeft nog Jong Ambon moet vrezen voor lijfsbehoud 40 SPORT DERDE KLASSE A ZONDACVOETBAL Zeelandia Middelburg komt tegen Internos niet verder dan 0-0 en moet nog week wachten op titel. Zeeland Sport weet weer niet te winnen CROENEVELD KANDIDAAT door Robin Hamelink MIDDELBURG - In de derde klasse A van het zaterdagvoetbal blijven Spui, De Noormannen, Domburg en 's-Heer Arendskerke in gevecht om de nacompetitie te ontlopen. Spui won met 6-2 van Apollo'69, Domburg verloor met 1 -0 van Nieuwdorp en 's-Heer Arendskerke speelde met 2-2 gelijk tegen DFS, dat zich veilig speelde. De Noor- mannen-MZVC eindigde in 1-1 en MZVC pakte de laatste periodeti tel. De Meeuwen won met 1 -0 van Nieuwland en AZW versloeg met dezelfde cijfers Kapelle. Nieuwdorp-Domburg ï-o: De thuisploeg had een veldoverwicht en Teun Rentmeester kopte net na rust de enige treffer in het doel. Vijf minuten voor tijd schoot Niels Mulder een straf schop via de vingertoppen van keeper Jacco Leijdekkers op de paal. De rebound schoot Mulder raak, maar de scheidsrechter keur de de goal af. Vlak voor tijd kreeg Domburg een vrije trap of penal ty, dat was niet duidelijk. Nieuw- dorpspeler Arjan Franse bleef lig gen met een zware schouderbles sure en tijdens de blessurebehan deling floot de leidsman af. De Noormannen-MZVC 1-1: MZVC kreeg twee grote kansen en De Noormannen kwam op voorsprong. Mark Minderhoud gaf de bal voor en Erwin Pouwel- se kopte de ï-o binnen. Hierna kreeg de thuisploeg vier grote kan sen. Vlak na rust kreeg Niels van Kortenhof van MZVC zijn twee de gele kaart en kon vertrekken. In buitenspelpositie werkte Kevin Krieger de gelijkmaker binnen. MZVC neemt de derde periode over doordat De Meeuwen kam pioen is geworden en Nieuwdorp al een periode heeft. Nieuwland-De Meeuwen o-i: De kampioen van de derde klasse A had de overhand en kwam na zwak verdedigen bij Nieuwland op voorsprong door een treffer van Martijn Houterman. In een gezapige tweede helft kopte Jor dan Francke voor De Meeuwen nog op de paal. Kapelle-AZW 0-1 (0-1). Niek de Me ijer (K1 Spui-Apollo'69 6-2 (4-1). Kevin Schot 1-0 en 3-0, Johan Meulbroek 2-0, Ad Verlinde 4-0, Jaimy Traas 4-1, Jelmer de Pooter 5-1, Jeffrey Otten 5-2 en Remco Hamelink 6-2. 's-Heer Arendskerke-DFS 2-2 (2-0). Tom van de Berg 1 -0 (eigen doel punt), Pieter Adema 2-0 (strafschop), Koen van de Berge 2-1 en Jeroen Gref- kens 2-2. MIDDELBURG - In de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal is de tweede degradant op twee speel ronden voor het einde nog niet be kend. Oostkapelle heeft nog een waterkansje om rechtstreekse de gradatie te ontlopen, maar heeft wel vijf punten achterstand op Serooskerke. Arnemuiden kan door een o-o-gelijkspel tegen WC'68 voorlopig opgelucht adem halen, want rechtstreekse degradatie is geen optie meer. Klundert werd kampioen. Oostkapelle - Heinkenszand 3-0: Oostkapelle pakte tegen het gede gradeerde Heinkenszand de laat ste strohalm. Na twintig minuten veroorzaakte Stefan van Beveren een strafschop, toen hij Wouter Verduijn vloerde. Arjan Pattenier schoot Oostkapelle vanaf de stip naar 1-0. Twee minuten voor rust kwam de thuisploeg op 2-0. Uit een vrije trap mikte Giovanni Wattel van net buiten de zestien meter raak. Na rust waren de meeste kansen voor Oostkapelle. In de 88e minuut bepaalde Wou ter Verduijn de eindstand op 3-0. Arnemuiden - WC'68 0-0: Het duel verdiende geen winnaar. Bei de ploegen kwamen nauwelijks aan kansen toe. Een kwartier voor het einde van de wedstrijd was WC'68, met een schot op de paal van Noël van Kaam, dicht bij de 0-1. Daarna kreeg Arnemuiden via Arjen Reijngoudt een goede kans, maar hij stuitte op de WC-doelman. Zaamslag - Bruse Boys 2-2 (2-1). Mario de Fouw 1 -0, Peter Dieleman 2-0, Dennis Hoep 2-1 en 2-2. MIDDELBURG - In de derde klasse van het zondagvoetbal heeft Jong Ambon aan het thuisduel met SC Gastel een punt overgehouden: 1-1. Na drie minuten leidde een verdedigingsfout tot de openings treffer van Pascal van Caam na mens de bezoekers: 0-1. Ondanks verreweg het meeste balbezit voor de Middelburgers wist een stug verdedigend SC Gastel, dat al zeker was van degradatie uit de derde klasse, deze voorsprong lang vast te houden. Pas halverwe ge de tweede helft stond Remco Felius op de goede plaats om de bal na een