Argentinië door de ogen van Willem Mieras OPHEFFINGSUITVERKOOP Piet Voskamp BADKAMERS TOT 80% KORTING Nieuw overzicht met slachtoffers van de oorlog WALCHEREN 31 66 De gemeente Veere is alleen bang voor de buurman. Om 't Uus Bestratingen hoeft 'wellicht' niet weg van woonplek, mits opgetuigd volgens 'landschappelijk inpassingsplan'. Motor- en autoclub houdt Oranjerit Rommelmarkt voor Ons Genoegen Goese wint 22 boeken met actie Rëwïeuw.eis:cnoaT?< DIRECT UIT VOORRAAD LEVERBAAR Hoge kwaliteit teakhouten tuinmeubelen 7 DAGEN IN DE WEEK TOT DE VOORRAAD STREKT van 11.00 tot 18.00 uur Riethil 20, 4825 AP Breda Ronde en rechthoekige tafels staantafels Stoelen met verstelbare en vaste rugleuning ISIISI^gMiiSasfe* ZATERDAG 27 APRIL 2013 Veere wil in Serooskerke bedrijf alsnog legaliseren door Henk Postma SEROOSKERKE - De gemeente Veere stelt alles in het werk om het het bedrijf'Om 't Uus Bestra tingen' bij Serooskerke alsnog te legaliseren. Onder zekere voor waarden is dat wellicht mogelijk', denken burgemeester en wethou ders. Dat valt nog te bezien, reageert overbuurman Aad Everaers, die zich inmiddels juridisch laat bij staan in zijn strijd tegen de 'illega le praktijken' van het bedrijf, die door de gemeente jarenlang over het hoofd zijn gezien. Pas toen Everaers het provinciebestuur alarmeerde, ging Veere over tot ac tie. De gemeente erkent nu dat het be drijf aan de Wilgenhoekweg 34 wordt uitgeoefend op een plek waar alleen gewoond mag wor den, dat eigenaar René de Visser daar zonder vergunning 65 meter boomsingel kapte, en dat hij die deels verving door een te hoog op gemetselde muur. Ook plaatste hij tegen de regels reclameborden. Nadat de gemeente het bedrijf in februari uiteindelijk een 'waar schuwingsbrief moest sturen, en dreigde een dwangsom op te leg gen, talmden B en W met de af handeling. Overbuurman Everae rs stelde daarop de gemeente offi cieel 'in gebreke'. Dat dwong het gemeentebestuur snel met een duidelijk standpunt te komen, op straffe van 1260 euro boete. B en W zoeken de oplossing nu in legalisering van het bedrijf door het te bestempelen tot 'Nieu we Economische Drager'. Er moet dan wel aan allerlei voorwaarden worden voldaan, zoals de uitvoe ring van een 'landschappelijk in- René de Visser (Om 't Uus) passingsplan', met daarin ook her plant van de gekapte bomen. B en W geven het bedrijf uitstel voor het ongedaan maken van de overtredingen. De gemeente kwa lificeert die als 'licht', en heeft de dwangsom beperkt tot maximaal 10.000 euro. Die treedt pas in wer king nadat het nieuw bestem mingsplan Buitengebied onher- roeplijk is, naar verwachting pas na langdurige procedures. Eigenaar René de Visser hoopt er het beste van. „Ik heb het idee dat de gemeente achter me staat, Die is alleen bang van de buurman", zegt hij. Die buurman laat het er niet bij zitten. „Het kan toch niet zo zijn dat iedereen in Veere aan de regels moet voldoen, en De Vis ser niet", zegt Everaers. De stich ting De T\iin van Zeeland zit in middels ook kritisch bovenop de kwestie van de gekapte bomen. GOES - Persfotograaf Willem Mie ras maakte begin vorig jaar een rondreis door Argentinië: vakantie. Maar het fotografenbloed kruipt waar het niet gaan kan en het resul taat is een boek: 'Openluchtmu seum Argentina!' Mét gedichten van zijn broer Bram. Precies als in de bijna 35 jaar die Willem Mieras voor de PZC foto grafeert, richtte hij zijn camera in Argentinië op het verhaal van de werkelijkheid. Geen pose, geen