niet lekker 62,50 Verdachte 'Leiden' komt naar Nederland Teeven gaf dorststakende asielzoeker vergunning* cheap, nl /dagactie 10900 -700 7004 www.dejongintra.nl/ierland BINNENLAND 5 3 dagen in luxe Hilton Luxemburg! volgende keer weer! za 27 april T Bommelding Hogeschool Leiden Aangifte Peter R. de Vries tegen Holleeder Private bewapende beveiligers op schip Ga mee ft het ritme alleen vandaag boekbaar! 'Prijs o.b.v. 2-persoonskamor. Excl. res.kosten C 15 por boeking. Voorwaardon zie website. 0180 - 457 803 of ga naar uw ANVR reisbureau Bus reizen Auto reizen Vlieg reizen Verre reizen Steden reizen ZATERDAG 27 APRIL 2013 uitspraak van Voordewind zelfs 'ongepast'. Van Miltenburg maakt een lastig debuut door. In de wandelgangen wordt er anoniem geklaagd over haar optreden. Ze is lang niet al tijd trefzeker en snoert Kamerle den soms tamelijk bruut de mond. Daar staat tegenover dat nieuwe Kamervoorzitters, Van Miltenburg zit er nu acht maan den, traditioneel in hun rol moe ten groeien. Vooral in het begin is er vaak commentaar. PvdA'er Ger- di Verbeet kreeg destijds van WD'er Fred Teeven de waarschu wing dat ze moest 'oppassen' niet te veel 'op de linkse stoel' te gaan zitten. Bij Verbeets afscheid vorig jaar klonk echter vooral lof. Oud-Kamervoorzitter Frans Weis glas (WD) haalde gisteren een uitspraak van zijn voorgangster Je- ltje van Nieuwenhoven (PvdA) aan: wie eenmaal 'in die grote stoel' zit, wordt vanzelf onpartij dig. De voorzitter heeft wel wat anders aan zijn hoofd. Minis ter-president Mark Rutte wilde gisteren niet ingaan op de kwes tie, maar zei wel dat Van Milten burg 'natuurlijk' aanblijft. De vele steunbetuigingen zullen Van Miltenburg goed doen, maar nemen niet alle zorgen weg. Dat Kamerleden inmiddels niet schro men openlijk aan haar capacitei ten te twijfelen, is veelzeggend. Ze is in principe voor één hele ter mijn gekozen en kan niet wegge stuurd worden. Maar de druk op de liberale zal toenemen als het beloofde beterschap uitblijft. Er wordt op haar gelet. van 103^0 per persoon, per arrangement 2 overnachtingen incl. ontbijt Gratis gebruik zwembad sauna Gratis parkeren Even buiten Luxemburg-stad IT DoubleTree by Hilton Hotel Luxembourg Man die zou hebben gedreigd met schietpartij in Leiden heeft zich gemeld op ambassade in Costa Rica LEIDEN - De 18-jarige man die zou hebben gedreigd met een schiet partij op een school in Leiden, komt binnenkort terug naar Neder land. Hij reist 'vrijwillig' en onder begeleiding. De man verblijft nog in Costa Ri ca en staat onder begeleiding van een medewerker van de Neder landse autoriteiten. Het is nog niet bekend wanneer hij naar Ne derland vertrekt. Gistermiddag (lokale tijd) was de jongen even op de Nederlandse ambassade in de hoofdstad San José. Daar had hij zich vrijwillig gemeld. Hij wist dat de Neder landse politie hem zoekt. In San José, de hoofdstad van Cos ta Rica, heeft de jongen een aan tal maanden gewerkt in een hos tel. Volgens de lokale nieuwsweb- site CRHoy heeft de politie woensdag een inval gedaan in de hostel. Daar was de man niet meer. Hij was vertrokken naar de zuidkust. De Leiderdorper zou vorig week einde vanuit Costa Rica een dreig- bericht hebben gestuurd. In het bericht, dat op het internetforum 4chan verscheen, staat dat hij ru zie heeft met een leraar Neder lands. Daarom zou hij