Nieuw type reddingsboot op komst Cynthia Rotte wint in Zoutelande WALCHEREN 17 Veere scoort slecht bij ondernemers Jongens opgepakt wegens vernieling Dronken autorijder strandt op rotonde Met Damen Shipyards en andere specialisten ontwik kelt de KNMR een boot die veel soepeler vaart. Brand Kanaalstraat snel geblust MAANDAG 29 APRIL 2013 MIDDELBURG In de nacht van zaterdag op zondag zijn in Middelburg twee 17-jarige jongens uit Ar- nemuiden opgepakt. Ze worden ervan verdacht in een horecagelegenheid aan de Vlasmarkt een brand blusser te hebben leeggespo- ten. Ze vernielden daar ook bloempotten. De politie vatte het tweetal omstreeks twee uur in de kraag. Dat gebeurde in de Koestraat. VLISSINGEN Op alle stations van de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij, zoals bij Westkapelle, Veere en op Neeltje Jans, kwamen zaterdag veel mensen af op de open dag. In Westkapelle voer de reddingsboot zeker twintig keer uit voor een tochtje met bezoekers, foto Lex-de Meester door Elian van 't Westeinde WESTKAPELLE - Het was afgelopen zaterdag overal gezellig druk op de open dag van de Koninklijke Neder landse Redding Maatschappij (KN- RM), ook op de post Westkapelle. Ruim achthonderd belangstellen den namen daar een kijkje in de loods. Ze kregen er voorlichting over oud en nieuw materieel en het werk van de reddingsbrigade. Toch was een tochtje met de red dingsboot voor de meesten veruit favoriet. Zeker twintig keer voer reddings boot Uly de Westerschelde op. De boottochtjes zijn een blijk van waardering voor de donateurs, door onze correspondent Rian Janse ZOUTELANDE - Na de strenge, kou de winter zijn afgelopen zaterdag de ringrijpaarden weer uit hun stal len gekomen. In een zonovergoten Zoutelande vond de aftrap van het ringrij sei zoen 2013 plaats. 47 jongeren van de Zeeuwse Ringrijders Vereni ging (ZRV) streden om het jeugd kampioenschap 2013. Cynthia Rot te uit Meliskerke slaagde er als eni ge in om alle ringen te steken en mocht de overwinningstrofee mee naar huis nemen. Traditiegetrouw opent de ZRV het seizoen met de jongerenwed- die de KNRM 'redders aan de wal' noemt. Omdat de organisatie geen subsidie ontvangt is de red dingmaatschappij afhankelijk van gulle gevers. Van de giften wor den alle materialen aangeschaft die nodig zijn om mensen te hel pen. Op zee en aan de kust. Ook de reddingsboot is geschonken. Fred Plesman gaf de KNRM een donatie. Op zijn verzoek is de boot vernoemd naar zijn vrouw, Uly Plesman-Vogel. Op het station in Westkapelle zijn vijfentwintig vrijwilligers ac tief. Fitte mannen en vrouwen uit het dorp die hun dagelijkse kost verdienen als timmerman, aanne mer of een baan hebben in de ho reca. Ander van Rooyen (71) is al strijd. Ieder jaar wordt die door een andere vereniging georgani seerd. Dit jaar was dat De Zandruiters, afdeling Zoutelande. Het vond plaats onder aan de dui nen, met de zon, de zee en het strand aan de ene kant en volle terrassen aan de andere kant. dertig jaar vrijwilliger en heeft al le functies doorlopen. Toch zit een tochtje als schipper op een reddingsboot er voor hem niet meer in. „De boot besturen mag tot je vijfenvijftigste. Vervolgens kan je nog tien jaar op de truck van de kusthulpverlening rijden. Daarna wordt je helper aan wal." Sinds de aanschaf van Uly in 1992 is Westkapelle een 'varend' sta tion. Tot die tijd gebruikten de Om en nabij de klok van 8.00 uur startte de wedstrijd. De vooraf ge tipte favorieten lieten zien in vorm te zijn en gingen voortva rend van start. De 18-jarige Cynthia Rotte die voor de laatste keer mee mocht doen aan de jongerenwedstrijd, had wel zin om een mooie prijs te pakken. Ze werd op de huid geze ten door de nog jonge, maar zeer talentvolle Emiel Provoost, de winnaar van vorig jaar. Provoost, van de afdeling Domburg, miste 's ochtends een ring waardoor de druk voornamelijk bij Rotte lag. Maar zij liet zich niet van de wijs brengen. Na 28 beurten mocht zij zich laten kronen tot kampioen. redders nog een mortierkanon met een lijn om schipbreukelin gen te hulp te schieten. Inmiddels staat een nieuwe generatie red dingsboten in de startblokken. Dankzij een donatie van de verze keringsmaatschappij 'Noordhol landse van 1816' ontwikkelde de KNRM samen met Damen Ship yards, De Vries Lentsch Naval Ar chitects en TU Delft een revolutio nair nieuw type reddingsboot. Aan de hand van een schaalmodel gaf Jaap Gelling van Damen Shi pyards uitleg. „Normaal maakt een boot harde klappen op de gol ven. Dit type loopt soepel. Dat komt door de bijlboeg. Het is de Citroen op het water in plaats van een hardgeveerde BMW." Provoost eindigde met 27 ringen op de tweede plaats. Tristan de Visser, eveneens van de afdeling Domburg, won de derde beker. Hij stak 24 ringen. Naast de prijzen voor het hoogste aantal gestoken ringen werden er ook prijzen voor de mooist ver sierde paarden uitgereikt. Melissa Mesie uit Zoutelande en Jasmijn van de Voorde uit Koudekerke wonnen deze prijzen. De pollepel ging naar Emiel Provoost. Agenda 30 april. Ringrijden Middelburg 8.00-17.00 uur. 30 april. Demonstratie ringrijden Tholen 10.30-17.00 uur. Op de Wildbaan in Vlissin- gen is zondag een 36-jarige Middelburg dronken aange troffen in zijn auto. Weggebruikers tipten de po litie dat de man met hoge snelheid over de weg reed en op de rotonde was gere den. Daar werd hij, halfin slaap en onder invloed van alcohol, aangetroffen. Hij kreeg een rijverbod van 13 uur en zijn rijbewijs is inge vorderd. OOST-SOUBURG De stadsgewestelijke brand weer bluste zaterdagavond in de Kanaalstraat te Oost-Souburg een dak- of schoorsteenbrand. De brand, die gepaard ging met veel rook, werd even na zeven uur ontdekt. Aanvan kelijk bestond de vrees voor uitbreiding. Daarom werden een hoogwerker en twee blusvoertuigen ingezet. Maar na een half uurtje was het vuur onder controle. DOMBURG - De gemeente Veere streeft naar een 'excellent' niveau van dienstverlening, maar dat lukt nog niet zo. In ieder geval niet waar het gaat om de commu nicatie met ondernemers. De Ka mer van Koophandel zette een 'mysteryshopper' in, en ontdekte dat twee van de'vijf mailtjes on beantwoord blijven. Ook lukt het niet altijd telefonisch inlichtingen in te winnen. Daarmee behoort Veere tot de slechtst scorende ge meenten. WD-raadslid Mineke Bierens vroeg wethouder René Molenaar om opheldering. Die is niet bij met de negatieve score. Hij ziet die wel als een goede les.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17