Zwaailichten en sirenes 38 REIZEN ALTIJD ONDERWEG De mythe gaat dat toen God klaar was met het scheppen van de aarde, hij het zand van zijn handen schudde en daarmee Kaapverdië maakte. Of die mythe nu waar is of niet, de eilanden in de Atlantische Oceaan hebben de vakantieganger veel te bieden. We bezochten er twee. COLOFON Derk Bolt Eindredactie: Marcha van Schijndel reizen@depersdienst.nl Vormgeving: Ben Vosseberg Advertentieverkoop: Wegener Media Nationale Verkoop verkoop.dagbladen@wegener.nl Artikelen in deze bijlage komen tot stand onder verantwoordelijkheid van de redactie. Daarvoor werkt zij soms samen met reisorganisaties en verkeersbureaus. De redactie behoudt volledige zeggenschap over de redactionele inhoud. Rare tijden zijn het wel weer. Dat gedoe met die bommen in Boston, gifbrieven aan Obama en die ontploffing in Waco. De schrik zit er op die manier al snel goed in. En we waren zoveel jaren na 9/11 net weer een beetje tot rust geko men. Snelkookpannen als bom men. Je moet er maar opkomen. Een paar dagen later die knallen de kunstmestfabriek bij Waco en meteen de gedachte dat dit mis schien ook wel een terroristische actie zou kunnen zijn. Want waar in de dagen na dit soort onver kwikkelijke gebeurtenissen iets knalt of ploft, is meteen de associ atie: terrorisme. Angst grijpt om zich heen, maatregelen kunnen niet uitblijven. Zou men al naden ken over een snelkookpanverbod op de kroningsdag? In de aankomsthal van het vlieg veld van Gatwick vlak bij Londen is het rustig. De firma Costa schenkt heel behoorlijke koffie en doet ook nog eens in smakelijke broodjes. De zaak is bijna leeg, ik schat dat we er met z'n tienen zijn. Op het tafeltje naast ons staat een doosje. Een onopvallend doosje dat me niettemin meteen opvalt. Het meet 20 bij 20 centi meter en is 10 centimeter hoog. Er zit een paarsig pakpapiertje omheen, zo lijkt het, maar het kan net zo goed de opdruk van het doosje zelf zijn. Het ding heeft iets weg van een tissue houder. Vreemd is wel dat alleen op deze tafel zo'n doosje staat. Het is blijkbaar niet 'van de zaak'. Ik vraag me af wat het dan wel is. door Karolien Koolhof Zorgeloos genieten op het bountystrand Wie uitstapt op de luchthaven van Sal, heeft het ge voel alsof hij zo juist een enkele reis naar de maan heeft gehad. Zand en zoutvlaktes zo ver als je kunt kijken en hier en daar wat grillige uitstulpin gen die het landschap toch nog wat varia tie geven. Hoewel de vegetatie in de loop der eeuwen hard haar best heeft gedaan er wat groeners van te maken, wint de Foto's van link, naar rechts: Het ongerepte strand van Tarrafal. Verse vis staat overal op het menu. Koeien drijven de suikerrietpersen aan. Het sap wordt gebruikt om de nationale drank grogue te maken, foto's Albert Skibinski

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 98