zijn leraar doodschieten en zo veel mogelijk medeleerlingen meeslepen. Daar op besloot de Leidse burgemees ter alle scholen maandag dicht te houden. De verdachte heeft op verschillen de scholen in Leiden gezeten. Als laatste volgde hij de havo. Al snel was duidelijk dat hij die niet zou halen. Na een halfjaar hield hij er mee op. Hij heeft zonder diploma de school verlaten en ging reizen door Zuid- en Midden-Amerika. Gistermiddag is de Hogeschool Leiden ontruimd na een bommel ding. Die bleek vals. Er is geen ver band gemeld met de eerdere drei ging op scholen in Leiden. Nederlandse koopvaardijsche pen mogen gebruik gaan ma ken van bewapende private be veiligers tegen piraterij. Het ka binet werkt aan een nieuwe wet die dit mogelijk maakt. Momenteel zet Defensie anti piraterijteams in maar deze zijn niet voor alle schepen ge schikt. Vooral kleinere schepen die een meer flexibele vaar route hebben, kunnen niet door de Defensieteams be schermd worden vanwege de omvang van de teams en de ho ge kosten. LEIDEN De Hogeschool Leiden aan de Zernikedreef in Leiden is vrij dagmiddag ontruimd na een bommelding. Dat meldde de politie. Op dit moment wordt nader onderzoek gedaan. De politie liet weten dat de mel ding niet is gedaan via de web site 4chan.0rg. Daar dreigde af gelopen weekend een 18-jarige oud-leerling van Scholengroep Leonardo da Vinci in Leiden met een aanslag op een Leidse school. Vanwege de bedreiging bleven maandag scholen in Lei den dicht. HILVERSUM Peter R. Vries foto ANP UTRECHT Misdaadverslaggever Peter R. de Vries en zijn vrouw hebben aangifte gedaan tegen Willem Holleeder. Die zou de reporter met de dood hebben bedreigd, bevestigde de politie. Holleeder is nog niet opgepakt. Op Twitter schrijft Peter R. de Vries: „Doorgedraaide Willem Holleeder bezocht mij gistera vond onaangekondigd op pri- vé-adres. Ging volledig door het lint." Op de dag dat Hol leeder in januari na zes jaar cel straf vrijkwam, had hij direct een ontmoeting met De Vries. DEN HAAG - Een afgewezen asielzoeker uit Kameroen heeft vorige week alsnog een ver blijfsvergunning gekregen, en kele dagen nadat hij uit protest was gestopt met drinken. Het besluit werd genomen na di rect contact met staatssecreta ris Fred Teeven (Veiligheid en Justitie). Dat zeggen meerdere betrokkenen vandaag anoniem in het programma Argos op Ra dio i. Teeven lag vorige week onder vuur in een debat over de zelf moord van de Russische asiel zoeker Aleksandr Dolmatov. Een derde van de Tweede Ka mer steunde een motie van wantrouwen. Ongeveer gelijk tijdig met het debat ging een 21-jarige Kameroener in het asielzoekerscentrum in Grave in dorststaking. Mensen die niet drinken, kunnen binnen een week overlijden. Na gesprekken werd de afwij zing van de man plotseling om gezet in een verblijfsvergun ning. „Het beleid is nooit toe te ge ven aan een honger- of dorst staking, omdat daarmee het hek van de dam is. Om dan te zeggen: wij bieden u een ver blijfsvergunning aan, dat is ui termate opmerkelijk. Het zou rampzalig zijn geweest als de man zou zijn te komen over lijden in die week. Ik denk dat men dit absoluut heeft willen voorkomen", zegt Anton Van Kalmthout, hoogleraar straf recht en vreemdelingenrecht aan de Universiteit van Til burg, in de uitzending. DEN HAAG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5