fraaie actie van Daniël Pattinama binnen te tikken: 1-1. Hierna ging Jong Ambon op zoek naar de winnende treffer en hier mee de zo noodzakelijke drie pun ten. Het moest hierbij echter alert blijven op de gevaarlijke uitvallen van de Brabanders. Beide ploegen kwamen in de slotfase niet meer tot scoren, waardoor de Middel burgers alleen bij een zege volgen de week bij Internos nog kans ma ken op lijfsbehoud in deze klasse. HW'24-Meto 3-0: HW'24 greep in de wedstrijd tegen mededegra datiekandidaat Meto de laatste strohalm. De Hulstenaren won nen met 3-0 en zijn nu zeker van minimaal de tiende plaats op de ranglijst. Jari Vyaene, Michal Szc- zawinski en Joost van Damme scoorden voor de Hulstenaren. Koploper blokkeert MIDDELBURG - In de vierde klasse B van het zondagvoetbal is Zee land Sport niet veel opgeschoten met een o-o-gelijkspel bij HSC'28. Door dit resultaat tegen de nummer elf van de ranglijst blijft Zeeland Sport op de vierde plaats staan. De Vlissingers hadden in Heerle volgens trainer Henk Willemse zo'n zeventig procent balbezit, „maar daar moet je dan wel iets mee doen." Er waren goede mogelijkheden voor Wouter van Belzen, Arnoud Stok en Anthony Orprecio, waar bij de laatste het aluminium raak te. Gescoord werd er echter niet, waardoor Zeeland Sport voor de derde keer op rij niet tot winst wist te komen. De Vjissingers sluiten de competi tie zondag af met een thuiswed- De aanvoerder van Colijnsplaatse Boys ruimt de bal weg, tot teleurstelling strijd tegen De Schutters. van de spelers van Veere. foto Johan van der Heijden door Jan Dagevos MIDDELBURG - Het was misschien wel de goden verzoeken. Een half uur voor het begin van de kam pioenswedstrijd van Zeelandia Middelburg tegen Internos meld de Carel Peterson zich met de kampioensschaal in de bestuurs kamer. Als gedelegeerde van de voetbalbond showde hij het kost bare kleinood aan de bestuurders. Tot een uitreiking kwam het ruim twee uur later echter niet. Zeelandia Middelburg blokkeerde tegen Internos en bleef steken op een gelijkspel: 0-0. Op de laatste speeldag van het sei zoen wacht Zeelandia Middel burg nu een herkansing. Volgen- Trainer Marco Groeneveld is bij Zeelandia Middelburg de beoogde opvolger van Ruud Pennings, die aan het eind van dit seizoen ver trekt De oefenmeester uit Goes voerde al een gesprek met de Walcherse zondag-derdeklasser. Het is de bedoeling dat hij deze week met een deel van de spelers groep om de tafel zit. Marco Groeneveld is nu nog actief als trainer bij zaterdag-tweedeklas ser SSV65. de week in de uitwedstrijd tegen Victoria'03 moet de kroon alsnog op het werk worden gezet, maar de ploeg van trainer Ruud Pen nings voelt inmiddels wel de hete adem van MOC'17 in de nek. Het verschil op de ranglijst is na zon dag nog maar twee punten. „Het is jammer dat het in eigen huis niet is gelukt", zei middenvelder Sander Ouwerkerk na afloop. „Maar we hebben het nog steeds in eigen hand en moeten het vol gende week in Oudenbosch ge woon afmaken." Maar wat is gewoon nu er de laat ste weken zand in de machine zit. Zeelandia Middelburg, dat vanaf de eerste speeldag koploper is in de derde klasse A van het zondagvoetbal, is niet langer on aantastbaar. Vier weken geleden werd op eigen veld van Meto ver loren (0-1) en vorige week was MOC met 4-3 te sterk. In de laat ste periode werden uit zes wed strijden slechts acht punten ge haald. Omdat de concurrentie ook pun ten verspeelde, bleef Zeelandia Middelburg wel koploper en kreeg het zondag dus de kans om voor het eerst in de historie van de fusieclub promotie naar de tweede klasse te bewerkstelligen. Het zat er zondag in een sfeervol le ambiance echter geen moment in. De thuisclub speelde in een te laag tempo, was pover in de op bouw en kon de Brabantse tegen stander zelfs met lange, hoge bal len niet verontrusten. Echte kan sen deden zich niet eens voor. Volgens Sander Ouwerkerk had het niks met kampioensstress te maken. „Ik denk dat juist in deze fase het gemis van enkele routi niers een belangrijke rol speelt", doelde hij op het ontbreken van de langdurig geblesseerden Alber to Conde Mocgado en Michael Ca- benda. „Zij zijn belangrijk in de coaching en dat kan bij een jonge ploeg (gemiddelde leeftijd 20,5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 40