fo toshop, maar een eerlijk beeld van wat mensen, de natuur en de elementen beweegt. De verdien ste van Willem Mieras is op nieuw dat hij de schoonheid, de rauwheid en de betekenis in de al ledaagse werkelijkheid weet te vatten. Het moet in de familie zit ten, want Bram Mieras, die zich door de foto's liet inspireren, doet precies hetzelfde in zijn gedich ten. Oprecht, zonder diep te gra ven of hoog te draven, vat hij in woorden wat hij ziet en leert ons, net als zijn broer, kijken. Want de explosie van kleur, beweging, ruimte en traditie, leidt gemakke lijk van armoede, eenzaamheid en vooral geschiedenis. Een selectie uit de foto's staat de ze zomer sterk uitvergroot op het pad langs de oostvest in Goes en op enkele andere plaatsen aan de rand van de stad. De tentoonstel ling wordt gehouden in het kader van het Latijns Amerika jaar. Openluchtmuseum Argentina!, 64 pa gina's in kleur, KICKuitgevers, vormge ving Ruud Verkamman, 10 euro, ver krijgbaar bij de Zeeuwse boekhandels. Niet kijken Want ze kijken En hoe Niet laten blijken Wat hun kijken me doet Geen aandacht aan schenken Laat ze maar denken Dat ik voor hen Onhaalbaar ben Hé oen! Je borstelt nu mijn sok En niet mijn schoen Die rok hé En die borsten en die benen Verdwenen is je aandacht Voor je werk Vlerk! gedicht Bram Mieras foto Willem Mieras VLISSINGEN Motor- en autoclub De Zeeuwen houdt vandaag een puzzel-gezelligheidsrit vanuit Vlissingen. Inschrij ven kan tussen 13.30 en 14.00 uur bij Autobedrijf Joosse aan de Gildeweg 20 in Vlissingen. Het gaat om een eenvoudige puzzelrit voor beginnende deelnemers. VLISSINGEN De stichting Vrienden van de Koninklijke Harmonie Ons Genoegen in Vlissingen houdt vandaag weer haar jaarlijkse grote rommel markt in en om het repetitie lokaal van Ons Genoegen aan de Ridderspoorlaan in Vlissingen. De markt duurt van 9.00 tot 12.00 uur. GOES De Goese Saskia Otten heeft 22 boeken gewonnen met een actie van het landelijke initiatief De Leesfabriek. De Leesfabriek is een nieuw ini tiatief voor lezende jonge ren van 15 tot 25 jaar. Het is een online platform waarop recensies over nieuwe en oude boeken staan. Duscholux, Sanijura, Hoesch, Dansani, Dorenbracht, Grohe en andere topmerken Douchewanden, (bubbel)baden, stoomkabines, kranen, douchebakken, meubels, douchepanelen etc Diverse inbouwkeuken apparatuur o.a. Miele, Siemens 80 showroom badkamers - 2.000m2 magazijn voorraad Bel voor een afspraak of meer info: 076-2600063 06 - 28448040 Dezejente staat de winkel van tgiet Voskamp in Mid delburg weer vol met schit terende fietsen,; zo hebben we voor elke fietser de per- v mmt, r UyjrJS.i3^*® I jgi MIDDELBURG - Burgemeester Ha- rald Bergmann van Middelburg heeft deze week het boek 'Oor logsslachtoffers herdacht' uitge reikt aan mevrouw Beerens- Ludikhuize. De zus van mevrouw Beerens is één van de burgeroorlogsslachtof fers die in het overzicht staat van burgerslachtoffers, gesneuvelde en vermiste militairen van de ge meente Middelburg in én na de Tweede Wereldoorlog. Het boek is tot stand gekomen na een oproep in 2009 van de Oor logsgravenstichting (OGS). Deze stichting vroeg om een overzicht van slachtoffers van beschietin gen en bombardementen in de Tweede Wereldoorlog. Aan de hand van bronmateriaal en door burgers geleverde gege vens is een nieuw overzicht ge maakt. Stationsstraat 52 Middelburg T 0118 - 613187 E info@pietvoskamp.nl www.pietvoskamp.nl Fietsspecialist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31