34 MENINGEN Cor de Jonge fK0H/M/^S<vPF/h brieven Teeven Volksverlakkerij ADRZ8 ADRZ 9 ADRZ 10 ADRZ 11 ADRZ 12 CZ Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl In een 14-uur durende uitvoering van de toneelvereniging 'De Twee de Kamer' werd het theaterstuk opgevoerd 'Teeventje moet han gen' met in de hoofdrol de SP en de PvdD. De uitslag was voorspelbaar; de re geringspartijen met een klein deel van de oppositie steunden Teeven, de rest van de oppositie was tegen. Onbegrijpelijk is dat men nog steeds niet luistert naar de me ning van het merendeel van de Nederlandse bevolking dat een streng eerlijk en rechtvaardig vreemdelingenbeleid wil, want dan was deze schertsvertoning niet nodig geweest. De staatssecretaris maakte wel de fout door de IND (Immigratie- en Naturalisatie Dienst)onverschillig- heid te verwijten, hij had gewoon voet bij stuk moeten houden. Jammer dat de Russische activist Aleksandr Dolmatov zelfmoord pleegde en niet zoals een van de grootste wereldburgers van deze tijd Nelson Mandela deed, die ver liet zijn land niet in de strijd te gen apartheid en vrijheid en over won. Thon Bastiaansen Drostlaan 1, Sluiskil Wat men de burger allemaal wijs maakt en wat die burger allemaal gelooft. 'Het sociaal akkoord' houdt 3 jaar recht op WW in stand. Maar volgens de geldende regels moet je 69 jaar gewerkt heb ben om drie jaar WW te krijgen. Stijgende werkloosheid en banen weg bij UWV. UWV regelt de WW. Steeds meer instanties voor toelei ding naar ander werk. En er is geen ander werk voor Nederlan ders. Wel voor Bulgaren, Italia nen, Spanjaarden, Polen. Neder land gaat tekeer tegen tolheffing van de Belgen. Dan kunnen Zeeuws-Vlamingen niet weg zon der betalen. Het is toch de Nederlandse rege ring die tol heft voor de Wester- scheldetunnel. Ook voor Belgen. De Schelde verdiepen ten behoe ve van de Belgen en Nederlandse landbouwgrond ontpolderen. En het toppunt is: burgers meer be lasting laten betalen, meer eigen bijdragen, eigen huis opeten, pen sioenen verlagen, toenemende ar moede en dan met een schijnheili ge grijns mensen adviseren om meer auto's en huizen te kopen om uit de crisis te geraken. H. Gericke Singel 65, Westdorpe Ik ben het maar gedeeltelijk eens met het commentaar (20 april). Het ADRZ is in nood, dat is duide lijk. Maar voordat er uit welke hoek dan ook hulp aangeboden wordt, moeten eerst de huidige Raden van Bestuur en Toezicht worden gedwongen op te stappen. Wat voor leed hebben zij patiën ten, personeel en artsen geduren de al die jaren aangedaan? Daar moet eerst een einde aan worden gemaakt. Vervolgens vraag ik mij afin hoe verre provinciale en gemeentelij ke politici een dubbele agenda hadden bij het lijdzaam toezien op de ontmanteling van de Vlis- singse vestiging. Dat er nu door gedeputeerde van Heukelom hoopvol wordt geke ken naar zorgverzekeraar CZ is te gek voor woorden. Een zorgverze keraar die het monopolie krijgt over de zorg is het laatste wat men moet willen. Een goede ziekenhuiszorg is een taak van de overheid. Dus provin cie en gemeenten: neem het roer over! Ton Overbeek Churchilllaan 1060, Terneuzen Wat betreft opvang, verpleging en begeleiding, krijgt het ADRZ van mij een dikke voldoende. Van A tot Z. Bram Stoutjesdijk Ockerssestraat 4, Zierikzee Onzekerheid beheerst de toe komst van het ziekenhuis boven de Schelde. Het doet geen goed aan patiënten, dokters, verplegers en bestuur. De adhesie dreigt te verschrompe len en daarmee het voortbestaan. Dat moet en kan anders. Vroeger was het gebruikelijk dat overhe den ziekenhuizen stichtten en be heerden, als gemeentelijke en pro vinciale instellingen. Dat is anders geworden. Maar de beschikbaarheid en kwaliteit van de openbare ziekenzorg blijft een overheidsverantwoordelijkheid. Als het niet direct kan door een investering, waarom zou het dan niet