SPORT Doe op 22 juni mee aan de PZC Familieloop Edith Bosch neemt op EK in Boedapest afscheid met titel Jeroen Meijers rijdt solo naar zege in Wim Hendriks Trofee Huntelaar scoort drie keer bij rentree Achtste titel voor Nadal in Barcelona Davids degradeert met Barnet Bouwmeester pakt titel in Laser Radial De derde opeenvolgende landstitel kan Ajax nauwelijks ontgaan. Na de 0-2-zege bij NAC is winst op Willem II voldoende. ®i$n WWW.PZC.NL/FAMILIELOOP WIELRENNEN GELSENKIRCHEN Klaas-Jan Huntelaar heeft zijn rentree bij Schalke 04 opgeluisterd met drie doel punten tegen Hamburger SV. De Nederlandse spits, die bijna twee maanden aan de kant had gestaan met een knieblessure, bezorgde Schalke daarmee een belang rijke zege in de strijd om een ticket voor de Cham pions League: 4-1. Huntelaar scoorde in de 21e, 48e en 66e minuut. BARCELONA Tennisser Rafael Nadal heeft voor de achtste keer het toer nooi van Barcelona op zijn naam gebracht. De Span jaard won in de finale van zijn landgenoot Nicolas Al- magro: 6-4 6-3. Nadal was in Barcelona eerder succesvol in 2005,2006,2007,2008, 2009,2011 en 2012. Hij bracht zijn totaal aantal titels op 54. Het was voor de Spanjaard al zijn vierde hoofdprijs van dit seizoen. NORTHAMPTON Edgar Davids heeft zijn club Barnet niet kunnen behou den voor het Engelse prof voetbal. De speler/trainer verloor bij Northampton Town (2-0), terwijl concur rent AFC Wimbledon (2-1) won van Fleetwood Town. Daardoor eindigde Barnet, dat op de voorlaatste speel ronde nog op een Veilige' po sitie stond, op de 23e plaats in League Two, de laagste Engelse profdivisie. HYERES Marit Bouwmeester heeft haar olympisch succes van vorig jaar (zilver) al in de re gatta van Hyères een ver volg gegeven. De Friese zeil ster pakten op de slotdag van het evenement in Frank rijk overtuigend het goud. Ze dankte dat aan een eerste en tweede plaats in de me- dalraces. Bouwmeester bleef daar mee de Finse Tuula Tenka- nen en de Britse Alison Young ruim voor. MAANDAG 29 april 2013 Ajax viert de 0-2-overwinning op NAC. foto Olaf Kraak/ANP Ajax kan slingers ophangen door Geert Langendorff BREDA - Ajax kan volgende week voor eigen publiek kampioen van Nederland worden. Winst op Wil lem II, laatste op de ranglijst, vol staat om voor derde keer op rij de landstitel te veroveren. De koplo per dwong deze gunstige uit gangspositie zaterdagavond in Bre da af. Tegen NAC (0-2) liet de club er geen misverstand over be staan over welke ploeg dit seizoen boven de rest uitsteekt. Enigszins geïrriteerd trok trainer Frank de Boer na het gelijkspel te gen SC Heerenveen (1-1) van vori ge week de ommezwaai in de pu blieke opinie in twijfel. Na louter positieve kritieken zag hij na één mindere dag geen aanleiding om de kracht van Ajax te betwisten. In zijn visie was sprake van een bedrijfsongeval, niet van een weeffout in de kern van zijn elf tal. De Boer voorzag deze kantte kening tegen NAC van een gede gen bewijsvoering. Met het positiespel als handvat be nam Ajax in rap tempo de adem van de tegenstander. NAC begon aan het duel als ware het een be storming van een fort. Met vete raan Anthony Lurling in de rol van onversaagde bendeleider pro beerde de ploeg Ajax schade toe te brengen. De benadering werk te bijna. Rick ten Voorde en Eric Botteghin waren in de eerste tien minuten dicht bij een treffer. Ajax verloor, anders dan tegen Heerenveen, geen moment het hoofd. In de wetenschap dat het menselijk uithoudingsvermogen zijn grenzen kent, liet het team NAC zich kapot lopen. Het zorg de na rust voor een anticlimax. De troep 'wilden' kon geen stap meer verzetten, waarna Ajax het duel naar zich toetrok. Kolbeinn Sigthórsson scoorde twee minu ten na de pauze. Tim Gillissen kopte de bal even later per onge luk over zijn eigen doellijn (0-2). Hoewel meer treffers uitbleven, liet Ajax in drie kwartier zien waarom het de titel toekomt. Waar NAC figureerde in een deer niswekkende bijrol, etaleerden de bezoekers klasse. Met het oog op de toekomst riep één aspect zor gen op. Christian Eriksen, Siem de Jong en Toby Alderweireld, al le drie zinspelend op een vertrek in de zomer, zetten de lijnen uit en maakten het verschil. Of Ajax zonder dit trio een* vol gende stap kan maken, moet de komende periode uitwijzen. Het zijn vragen voor later. Gezien het huidige potentieel in de selectie hoeft niemand binnen de club te wanhopen. Tegen NAC haalde vrijwel iedere speler een meer dan acceptabel niveau. Alleen Ryan Babel, voor het eerst sinds zijn knieblessure in de basis, viel uit de toon. Waar de aanvaller op doorreis worstelde, gaven anderen hoop op een succesvolle doorstart. Ruben Ligeon verving de geschor ste back Ricardo van Rhijn bij voorbeeld met verve, hoewel hij dit seizoen nog geen minuten had gemaakt in de eredivisie. Vas te waarden Daley Blind, Lasse Schone, Niklas Moisander en Kol beinn Sigthórsson deden het eveneens opvallend goed. Met mogelijk Adam Maher van AZ als opvolger van Eriksen en ta lent Joël Veltman als stand-in voor Alderweireld hoeft De Boer niet direct te wanhopen. Opge teld bij de terugkeer van Nicolaï Boilesen en de verwachtingen dat Viktor Fischer volgend jaar grote stappen gaat maken, loopt de voorsprong van Ajax op de concur rentie geen barsten op. Zover is het nog niet. Ajax krijgt zondag eerst Willem II op be zoek, waarna aanvoerder De Jong zeer waarschijnlijk de schaal krijgt uitgereikt. Na het kam pioensfeest en het slotduel met FC Groningen kan de balans wor den opgemaakt. „We moeten het thuis eerst afmaken", verwoordde de captain het algehele gevoel bin nen de selectie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33