JlCs Het [even geen zin Heeft, dan Het maarzin LEZEN DOEN UITGAAN ZEELAND 21 Er lijkt geen einde te komen aan de reeks boeken over het vorsten huis. De troonswisseling is een bron van inspiratie voor vele schrij vers om in de pen te klimmen. Deze maand zijn er diverse boeken gepubliceerd. Een daarvan is de biografie over onze aanstaande ko ning: 'Willem-Alexander, van prins tot koning. De achterkaft belooft een schat van informatie. De schrijvers Jan Hoedeman en Remco Meijer ge bruikten ruim too interviews als basis, pe ontwikkeling van Wil lem-Alexander staat centraal. Naast zijn opvoeding, schooltijd en studentenperiode wordt er ook aandacht besteed aan bijvoorbeeld zijn vriendinnen, de mediacode en de villa in Mozambique. Over Beatrix raken we voorlopig ook nog niet uitgepraat. Journaliste Jutta Chorus beschrijft in het boek Beatrixdwars door alle weerstand heen vooral de moeilijk jaren van de koningin. De dood van prins Claus, de moord op Pim Fortuyn, de aanslag op Koninginnedag 2009 en het ongeluk van prins Friso zijn enkele onderwerpen. Deze en meer boeken over het koningshuis zijn te vinden in de meeste boeken- handels. Over het koningshuis zijn deze maand weer diverse boeken gepubliceerd. MAANDAG 29 APRIL 2013 Even geen zin in het collectieve oranjegevoel? Doe dan eens iets voor uw innerlijke zelf. Koop bijvoorbeeld een mooie pot en papier in verschillende kleur tjes. Schrijf voortaan iedere dag op een stukje papier waar u dankbaar voor bent. Stop het vrolijke papier tje in de pot en na een aantal we ken heeft u al een mooie 'feel good' pot. Op deze manier staat u elke dag even stil bij de leuke dingen in het leven. Het kan natuurlijk gebeuren dat u even niets positiefs kan ver zinnen. Grabbel dan eens in de pot en lees de briefjes die u de afgelo pen tijd heeft geschreven. Gegaran deerd dat uw stemming snel om slaat! Geen zin om elke dag bezig te zijn maar heeft u wel een middagje vrij? Natuurlijk kunt u ook iets doen voor uzelf. Zoek eens op internet (bijvoor beeld op pinterest.nl) naar leuke quotes en verzamel de meest inspi rerende teksten. Print deze uit op een mooie achtergrond en maak er een mooie collage van. Hang de col lage aan de muur en ook u heeft uw eigen feel good item. 5? Koninginnenacht, foto ANP 's Avonds nog wat energie over en kunt u niet wachten op het oranje- gedruis van de volgende dag? Trek dan uw feestoutfit aan en vier de Koninginnenacht In café Baarends in Goes is het tra ditiegetrouw De avond van 't Klop pend hart Het is de zestiende keer dat de VerenigingRondom de Stenen Brug' de succesvolle avond organiseert Tijdens dit 'gekken huis' zullen verschillende arties ten live optredens verzorgen. De entreeprijs is €12,50. Maar let op: vorig jaar waren de kaarten al in de voorverkoop uitverkocht In Cadzand wordt er ook een feest georganiseerd. In de Sporthal is ie dereen van harte welkom voor de 7o's en 8o's discoparty. De entree is 5 euro, maar komt u in disco kleding? Dan krijgt u een gratis drankje. Het programma is nog geheim, dus het blijft spannend wat u te wachten staat Is het beiden niets voor u? Geen nood, in veel verschillende kroe gen is het deze avond volop feest. Bij de meeste horecazaken wordt de voorlopig laatste koninginne nacht uitbundig gevierd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21