indirect kunnen? Het ADRZ kan kennelijk geen geld voor nieuwbouw lenen door de huidige schrikachtigheid van banken. Waarom stellen de provincie Zee land als primair politiek verant woordelijk overheidsorgaan, en de tien boven-Schelde gemeen ten, zich niet gezamenlijk garant voor de lening? Dat maakt het aan het ADRZ mogelijk geld aan te trekken. Dat mag gewoon ver wacht worden om een Zeeuws ziekenhuis boven de Schelde van de ondergang te redden en goede zorg voor de inwoners te verzeke ren. Henk Licher Spanjaardstraat 52, Middelburg Na het bericht dat het ziekenhuis in Terneuzen mogelijk het nood lijdende ziekenhuis in Vlissingen zou willen helpen, is de redactie via 'de stelling' een microreferen dum gestart om de mening te pei len over een fusie. En ziedaar: 61% voorstemmers. Jammer genoeg heb ik geen enke le indicatie uit welke regio's deze voorstemmers komen. Enerzijds kan ik me voorstellen dat men in Vlissingen een nieu we fusie ziet als één van de weini ge mogelijkheden om onder de voogdij van Goes uit te komen. Anderzijds heb ik een zeer don kerbruin vermoeden dat in Goes het enigszins anders ligt. Daar heeft men, na de vorige fu sie, een programma ingezet om een lang bestaand ziekenhuis in betrekkelijk korte tijd zo goed als leeg te zuigen. Met de ervaringen van dit zo succesvolle programma is mogelijk, na een volgende fu sie, verder te werken. Mocht het ooit zover komen (wat ik niet hoop) dan hoeft het bestuur van het grote nieuwe streekzieken huis in Goes zich geen zorgen te maken over de naam van het nieu we ziekenhuis. Na het importeren van een Vlis- singse zeeheld hoeft alleen de naam van de andere sponsor er aan toegevoegd te worden. Het wordt dan: Admiraal de Ruijter Vliegende Hollander Ziekenhuis in Goes. Piet Mielen Van Kinsbergenlaan 61, Terneuzen Interessante analyse van Ad v.d. Kreeke (directeur Klaverblad) om trent de desastreuze ontwikkelin gen rond het ziekenhuis Walche ren. Jammer alleen dat hij vergeet te vermelden hoe enthousiast hij en zijn club hebben meegegraven aan de kuil om ons mooie zieken huis aan de Koudekerkse weg in te dumpen. Zo heeft hij meegewerkt aan het net van leugens en bedrog, ge spannen door het dappere duo Simons-Vierhout, geholpen door het zijn eigen ziekenhuis verkwanselende Zomer, wat nu Walcheren nog zwaarder zal gaan opbreken dan oorspronkelijk werd gevreesd. Er is dus geen enkele reden voor meneer Van de Kreeke om in de PZC zoveel krokodillentranen te laten vloeien. Het Klaverblad is bedoeld om pa tiëntenbelangen te behartigen. maar heeft vanaf de eerste ideeën van Simons om 'Goes' van de drei gende ondergang te redden deze belangen op onver antwoorde wijze in de waag schaal gelegd! Chris Verheul Paul Krugerstraat 2 flat 39, Vlissingen CZ haalt een recordwinst van 518 miljoen euro en begrijpt niets van de kritiek. Er is geen winstoog merk, geen aandeelhouders en het geld zou terug gaan naar de klant. Welke klant? Hoe ziek of gezond moet je zijn? De mensen die een vergoeding/terugbetaling het hardst nodig hebben worden mijns inziens vergeten. Ja, zelfs aan hun lot overgelaten. Ik kan uit eigen ervaring vertellen hoe schandalig het is wat er ge beurt. Mensen die getroffen wor den met volksziekte nummer één: kanker. Uitbehandeld in het regionale ziekenhuis. Op zoek naar genezing (lees levensverlen ging) wordt een effectieve behan deling gevonden in het buiten land. In een Universitair Zieken huis nota bene. Met als resultaat levensverlen gend en kwaliteit van leven. Maar verbaasd dat we waren dat vergoe ding door CZ niet van toepassing was. Waar is nu een ziektekostenverze kering voor? Toch om deze kosten te vergoeden? Wat is een mensenleven voor de zorgverzekeraar nog waard? 518 miljoen? Nel Esselbrugge-van Luik Aendijkestraat 31, Axel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34