Ontmoeting Koning Willem-Alexander wens ik de wijsheid van Salomo toe, gekre gen van de Hemelse Koning, zodat hij als Zijn onderkoning Nederland op de juiste wijze mag regeren. Cari Geuze, Oostkapelle Lieve Koning, Wilt u meer geld besteden aan ar me landen? Groeten van David en Anthonie Algemene Basisschool, Middelburg, groep 5C: De nieuwe generatie treedt aan! Wat zal dat moeilijk zijn, om zo'n moeder op te volgen, die wist dat spreken zilver is, maar zwijgen goud! Wij zijn een heel kritisch volk, wat op zich mag, maar wij zijn volgens mij te vlug met ons vingertje opheffen, en doen het ook te graag! Je doet het niet snel goed in Nederland, en als je het goed doet, vinden we dat maar gewoon en hoor je ons niet! Ik wens het nieuwe koningspaar veel lief de voor elkaar toe, samen sterk! En dat wij als volk hen de ruimte geven om in dit gezamenlijk koningschap te groeien. Het lijkt me een prachtige baan, omdat je met allerlei verschillende zaken en facetten van Nederland te maken krijgt en daarbuiten, en hopelijk daar ver schil in kan maken. Ik heb er vertrouwen in. Paula van Harn Wij wensen Willem-Alexander en Maxima een gelukkige troonswisseling Mila en Rendel Algemene Basisschool, Middelburg, groep 5C: Koning Willem Alexander, Ik wil u en uw vrouw, beiden veel geluk en voorspoed toewensen in uw koningschap! Ook de kinderen veel geluk toegewenst! DJ. Huizer, Amerongen Hierbij willen we onze persoonlijke felicitaties en beste wensen voor de toekomst van ons nieuwe ko ningspaar kenbaar maken. Wij wensen ook koningin Beatrix een welverdiend pensioen, zodat ze nu tijd heeft voor haar hobby's en kleinkinderen. J.M.Blok en L.Blok-de Caluwé, Axel Xk wens voor de nieuwe koning dezelf de wijsheid waar koning Salomo om vroeg voor hij zijn vader koning Da vid opvolgde. C.M.Heijblom-Kloet, Haamstede In mijn eigen stad een Wetenschappelijk Symposium in het Abdijcomplex overvol, lezingen, na de rondleiding stond ik ineens een lange tijd aan tafel naast hen, tegen elk protocol. Ik vlak naast Maxima en zij naast mij Willem-Alexander een diameter van mij af tussen wetenschappers Wij dronken samen uit champagneglazen. Zij vertelden over hun recente reis naar Antarctica en Maxima van haar angst toen ze moesten landen daar met dat kleine vliegtoestel zo ver van huis: „Ik wilde wel gillen, maar dat kan ik natuurlijk niet maken, zou bijna in paniek geraken, dacht aan mijn kinderen thuis." Hoe ontspannen en vertrouwd alsof wij elkaar al jaren kenden... Tenslotte onthulde ik hen hier de stadsdichter te zijn en gaf haar mijn gedicht (zij glimlachend: „Dat ga ik delen met mijn man"), in mijn vrijmoedigheid eveneens een exemplaar voor haar schoonmoeder de majesteit. „Ik zal het haar zeker geven, dank u wel." Zorgvuldig in haar tas. Op wijnrode suède schoenen zag ik haar daarna henen gaan na een handdruk en een hartelijke groet, met een gevoel zo eigen, alsof ik verwanten had ontmoet. Toen heel veel later op Koninginnedag de blauwe touringcar langs mijn woning gleed, zag Willem Alexander mij op mijn stoep. Duidelijke herkenningsblik vanuit de bus, wees Maxima op mij, zij wendde haar hoofd, beiden wuifden zij uitbundig als groet naar een bekende. Iemand met spontaan zoveel gulle aan dacht, zelfs voor een eenvoudige dichter uit het volk, tja zal wat mij betreft zijn ambt als Koning met verve kunnen vervullen. Daar vertrouw ik op. Johannes Herman Buma Em. stadsdichter ïeuwe o In april vorig jaar bezocht prins Willem-Alexander het NIOZ in Yerseke; de dochter van Jantien van Pagee greep haar kans om de aanstaande koning een zelfgemaakte kleurplaat te overhandi gen. wenden om het streven naar elkaar het goede te gunnen, te bevorderen. Misschien wilt u een extra steentje bijdra gen door genoegen nemen met minder in komen. Extreme rijkdom hoeft niet te lei den tot meer geluk, ik denk zelfs juist niet. In ieder geval niet voor degenen die het vanuit arme omstandigheden op moeten hoesten. Ik wens u met uw bijzondere taken en ook privé, inspiratie en alle goeds. Goeds voor u, uw gezin, uw familie en vrienden, goeds voor mens, dier en milieu, voor on ze aarde. Tanita Schuit, Goes Lang leve de nieuwe Koning. De monarchie is de bindende factor met het Nederlandse volk. Bijna vijf eeuwen //Nederland Oranje Nassau. Kantelaars, dwarsdenkers e.a. die geen feest willen vierenblijf thuis op 30 april. Koningsdag zouden we nooit willen mis sen. Willem-Alexander, we wensen U de wijs heid van Koning Salomo toe. Chris van Sabben, Terneuzen Geboren en getogen in het oude Ne derlands Indië, ben ik 'oranjer dan de Oranjes' Dat is een eigenschap van Indische Neder landers In mijn lange leven zag ik vier koningin nen in levende lijve voorbij gaan in de gouden koets. Vier hoogstaande vrouwen Mijn gedachten gaan nu uit naar Wil lem- Alexander, onze nieuwe koning. Ik wil hem het mooiste toewensen dat een mens maar krijgen kan: Naast zijn moeilijke taak, de zegen van Huwelijksgeluk tot in lengte van dagen. Dat zal zijn werk ten goede komen. Justine Doorenbos -Swaving, Middelburg Jk wens Maxima en Willem Alexander toe dat de tekst waar Willem Alexan der voor koos op zijn huwelijk, Ik ben niet gekomen om gediend te wor den maar om te dienen, bewaarheid word. Tevens wens ik ze voortdurende zegen en bescherming toe van de koning der konin gen. Mieke van Dijk, Oost- Souburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 79