Straf recidivist Suarez nog niet hard genoeg 'VfÉlDE STELLING Zwaardere vergrijpen worden lichter bestraft SPORTFOTO VAN DE WEEK Wachten op de bal SPORT 43 Luis Suarez is door de FA voor tien wedstrijden geschorst na de beet in de arm van Branislav Ivanovic. DE STELLING UW MENING ZATERDAG 27 APRIL 2013 Liverpool-aanvoerder Steven Gerrard nam Suarez na af loop van de wedstrijd Liver pool-Chelsea in bescher ming. Hij zei dat hij na Lionel Messi en Cristiano Ronaldo ook Suarez bij de beste spelers van de wereld schaart. En hij gaf de kijker thuis mee dat we de Uruguayaan nu niet op dit incident alleen moeten beoor delen, want hij is al het gehele sei zoen de beste speler van de Premier League. Reden te meer om je fatsoenlijk te ge dragen. Suarez moet zich als een spe ler met zo'n status niet zo laten gaan. Iemand bijten, omdat diegene je al een hele wedstrijd voor de voe ten loopt; zoiets idioots kan natuur lijk niet door de beugel. Wordt Ivano- vic er als verdediger niet voor be taald om hem in de weg te lopen? En wordt Suarez niet betaald voor het omzeilen van die verdedigers? De öruguayaanse spits van Liver pool werd door de FA op basis van vi deobeelden voor tien duels geschorst. Zelf dacht hij er vanaf te komen met drie duels schorsing, een straf die nor maliter wordt uitgedeeld door de bond bij gewelddadige incidenten. Hij weet dat hij fout zit, maar baga telliseert het incident. Kijk op inter net het filmpje van het bijtincident van 2010 er maar op na. Na de wed strijd Ajax-PSV wil hij het incident met een glimlach, een knipoog en een arm om de schouder van slachtoffer Bakkal weer goed maken. Maar dit gedrag is niet goed te praten. Heel de wereld zag de beelden van het inci dent met Ivanovic van afgelopen weekeinde. Ook jonge kinderen die hem als hun voorbeeld zien. Wat zeggen de ouders tegen hun kind als het zijn/haar tegenstander opeens in de arm bijt? Hun voor beeld Suarez, 'de beste speler van de Premier League en vergelijkbaar met Messi en Ronaldo', doet het toch ook? Levenslang verbannen is overdreven, maar tien duels is nog mild. Suarez is de pleintjesvoetballer van weleer en je straft hem alleen met een maat regel die hem nog langer dan tien duels van het voetbalveld verbant. Mitchell Minnaard De straf voor Luis Suarez is te zwaar Reageer op pzc.nl/sport Met Björn Kuipers heeft Nederland eindelijk weer een topscheidsrech- ter. EENS ONEENS Elk weekend worden wereld wijd op de voetbalvelden verschrikkelijke overtredin gen gemaakt. Scheidsrech ters komen ogen en oren tekort om alle charges binnen de lijnen goed te kunnen beoordelen. Daardoor gaat er hier en daar nog wel eens een spe ler vrijuit, na bijvoorbeeld een aan slag op de benen of een vliegende tackle op de tegenstander. Vaak wordt pas later duidelijk welke scha de er is aangericht. Luis Suarez kwam er deze week min der goed vanaf. Op televisiebeelden en foto's was overduidelijk te zien hoe de spits van Liverpool in het duel met Chelsea directe tegenstan der Branislav Ivanovic in zijn arm beet. De oud-spits van Ajax had hier eerder al eens een handje van. Zo haalde hij in 2010 in zijn Amsterdam se periode zo'n zelfde 'geintje' uit in het duel met PSV. Destijds was Ot- man Bakkal slachtoffer van de bijt- grage spits. Het leverde 'Dracula' Suarez toen een schorsing van zeven duels op. Dit keer vond het enfant terrible zelf drie wedstrijden schor sing wel passend, maar de Engelse voetbalbond dacht daar anders over. De spits van Liverpool wordt voor liefst tien duels van de velden verban nen. Dat Suarez gestraft dient te worden mag evident zijn. Maar tien wedstrij den staat in geen verhouding tot de straf die spelers krijgen die schandali ge overtredingen begaan. Birmingham City-speler Martin Tay lor kreeg slechts drie duels schorsing, nadat hij in 2008 Arsenal-spits Eduardo het ziekenhuis in schopte. Coach Arsène Wenger van de Londe- naren vond dat Taylor voor het le ven geschorst diende te worden. Maar zover kwam het dus niet. De Braziliaan Eduardo haalde na een lange revalidatie nooit meer zijn oude niveau. Door de gecompliceerde beenbreuk werd de grote carrière die hem voorspeld werd enigszins in de knop gebroken. In dat licht bezien is de straf voor Suarez veel te zwaar. Of die voor on geleide projectielen als Taylor te licht. Net wat u wil. Maurice Steketee MILWAUKEE - Opperste concentratie bij de basketbalwedstrijd tussen de Milwaukee Bucks and Miami Heat. Ekpe Udoh (links), Chris Andersen (midden) en Luc Richard Mbah a Moute wachten na een schotpoging gespannen op de rebound. De wedstrijd in de NBA, de meeste presti gieuze basketbalcompetitie ter wereld, ein digde in een zege voor de bezoekers. Het werd 91-104 in de derde wedstrijd van de play-offs. Miami Heat leidt nu met 3-0 en heeft nog één overwinning nodig om door te gaan. foto Tannen Maury Corbis Out/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43